Zimowy spacerek

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Zimowy spacerek

Postprzez Kacpuś » sobota, 19 lutego 2011, 18:16

Witam wszystkich. Ostatnio sprzątając pokój doszedłem do wniosku, że czas coś zrobić ze starymi nieudanymi modelami które nie wyglądają, a zajmują miejsce. I tak oto model t-28 sprzed kilku lat na którym oprócz kilku warstw farby znajdowała się jeszcze gruba warstwa kurzu, dostał nowe życie (tak jakby :mrgreen: ). Diorama została sklecona z tego co było pod ręką w dwa dni :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro postaram się wyjść z dioramą na świat i porobić zdjęcia w plenerze (o ile będzie ładna pogoda :) )
Kacpuś
 

Reklama

Re: Zimowy spacerek

Postprzez Jaro1941 » sobota, 19 lutego 2011, 18:25

Nom fajny pomysł na odświeżenie starych modeli, zwłaszcza ze efekt jest super ;o)
PS: Jak robi się taki własnie śnieg? Nigdy się w to nie bawiłem i nie mam pojęcia :P
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: Zimowy spacerek

Postprzez ROMAN » sobota, 19 lutego 2011, 23:27

Nawet nie wiesz jaką super winietkę stworzyłeś. Bardzo dobrze przedstawiona historia. Choreograficznie super. Idealnie dobrany opad śniegu na ziemi jak i na opuszczonym czołgu. Czołg delikatnie zardzewiały jak opuszczony i lekko przykryty śniegiem. Jedynie co mnie przytłacza to ta szczotka. Żróżnicowanie jej kolorystyczne i nie jednoznaczne jej odwzorowanie było by sukcesem w tej winiecie.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Zimowy spacerek

Postprzez spiton » niedziela, 20 lutego 2011, 00:49

Szczotka be. i foty be. A reszta bardzo fajna. Bardzo fajnie rozgracony. I w ogóle dobra kompozycja i fanie choreograficznie ustawione figurki. Bardzo naturalnie.
Poprawił bym też brzeg kadru( balsę). Bo nie wygląda pięknie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zimowy spacerek

Postprzez Kacpuś » niedziela, 20 lutego 2011, 15:33

Dziękuje bardzo za komentarze, cieszę się, że winietka się spodobała. Śnieg to soda oczyszczona posypana tu i ówdzie dosyć grubo a następnie spryskana lakierem do włosów, tyle że lakier był pryskany bardzo obficie by soda nim dobrze nasiąkła. Zgodnie z uwagami wziąłem dziś rano kilka odcieni farby i w miarę możliwości pociapałem ta szczotkę, oraz przetarłem papierem ściernym balsę by ją trochę wygładzić, a następnie wybrałem się z psem na "zimowy spacerek" a oto efekty spacerku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i kilka zdjęć zrobionych za domem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję że udało mi się zrobić trochę lepsze zdjęcia :)
Kacpuś
 

Re: Zimowy spacerek

Postprzez ROMAN » niedziela, 20 lutego 2011, 15:47

;o) no no no. Pierwsze 4 fotki super. Fajny pomysł, czyżbyś to gdzieś podpatrzył? :lol: :lol: :lol:
Poważnie, to naprawdę fajnie to wygląda ale szczotka jeszcze do poprawki.

ps. 4 fotka jest jak dla mnie najbardziej obiektywna kamuflująca pewne niedoskonałści.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Zimowy spacerek

Postprzez Kacpuś » niedziela, 20 lutego 2011, 15:57

Popróbuję coś jeszcze pokombinować z tą szczotką w miarę możliwości by nie uszkodzić "śniegu".

ROMAN napisał(a):Fajny pomysł, czyżbyś to gdzieś podpatrzył?


No troszeczkę sobie podpatrzyłem, całe życie powtarzają by brać przykład od najlepszych :mrgreen:
Kacpuś
 

Re: Zimowy spacerek

Postprzez uki761 » niedziela, 20 lutego 2011, 16:00

Podoba mi się bardzo. Fotki plenerowe przekonały mnie.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Zimowy spacerek

Postprzez rollingstones » niedziela, 20 lutego 2011, 21:59

Kompozycyjnie bardzo dobre i ma klimat - na wzorcu tej pracy powinieneś już zrobić drugą na ful wypasie.
Bardzo mi się podoba
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Zimowy spacerek

Postprzez jwk » wtorek, 1 marca 2011, 17:51

Bardzo miłe dla oka.
O ile przypuszczam, że trawa zdążyła się zregenerować po wypaleniu i wyrosnąć tak bujnie, to zastanawia mnie płotek postawiony, a przynajmniej wyczyszczony po pożarze pojazdu.
Nie zmienia faktu, ze chciałbym umieć robić takie rzeczy, a w dwa dni, to juz marzenia.
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: Zimowy spacerek

Postprzez Kacpuś » niedziela, 6 marca 2011, 14:21

Ciesze się, że praca się spodobała :) nie będę już nic w niej poprawiać bo szkoda by było coś zepsuć. Co do bujnie wyrośniętej trawy to zrobiłem w miejscu wypalenia przestrzeń bez trawy, jednak wiem ze jest tutaj wiele błędów których można było uniknąć no ale wyszło jak wyszło, następnym razem będzie lepiej :)
Kacpuś
 

Re: Zimowy spacerek

Postprzez SHERMAN222 » czwartek, 22 września 2011, 19:08

Jaro1941 napisał(a):PS: Jak robi się taki własnie śnieg? Nigdy się w to nie bawiłem i nie mam pojęcia


od tego morze być drogi kolego soda.

a ta trawka to by się zajęła, ale po za tym ciekawa kompozycja.
Rdza i wgniecenia+anatomia cywili http://www.accidenti-a-me.com/
trochę zdjęć : http://www.panzerpunkt.info/index.html
http://www.youtube.com/watch?v=InRDF_0l ... re=related
☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭
Avatar użytkownika
SHERMAN222
 
Posty: 355
Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2011, 18:37
Lokalizacja: Bobrek


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości