Niemcy - Listopad 1944r.

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Niemcy - Listopad 1944r.

Postprzez tu_es » środa, 13 listopada 2013, 12:00

Witam, przedstawiam dzisiaj moją pierwszą dioramkę / podstawkę ? Wszystko oprócz cegiełek, włazu, hełmu i karabinów oraz plakatów propagandowych - wykonane własnoręcznie z dostępnych mi materiałów.

Zdjęcia lekko ciemne - brak jasnego miejsca na zdjęcia. To moja próba z podstawkami.

Przedstawia M-12 155 mm GMC w Listopadzie 1944r. w Niemczech (oznakowania i malowanie pojazdu z Kornelimünster).

Proszę o opinie i porady co ulepszyć, poprawić. Dojdzie jeszcze figurka wojaka, ale to dopiero trzeba zamówić :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


P.S. Te ślady na ścianach to robota dzieci :) Zbliża się remont wielkimi krokami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muszę dostawić figurki, ale poszukuję takowych - w osobnym temacie.
tu_es
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2013, 00:10

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Niemcy - Listopad 1944r.

Postprzez NIEDZWIEDZ » środa, 13 listopada 2013, 12:27

Po pierwsze czy słup został odcięty czy złamany?Jeśli złamany to na prostym przykładzie łamania suchej gałęzi zobaczysz co zrobiłeś z nim źle,po drugie kable powinny luźno zwisac a nie prężyc się jak u Ciebie,resztajest ok.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy - Listopad 1944r.

Postprzez tu_es » środa, 13 listopada 2013, 12:42

Słup odcięty - może wstawić tam kawałek szrapnela?

Co do drutów - to miało być tak, że słup spadając - zerwał te druty. Dlatego leżą w takiej a nie innej pozycji. To drut 0,6 mm i chyba troszkę za gruby, a że to do spawania łukowego (jakoś chyba tak) to jest dosyć sprężysty. Umęczyłem się z nim, żeby go ułożyć. Spróbuję go ułożyć tak, aby zwisał całkowicie luźno :

Obrazek

P.S. Nie śmiać się z moich zdolności rysunkowych - brak ich :)

Tylko w sumie, to te druty wiszą na poprzecznych belkach i dopiero z nich spadają - zgodnie z kierunkiem padania słupa (może powinny leżeć bardziej płasko).
tu_es
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2013, 00:10

Re: Niemcy - Listopad 1944r.

Postprzez Xenon » środa, 13 listopada 2013, 16:52

Wykonanie fajne :). Ja bym dodał jeszcze łuski po pociskach i kilku wojaków :P. Troszkę ożywiło by to scenkę. Ale model wykonany dobrze ;)
Avatar użytkownika
Xenon
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:30
Lokalizacja: Żory

Re: Niemcy - Listopad 1944r.

Postprzez tu_es » środa, 13 listopada 2013, 17:17

Figurki w trakcie poszukiwań, a co do łusek mam zagwostkę. Nie wiem, które zakupić, więc także poszukuję.
tu_es
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2013, 00:10


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości