M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Peter Z » środa, 19 sierpnia 2009, 21:42

Prezentuję 17 fotek rezultatu moich zmagań nad duetem halftracków z figurami.
Nie wszystko poszło tak jak zakładałem, obudowa niestety nie spełniła oczekiwań i po kilku godzinach się rozpadła. Zastępczo podstawę zabarwiłem akrylową farbą emulsyjną. Woda Vallejo :| - tu największy zawód, w swojej naiwności myślałem, że ten wynalazek ma pomóc modelarzom w szybkim stworzeniu naturalne wyglądającej wody. Niestety po nałożeniu na uprzednio przygotowaną powierzchnię z folii w płynie, po prawie dwóch dobach stwardniała, jednak nadal była w kolorze mlecznym. Nie pozostało mi nic innego, jak samemu pomalować powierzchnię w różne kolory zielonego i na to wylać kolejne warstwy błyszczącego lakieru bezbarwnego. Efekt tej wody jak dla mnie jest zadowalający.

Resztę zabiegów opisywałem w wątku warsztatowym viewtopic.php?f=16&t=7242

więc teraz już tylko obrazki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 20 sierpnia 2009, 07:30 przez Peter Z, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam !!
Obrazek
Avatar użytkownika
Peter Z
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 11:48
Lokalizacja: ziemia lubuska

Reklama

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Slash » środa, 19 sierpnia 2009, 22:21

Super. Fajna diorama z fajną kompozycją i pomysłem. To co mi się rzuca w oczy to myślę, że sama plandeka bardziej by nasiąkła, o ile metalowa część pojazdu może nie wykazywać namoknięcia. No i czy te światła tylne w M-16 powinny być zielone? O ile to są światła. :P
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Peter Z » środa, 19 sierpnia 2009, 22:25

Slash napisał(a): No i czy te światła tylne w M-16 powinny być zielone? O ile to są światła. :P


:mrgreen: :mrgreen:

Zawsze mam to samo, skleroza, też dopiero na fotkach zauważyłem ;o)
Już poprawione.
Pozdrawiam !!
Obrazek
Avatar użytkownika
Peter Z
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 11:48
Lokalizacja: ziemia lubuska

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Strug » czwartek, 20 sierpnia 2009, 15:51

Bardzo porządna diorama.
Jak na pierwszy raz to naprawdę fenomenalna. Jeśli każda następna będzie lepsza od poprzedniej to ja tu widzę zagrożenie na forumowych tuzów.

Nie obrazisz się, że wytknę kilka niedociągnięć? Bo już raz pewien niedoszły prawnik mi sądem groził, więc wolę dmuchać na zimne.
Oto lista:
- Nie wiadomo jak pojazd wpadł do wody. Jeśli tył mu się obsunął to powinny być wyraźne ślady na błocie.
- Jeśli załoga przeżyła zjazd (zakładam że tak) to drzwi od kabiny powinny być uchylone.
- Brezentowy dach wygląda jak z grubego koca.
- Dach powinien być namoknięty nieco powyżej linii wody.
- Widać miejsca łączenia form na tyłach browningów.
- Obicia wyglądają jakby farba się łuszczyła i odpadała wielkimi płatami w całkiem przypadkowych miejscach.
- Ludki nie zostawiają śladów na błocie.
- Człowiek kucający na masce ma nieskazitelnie czyste podeszwy.
- Ich oczy mają zbyt wielkie i białe białka.
- Każdy z nich zdaje się wołać "A co ja tutaj robię? Kim są ci ludzie?"

Podsumowując - pomysł super, wykonanie trochę mniej.
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez rollingstones » czwartek, 20 sierpnia 2009, 20:27

Bardzo fajna kompozycja. Mnie się podoba. Abyś jednak do doskonałości dążył to moje krótkie uwagi - dotyczą tylko terenu bo koledzy wymienili resztę. Wodę zrobił bym bardziej brunatną, faktura ziemi jest za bardzo klejowo plytkowa. Trzeba dodawać do tego kleju dużo piasku i kamyków. Wtedy jest lepiej. Możesz to zabezpieczyć w trakcie schnęcia kleju rozlewająć żywicę miga wymieszaną z wodą.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Peter Z » czwartek, 20 sierpnia 2009, 20:41

Strug napisał(a):Bardzo porządna diorama.
Jak na pierwszy raz ........
Podsumowując - pomysł super, wykonanie trochę mniej.


To moja trzecia diorama i jak widać nie leży mi ten sposób prezentacji, chyba pozostanę przy małych podstawkach z figurkami.

Dziękuję wszystkim za uwagi, które przydadzą się na przyszłość. ;o)
Pozdrawiam !!
Obrazek
Avatar użytkownika
Peter Z
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 11:48
Lokalizacja: ziemia lubuska

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Jurek Baka » piątek, 21 sierpnia 2009, 00:57

Cudnie!
Przypominają mi się początki modelarstwa. Aż się łezka w oku kręci. Gratulacje.

J.Baka
Jurek Baka
 

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez kapral » piątek, 21 sierpnia 2009, 08:48

Witam. Peter odradzam Ci porzucenie tematu z jednej prostej przyczyny. Otóż widać, że "czujesz blusa". A to jest bardzo istotne. Mogą być dioramy lepsze technicznie od Twojej ale pozbawione "ducha" i pomimo swojej doskonałości nie będą przemawiały do widza. Większość uwag wyliczonych przez moich przedmówców da się poprawić i wtedy będzie na prawdę O.K. A tym, że są na forum "specjaliści" którzy u jednych zauważają najmniejszy detal nie tak, a u innych nie widzą "babola wielkości słonia" sie nie przejmuj. Działaj dalej w temacie dioramek, powodzenia. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Anioł » piątek, 21 sierpnia 2009, 09:36

Pomysł na dioramę i wykonanie pojazdów wraz z „brudzingiem” bardzo mi się podobają.
Co do kompozycji, to ja bym trochę inaczej poustawiał figurki a część bym wywalił. Zostawiłbym 3-4 figurki, których uwaga skupiałaby się na zatopionym pojeździe, ale jak podkreślam to tylko moja subiektywna ocena.
Proponuję jeszcze przemyśleć sposób wykończenia boków dioramy. Wyglądała by dużo lepiej gdybyś zamknął całość cieniutkim skrojonym na wymiar balsowym drewienkiem.
Jak pisze Kapral, pomysł byś zarzucił dioramowe tematy po pokazaniu tej pracy jest całkowicie nietrafiony. Dawaj następną!
Ostatnio edytowano piątek, 21 sierpnia 2009, 09:54 przez Anioł, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez siara1939 » piątek, 21 sierpnia 2009, 09:52

kapral napisał(a):. A tym, że są na forum "specjaliści" którzy u jednych zauważają najmniejszy detal nie tak, a u innych nie widzą "babola wielkości słonia" sie nie przejmuj.

Mysle, ze nie jestem jedynym, ktory chcialby abys rozwinal troszke temat Kapral. :shock:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: M-16 x 2 (Tamiya) & U.S. 1 st Army at Remagen 1945 (Dragon)

Postprzez Ave » piątek, 21 sierpnia 2009, 11:26

Dobrze Koledzy piszą, fajnie Ci to dioramowanie idzie i powinieneś konytnuować. Scenka fajna i klimatyczna. Bardzo mi się podoba woda (brunatna pewnie byłaby realniejsza, ale zielona za to ładniejsza ;o) ) i ślady po osunięciu pojazdu. To, co mi zupełnie nie leży, to rzecz przez Ciebie niezbyt zawiniona - paskudne gąski od M 16. Poza tym ustawienie figurek trochę (ale nie więcej niż trochę ;o) ) nieprzekonujące. Ogólnie dioramka bardzo sympatyczna i na dłużej przyciągająca wzrok.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości