Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez uki761 » poniedziałek, 21 marca 2011, 23:57

To się robi nudne. Kolejna Twoja praca przy której "klęczę na kolanach".
Moim zdaniem Twoja żona ma rację ;o)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Reklama

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 22 marca 2011, 00:02

Dajcie spokój - to nie fałszywa skromnośc bo cieszę się że zdobywa uznanie ale dużo w tym też jest tematyki. Wybrałem obszar do tej pory nieeksplorowany przez modelarzy - Tak było z Afganistanem a teraz z Wietnamem. Każdy z nas marzył o kurtce M60, junglach lub łaciatych portkach. Niemieckie czy alianckie czołgi już się przejadły.
Łukasz - wiem że rację i muszę jej to przyznać :lol: . Zwróciła uwagę na kilka elementów na które ja długo wpatrując się nie widziałem wczesniej.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez uki761 » wtorek, 22 marca 2011, 00:24

rollingstones napisał(a): Zwróciła uwagę na kilka elementów na które ja długo wpatrując się nie widziałem wczesniej.

Moja też tak czasem robi. Naprawdę bezcenne :mrgreen:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez sternik » wtorek, 22 marca 2011, 00:57

Mimo że podobnie jak Spiton'owi brakuje mi trochę więcej brudu na głównych bohaterach scenki to i tak jest wypas na maxa. Każda twoja relacja to jak wykład o poprawnym modelarstwie który łykam całą gębą :)

rollingstones napisał(a):Wybrałem obszar do tej pory nie eksplorowany przez modelarzy ....

Przez niektórych eksplorowany tylko nie w takim wykonaniu i nie w takim tempie :)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
sternik
 
Posty: 158
Dołączył(a): środa, 13 października 2010, 23:18
Lokalizacja: Brux/Wawa

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez Korowiow » wtorek, 22 marca 2011, 01:18

Niech mi będzie wolno powiedzieć jako nowicujszowi - pięknie i pełen szacunek,niby tak mało a tak wiele sie dzieje.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez ROMAN » wtorek, 22 marca 2011, 11:14

Oglądając wczoraj Twoją galerię już chciałem coś napisać, ale za swoimi plecami usłyszałem głos mojego syna który powiedział jedno słowo ..."niebywałe". I w zasadzie inne przymiotniki określające Twoją prace wydały mi się zbędne. :)

Pozdrawiam i gratuluję świetnej pracy i warsztatu.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez qba » wtorek, 22 marca 2011, 11:59

Co tu dużo pisać, kolejna świetnie wykonana praca, żywe, wyraźne kolory, wspaniałe cienie, zakurzenia, zabłocenia... :) Mega realistycznie.
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez Anioł » wtorek, 22 marca 2011, 15:47

Dzięki ciekawej kompozycji i trafionemu doborowi figurek wyczarowałeś super scenkę.
Wykonanie jak zawsze w twoim stylu, czyli modelarki Mount Everest.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez Yantom » wtorek, 22 marca 2011, 18:53

Bajka. Ciekawy temat, perfekcyjne wykonanie oraz pouczający warsztat.

zasłużone gratulacje
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez kapral » wtorek, 22 marca 2011, 19:17

Fajna rzecz :) .
Mam takie dwie uwagi. Jedna to faktycznie jak oni tam tak w d...e dostają to tego po nich nie widać. Temu klęczącemu zrobiłeś pięknie, artystycznie ręce. Tylko, że on nie jest chirurgiem przed wejściem na salę operacyjną, tylko żołnierzem w okopach.
Druga, to brakuje mi tutaj oszalowania okopów, przynajmniej w kilku miejscach, jeżeli nie w całości.
Wybuch granatu z moździerza w pobliżu spowodowałby obsunięcie się ścian.
Tym nie mniej kolejna Twoja praca która robi wrażenie.
kapral
 

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez Patryk » wtorek, 22 marca 2011, 19:51

Figurki wymalowane super ,ale ogólnie praca mi się nie podoba. Sory Sebek robisz super rzeczy i je doceniam ,ale nie będę pisał na siłę ,że czad i orzeszki. :->
Trochę nudą zawiewa kompozycja mało się dzieje , nie podoba mi się ta ziemia i ciemne worki.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 22 marca 2011, 20:55

Dziękuję jeszcze raz tym którym się podoba i tym którym się nie podoba. Ja robię tak aby mi się podobało i to w sobie cenię ze nie ulegam modzie. Lubię w sobie też to, że zawsze do krytyki podchodzę z szacunkiem i nie jestem zwolennikiem poklepywania się po plecach jeśli coś komuś się nie podoba. Dlatego krytyka jest bardzo ważna. Nadmieniam że jako jeden z niewielu daje faktyczne duże zbliżenia na miniatury bo interesuje mnie moja ewolucja do robienia rzeczy lepszych. Jednocześnie w krytyce czy pochwałach szukam rzeczy które również zmotywują mnie do robienia lepiej. Konstruktywnie zauważył Siara z fakturą - Surfacer 500 pod takie duże fotografie to był by dobry pomysł. Odrzucam jednak rzeczy które nie traktuję jako mało konstruktywne dla mnie - NIc nie poradzę ze Amerykanie w Wietnamie używali czarnych worków na piach jak i również nie poradzę że ziemia w porze suchej w Khe Sanh miała taki odcień a nie inny. Mógłbym poradzić na to aby ubrudzić figury pigmentami bardziej nadmieniam jednak, że prawdę mówiąc na polskich forach znam jednego jeszcze człowieka który decyduje się na to. Cała reszta zostawia je czyste, albo brudzi suchym pędzlem czemu mówię stanowcze nie. Ja malowałem te figury po to aby się nauczyć i nie zamierzam je brudzić mocniej bo modelarstwo to sztuka kompromisu - ubrudzisz za mocno 10 osób powie że zaniknęły malowane cienie. Za mało ktoś powie że za mało. Jestem na poziomie świadomości modelarskiej że moja estetyka o tym decyduje kiedy przestać. I tak jest w tych figurach. Podobnie sprawa ma się do jakiś wzmocnień w okopach. Obejrzałem mnóstwo zdjęć z Khe Sanh i punktów umocnionych w Wietnamie i to co piszesz Kapral nie jest żadnym błędem, a raczej prawidłowością jaka tam występowała. Dziś odwiedził mnie mój przyjaciel i spojrzał na ta pracę jak i na inne wietnamskie i powiedział jakie emocje są w tych Marines w tym okopie. Ja też to widzę i czuje ten nagły niespodziewany ostrzał i atak. Tym bardziej ze zdziwieniem przyjmuję że ktoś uważa że tam się nic nie dzieje.

pozdrówki
Sebek

PS. Praca prawdopodobnie ukaże się na stronie weteranów USMC. Takie zapytanie poszło do administracji jednego z zachodnich for.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez kapral » wtorek, 22 marca 2011, 22:39

Może się mylę, ale chyba w warsztacie było zdjęcie z umocnionymi okopami.
Co do figurek, autor podobno ma zawsze rację. Tyle tylko, że czyste figurki w okopie, na ziemi nie wyglądają zbyt realistycznie.
kapral
 

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 22 marca 2011, 22:58

Kapral po pierwsze figury są brudne ;o) a wpisz w google khe sanh i zobaczysz 10 przykładów że nie są umocnione :lol:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Khe Sanh 1968 1/35 Bravo 6

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 24 marca 2011, 22:15

Sebastian, a choć jedna fotka na jasnym tle? Bo mi się to bardzo podoba, ale mam wrażenie, że foty dodają niepotrzebnego mroku, trochę zakłócającego odbiór pracy.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości