"Sentry" diorama 1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Anioł » wtorek, 4 maja 2010, 12:23

Dioramka bardzo mi się podoba.
Wątek warsztatowy jest imponujący. Widać tam jaką uwagę przywiązujesz do detali i ile wkładasz w nie pracy. „Powaliło” mnie na przykład dobieranie okularów dla kierowcy.
Pozostaje podziwiać i się uczyć.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Reklama

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Boozy » wtorek, 4 maja 2010, 16:24

Gratulacje. Świetna scenka.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez siara1939 » wtorek, 4 maja 2010, 20:24

Jeszcze raz wszystkim dziekuje za komentarze i uwagi.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Akahoshi » piątek, 7 maja 2010, 10:28

Pod względem wykonania, malowania, wszelakich smaczków. oraz zgodności historycznej ;o) nie mam nic do zarzucenia. Świetnie poprowadzony warsztat, z którego zapewne niejeden skorzysta ( w tym i zapewne ja).
Mnie tylko osobiście niezbyt przekonuje ustawienie figurek, ale o tym już napisano we wcześniejszych postach.
Gratulacje udanej dioramy i prosimy o następną.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Alive » sobota, 8 maja 2010, 04:54

Zdaje się to Twój pierwszy skończony "model na poważnie"
Zatem od teraz wyznacznikiem dobrego modelarza nie jest już ilość modeli w kolejce


Modelarza, może i tak, ale artysty już niekoniecznie, albowiem przywilejem i prawem artysty jest organizować swoją przestrzeń artystycznego wypowiadania się tak, jak uznaje on to za właściwe dla siebie, a to nie podlega ocenie. Tip of the day: To właśnie dlatego większość z nich w pełni doceniana jest dopiero po śmierci.

Tak ja też znam Siarę i jest to mój ziomek, ale nie omieszkam zgłosić publicznie tym razem pewnej pretensji, którą jak widzę również ktoś zauważył, wiec chcąc nie chcąc dołączę do tego churku. Na tle warsztatowych wspaniałości, których trudno nie docenić tkwi niczym złośliwa drzazga w wypolerowanej pumeksem pięcie kwestia sytuacyjnego osadzenia figurek, a konkretnie figurki przedstawiającej wartownika z lizakiem i mapą w ręku. W stosunku do pojazdu nie jest on już tak sztywnie związany geometryczną doktryną aczkolwiek pozostaje kwestia przedramienia oraz jego dalszej części. Cały swój żal streszczę w krótkim stwierdzeniu - Mogło być lepiej. No cóż.. uznaję to za kolejną artystyczną prowokację, a przynajmniej tak chciałbym myśleć. Zaskoczyło mnie również sprowadzenie butki wartowniczej, ewidentnie predysponowanej roli pierwoszoplanowej do roli narratora na koszt Opla, ale to już kaprysy, w które prawa wnikać się nie ma (szczególnie, jak wie się co prezentuje budka :) )
Alive
 

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 10 maja 2010, 09:50

Przyjalem wszystkie uwagi do serca i obiecuje, ze nastepna praca bedzie lepsza. To byla moja pierwsza dioramka, pierwsze figurki w 1/35, pierwszy pojazd w 1/35 (skonczony :D ) nigdy wczesniej nie sadzilem trawy, nie robilem ziemi itp....

Niestety z takich, czy innych wzgledow, nie bede prac prezentowal na tym forum, wiec zapraszam do odwiedzania bloga.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez dewertus » poniedziałek, 10 maja 2010, 13:46

Dla mnie jest to jedna z najciekawszych prac i relacji jakie pojawiły sie na forum. Jestem pod olbrzymim wrażeniem w zakresie dbałości o szczególy (telefon w budce!), ich odwzorowaniu w skali i wielu ciekawych pomysłów (wspominana"obróbka" drewna).

siara1939 napisał(a):Niestety z takich, czy innych wzgledow, nie bede prac prezentowal na tym forum, wiec zapraszam do odwiedzania bloga.


A to smuci...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Patterson » poniedziałek, 10 maja 2010, 14:43

No jeśli to jest "nieudana" praca to ja chciałbym mieć same takie wpadki... :lol:

Osobiście nie pasują mi jakoś te dwie figurki, znaczy się dokładniej ich pozy, jedna jakaś taka energiczna, a druga tak bez życia - no chyba, że żandarm wlepia mu mandat. Cała praca- rewelacja! Urzekł mnie ten gołąbek. Gratuluję. :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez marder4 » poniedziałek, 10 maja 2010, 20:27

siara1939 napisał(a): wiec zapraszam do odwiedzania bloga.

Jakieś namiary?
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 10 maja 2010, 20:54

:D
Jest tutaj
I
I
I
I
V
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Panzer » czwartek, 13 maja 2010, 11:55

To rozumiem, że teraz kończysz Kubelkettenwagen? :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez siara1939 » piątek, 14 maja 2010, 01:10

Tak- jest nastepny w kolejce.
Musze sie tylko uporac z pewnym samolotem pasazerskim, ktory jest wlasnie w fazie malowania.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez Enigma » środa, 26 maja 2010, 23:40

Siara,
Obserwowałem Twoją prace od samego początku z zapartym tchem. Te cudeńka, które wyczarowałeś swoją ciężką pracą godne są najwyższego uznania. Podziwiam Twoją drobiazgowość, cierpliwość i upór. I widzę, że warto pochylać się nawet nad najmniejszym detalem, bo efekt końcowy jest oszałamiający. Gratuluję Ci serdecznie.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez siara1939 » czwartek, 27 maja 2010, 20:17

Dzieki Enigma- milo mi to slyszec. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Sentry" diorama 1/35

Postprzez spiton » piątek, 2 lipca 2010, 15:40

Alive napisał(a): Zaskoczyło mnie również sprowadzenie butki wartowniczej, ewidentnie predysponowanej roli pierwoszoplanowej do roli narratora na koszt Opla

Owszem, budka gra rolę drugoplanową, ale to jest jedna z tych ról drugoplanowych, które wchodzą do historii kina ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości