Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » poniedziałek, 15 października 2012, 18:39

Co racja to racja. Dlatego zaraz zaczynam kolejny projekt z figurami. Tym razem szybszy aby potrenować i przejść do następnego z figurkami. ;o)
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 15 października 2012, 19:37

znakomita praca. W ogóle i szczególe.
Może ciut pogubiłeś to błoto. To wina still watera on spłaszcza fakturę i tu tkwił błąd. kiedyś błądziłem z błotem i zdałem sobie sprawę gdzie tkwił błąd - ostrość faktury błota i zrobiłem to do takiego roztopu tak

Obrazek
Obrazek
dodatkowy śnieg na dachu mokry roztapiający się nadał kontrast.
Myślę że ty powinieneś zrobić do tej scenerii takie błoto

Obrazek

Jednak jak to mówi stara zasada błoto to tylko błoto ;o) - moim zdaniem to najlepsza praca dioramowa w tym roku na polskich forach.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Andrzej Godlewski » poniedziałek, 15 października 2012, 20:37

Oglądam te błota i mam jakieś wrażenie że coś jest nie tak, niby fajnie a jednak ,samochód po felgi a czołg sunie wierzchem po grzbiecie błota :-/
Ponieważ przymierzam się do podobnego tematu stąd te rozważania i proszę tego nie brać za krytykę .
Oba błockowe tematy jak dla mnie :shock:
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » poniedziałek, 15 października 2012, 20:51

Sebastian, widziałem Twoje błoto. To co robiłem to wg Twojego przepisu z planetarmor. Próbowałem trzy razy i wszystko wyglądało super aż do momentu kiedy nie zaczynało wysychać. Myślę, że masz rację, w moim błocie przydałoby sie trochę "chaosu i głębii". No ale to już historia.
Dzięki za uznanie. Pochwała od Ciebie wiele dla mnie znaczy.

PS. Po tej całej checy z błotem doszedłem do wniosku, że błoto to rzeka, tzn. temat rzeka.

Andrzej, ogladałem sporo zdjęć i można zobaczyć pojazdy, którym udawało się nie utonąć w ciapie po pachy.
Daj warsztat tego co będziesz robił bo pomimo moich doświadczeń przy tej dioramie "wiem, że nic nie wiem".
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 15 października 2012, 20:59

Czołg wbrew pozorom nie zapadał się po same jaja - gąsienice robiły swoje - w tym samym błocie lekkie pojazdy tonęły po osie
Mam kilka fajnych fot na ten temat.
Tak ISU jak i moja III jest głęboko osadzona w błocie. Foty to troszkę przekłamują.
Korowiow jak temacie napisałem - praca klasa sama w sobie. Zachęcam Cię do zmierzenia się z roślinnością, masz cierpliwość do detali to sobie znakomicie poradzisz. Czekam na taką pracę w twoim wydaniu
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Andrzej Godlewski » poniedziałek, 15 października 2012, 21:52

Oczywiście że w błocie różne pojazdy różnie się zachowują , zresztą też oglądałem sporo zdjęć szczególnie motocykli utopionych po cylindry :lol:
Są to tematy ciężkie gatunkowo do pokazania na dioramie ale fajnie jest podpatrzeć jak to się robi i spróbować wykonać to samemu .
No to teraz Korowiow do ogródka i hodować roślinki na dioramę :D
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez ROMAN » środa, 17 października 2012, 22:28

Można by powiedzieć, że poziom pracy jest tak dobry, że praca stała się klasyczna bez zbytnich niepotrzebnych eksperymentów. Dobrze wygląda i to najważniejsze. Wiele by pisać o błocie ale jako całość prezentuje się dobrze. Co mi troszkę wadzi to brak śniegu na daszku i trochę to wszystko zbyt bardzo jak pod linijke. Brak mi tu pospolitego chaosu. Troszkę za mało też na fotkach wyeksponowałeś wnętrze szopy a tam są dopiero rarytasy ;) .

Pozdrawiam i gratuluje udanej pracy.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » czwartek, 18 października 2012, 20:46

Dzięki Roman . Doceniam Twoją opinię. Faktycznie jest tak trochę po niemiecku, pod sznurek. Co do eksponowania wnętrza chaty to pokazywałem dużo w warsztacie i w galerii nie chciałem "epatować wnętrznościami". Chciałem pokazać dioramę jako całość.

Uwaga !!! Jeśli ktoś ma ochotę na zwiedzanie chaty, jak również na pogadankę jak samemu z rzeczy znalezionych w domu wystrugać takie "cudo" wystarczy tylko kliknąć na zdjęcie w moim podpisie.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez qba » niedziela, 21 października 2012, 14:09

Nie mam ostatnio w ogóle czasu zaglądać, a tu taki wysyp pięknych dioram. Gratulacje Tomek. Super wyszło. Chociaż myślę, że w realu jest jeszcze lepiej i zdjęcia tego nie oddają.
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » sobota, 27 października 2012, 23:25

Bardzo fajna diorama. Mnie błotko w wyglądzie odpowiada, wygląda realistycznie a czemu czołg bardziej się nie zapada? Wierzchnia warstwa ziemi już się roztopiła a głębiej dalej jest zamarznięty - tak można to wytłumaczyć :)
Następnym razem figurki maluj bardziej kontrastowo i skracaj im szyje ;)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez matti9460 » wtorek, 11 czerwca 2013, 10:22

Jest moc !!! bardzo mi sie podoba ;)
matti9460
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:12
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości