ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez SilverKNZ » piątek, 20 marca 2015, 10:45

Witam.
Chciałem przedstawić ukończona podstawkę do modelu ISU 152 który ukończyłem w tamtym roku. Wodę robiłem pierwszy - mogło być lepiej:) Figurantów jeszcze nie nauczyłem sie malować dlatego ich jeszcze nie ma... :) Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 20 marca 2015, 11:58 przez SilverKNZ, łącznie edytowano 1 raz
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 10:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Reklama

Re: ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 20 marca 2015, 11:44

Zrób figurki- reszta pierwsza klasa!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez Seweryn » piątek, 20 marca 2015, 12:06

Jest moc, podoba mi się. Napisz z czego jest woda? Potrzebuję zrobić nabrzeże portowe.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez SilverKNZ » piątek, 20 marca 2015, 12:17

Figurki wychodzą na razie jak kosmici...ćwiczę... co do wody to wykonałem ją z czegoś takiego allegrowego:
Glaze Bar Top (0,35kg - 30zl) wylewanie jednowarstwowe bez polerowania. Niby wszystko fajnie - no ale po godzinie zaczęło bąbelkować....
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 10:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez Anioł » piątek, 20 marca 2015, 14:35

Is i teren bardzo fajne.
Co do wody to jednak proponuję patent, który sprzedał mi Uki. Polerka pionowych ścianek na mokro papierem 2000 albo 2500 a potem pomalowanie błyszczącym lakierem bezbarwnym. Nie przeraź się tylko efektu po samej polerce. U mnie bardzo to pomogło, bo ścianki po zdjęciu plastikowej formy miały sporo matowych plam. Myślę że warto to zrobić, bo to robota na jeden wieczór a efekt będzie lepszy.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez SilverKNZ » piątek, 20 marca 2015, 15:09

Boki były już szlifowane papierkiem zwykłym i wodnym żeby wygładzić po formie - ale szlifując zaczęły pojawiać się otwory po bąbelkach powietrza. Gdy to zacząłem polerować pastą polerską żeby osiągnać idealną przeźroczystą powierzchnie w te mikro otworki weszła biała pasta i otworki zaczęły świecić na biało. Trzeba to ponownie oszlifować i tak jak piszesz psiknać lakierem. :)
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 10:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: ISU 152 - gdzieś tam nad wodą

Postprzez STIG » wtorek, 31 marca 2015, 01:12

SilverKNZ napisał(a):Niby wszystko fajnie - no ale po godzinie zaczęło bąbelkować....

Bardzo fajnie wyszło. Co do bąbelkowania to wygląda jak by te pęcherzyki powietrza szły z dna spowodowane przejazdem ISU 152. Co do wody to gdzieś kiedyś się natknąłem na patent z KLAR E firmy Novol. Woda wyszła mega fajnie i bez żadnych niespodzianek.
Avatar użytkownika
STIG
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2013, 18:43


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron