KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez rollingstones » wtorek, 1 lutego 2011, 17:56

siara1939 napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Diorama OK, czołg OK, zdjęcia wywalają w kosmos...
Ale zainwestuj w żywiczne głowy Horneta albo Warriora bo te wtryski psują cały efekt :-/

Dokladnie moje odczucia.
Fachowe zdjecia ratuja dosc mizernie wygladajace twarze.
Z daleka wyglada bardzo przekonujaco- bardzo fajny klimat wsparty odpowiednio dobranym backgroundem, ale zblizenia obnazaja niedociagniecia w figurkach.

NIc dodać nic ująć.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez ROMAN » wtorek, 1 lutego 2011, 22:31

rollingstones napisał(a):
siara1939 napisał(a):Dokladnie moje odczucia.
Fachowe zdjecia ratuja dosc mizernie wygladajace twarze.
Z daleka wyglada bardzo przekonujaco- bardzo fajny klimat wsparty odpowiednio dobranym backgroundem, ale zblizenia obnazaja niedociagniecia w figurkach.

NIc dodać nic ująć.


;o) Niemniej dziękuje za zainteresowanie moją pracą a uwagi dotyczące ułomności twarzy figurek wziąłem sobie do serca i główki z tych zacnych firm oraz łapki już podążają w moim kierunku co nie omieszkam wykorzystać w następnych produkcjach (zobaczymy jak wyjdzie). W tej dioramie nic już nie zmienię bo w ekspozycji naturalnej wiele tych niedoskonałści jest poprostu niewidoczna tak jak na monitorze. Malowania figurek a w szczególności twarzy człowiek uczy się całe życie więc myślę że jeszcze zdąże ;o)

pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowano wtorek, 1 lutego 2011, 22:46 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » wtorek, 1 lutego 2011, 22:41

ROMAN napisał(a): główki z tych zacnych firm oraz łapki już podążają w moim kierunku co nie omieszkam wykorzystać w następnych produkcjach (zobaczymy jak wyjdzie).

Wyjdzie na pewno lepiej ;o) Żywiczne łebki o ostrych rysach zwyczajnie maluje się łatwiej...
ROMAN napisał(a): Malowania figurek a w szczegulności twarzy człowiek uczy się całe życie więc myślę że jeszcze zdąże ;o)

Święte słowa - choć to nie figurki malujesz źle, co efekt Twojej pracy psuje wypust producenta.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez spiton » środa, 2 lutego 2011, 00:00

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Diorama OK, czołg OK, zdjęcia wywalają w kosmos...
Ale zainwestuj w żywiczne głowy Horneta albo Warriora bo te wtryski psują cały efekt :-/


To już wiem, czemu podobało mi się zdjęcie figurki "od tyłu". Bo "twarz" była nie widoczna.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez ROMAN » środa, 2 lutego 2011, 00:18

spiton napisał(a):To już wiem, czemu podobało mi się zdjęcie figurki "od tyłu".


... bo to jak czasem w życiu, Spiton - "z tyłu liceum z przodu muzeum" :lol:
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez Yantom » środa, 2 lutego 2011, 00:26

Świetna praca Roman. Czołg i podstawka rewelacja. Co do figurek to osobiście przekonałem się do jakości żywic. Ogólnie pogratulować zimowego tematu i wykonania.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez Anioł » środa, 2 lutego 2011, 00:44

Podzielam opinie przedmówców co do oceny całości scenki.
Dobra rzeźba figurki to najlepszy wstęp do jej malowania :) .
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez el Rozito » środa, 2 lutego 2011, 12:36

Roman, piękna sprawa. Zdjęcia fotografa wojennego prosto z pola bitwy są super, a ta fota, która również przypadła do gustu Spitonowi, po prostu wymiata.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez czak45 » czwartek, 3 lutego 2011, 01:34

Praca super.
Ale jeszcze apropo figurek.
Może gęby nie są aż tak tragiczne, mnie bardziej razi ustawienie samych figurek.
Np. Tych dwóch przed czołgiem to już raczej mają dosyć wojny :)
No i ten pan z gołą głową. Reszta się skrada i powoli porusza do przodu, a on jak na wakacjach. jakby do ptaszka sobie strzelał.
Mam racje???
Pozdrawiam Czarek.
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez ROMAN » piątek, 4 lutego 2011, 13:17

czak45 napisał(a):Praca super.
Ale jeszcze apropo figurek.
Może gęby nie są aż tak tragiczne, mnie bardziej razi ustawienie samych figurek.
Np. Tych dwóch przed czołgiem to już raczej mają dosyć wojny :)
No i ten pan z gołą głową. Reszta się skrada i powoli porusza do przodu, a on jak na wakacjach. jakby do ptaszka sobie strzelał.
Mam racje???
Pozdrawiam Czarek.


Może i tak bo choreografia przestrzenna na dioramie to indywidualny odbiór sensu na to co oglądasz. Ja do tego akurat jakąś tam wagę przywiązuje jak do jakości zdjęć i sensu pokazanego obrazu. W tej dioramie mimo zauważonych niedociągnięć chodziło mi o ogół sytuacji. Zjeżdzający czołg ze wzniesienia zimą i to czołg szczególny a wokół niego grenadirzy. Poniekąt koniec wojny w armii niemieckiej to zbitek narodowości tak też to ująłęm. Dlatego w tej dioramie umieściłem odbiegająca od siebie schematy mundurowe jak i obyczajowe. Jest tu paru gości weteranów, jest jakiś tubylec chłonny nazistowskim przekazom i jest też zagubiony w czsie osobnik. To nic nadzwyczajnego. W filmie "KOMPANIA BRACI" też taki jest patrzący w niebo i wąchający kwiatki (zagubiony i oderwany). Wiem, że tak jest, bo w swoim plutonie też takiego miałem. Gdy projektowałem tę dioramę szukałem odpowiednich poz figurek bo figurki dobieram do sytuacji a nie odwrotnie. Do tej scenerii akurat stary zestaw Tamiy'i pasował mi najbardziej plus dwie figurki Dragona co pomieszały stereotyp ale i końcówka wojny nie była stereotypem. Ustawienie figurek jak i ich dobór tematyczny w sensie końca wojny uważam za nader zasadny.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez czak45 » sobota, 5 lutego 2011, 15:15

No rozumiem ideę końca wojny.
To na plus.
Mi tylko chodzi o nienaturalne zachowanie tych żołnierzy.
Niby tu akcja, czołg jedzie, kilku się fajnie skrada, a ten bez hełmu mi po prostu nie pasuje.
I tyle.
Przed takim czołgiem też bym nie stanął.
No ale dyskutować można długo pewnie.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez ROMAN » piątek, 11 lutego 2011, 12:13

czak45 napisał(a): kilku się fajnie skrada, a ten bez hełmu mi po prostu nie pasuje.


ROMAN napisał(a): zawsze się w plutonie taki znajdzie, patrzący w niebo i wąchający kwiatki (zagubiony i oderwany).


czak45 napisał(a):Przed takim czołgiem też bym nie stanął.


Pewnie żaden z nas z ostrożności życiowej ;o) ale diorama to też pewien skrót sytuacyjny bo jeśli miało by to być w 100% sytuacja to diorka była by dużo większa i pusta w treści. Przy statycznych dioramach nie ma problemu ale przy sytuacjach ruchu na dioramie rodzi to pewne problemy obszarowe i choreograficzne.

pozdrawiam i dziękuje za komentarze.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez shivadog » piątek, 11 lutego 2011, 12:26

Hej, jeszcze jedna sugestia - Jak możesz spróbuj tak kadrować, żeby przeg dioramki nie wchodził w kadr.
Psuje to doskonały efekt jaki osiągasz łącząc model z realnym tłem.

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez ROMAN » piątek, 11 lutego 2011, 12:33

Wiem wiem, też to wpada mi w oko ale przy dioramach pochyłych rodzi to pewne problemy z kadrowaniem pod kątem terenu.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez spiton » piątek, 11 lutego 2011, 12:52

Przepatrzyłem figurki pod katem uwag czaka i przyznam, że facet z granatem i pistoletem jest be. Nie dość , że nie ma instynktu samozachowawczego (czołg go zaraz rozjedzie) to jeszcze jego poza jest jakaś nieadekwatna do sytuacji. Gość ze szmajserem (mój ulubieniec) to rozumiem kozak, przekonany o własnej nieśmiertelności (bądź ze śmiercią pogodzony). OK.
Ale ten z granatem ... Dla niego trudno znaleźć wytłumaczenie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości