Berlin 1945 rok-1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez Artur » sobota, 31 lipca 2010, 15:48

Diorama z zestawu MiniArt-u-Berlin Street,Opel firmy Bronco , figurki -mieszanka zestawów Mb i MiniArt-dosyć słabe,ale do tej scenerii żywicznych nie znalazłem.
Pozdrawiam
Artur

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez kapral » sobota, 31 lipca 2010, 21:20

Witam. Nie chcę uchodzić za malkontenta, ale kilka rzeczy mnie tutaj nie przekonuje. 1.Opel, dlaczego bez opon? Uszkodzenia też mało przekonujące (zderzak, błotniki). 2. Budynki, czyli ruiny. Sprawiają wrażenie za czystych, brak wyraźnych zacieków i wszechobecnego w takich sytuacjach kurzu (pyłu). Puste okna, można jakieś strzępy firanek lub zasłon zaczepić. Może się paliło? Jakieś okopcenia. Monotonia. 3. Na ulicy starałeś się zrobić "wojenny syf". I bardzo dobrze, tylko, że jeszcze za czysto (te fragmenty bez gruzu wyglądają jak umyte), gazeta(?) jak prosto z drukarni. Można dorzucić jakiś porzucony sprzęt żołnierski, ładownice, chlebaki itp.
Żeby nie było wszystko na nie. Widać, że się starałeś, opracowałeś rozmieszczenie. Figurki całkiem nieźle wyszły. Ale chyba troszkę zabrakło doświadczenia.
Powodzenia, pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez spiton » sobota, 31 lipca 2010, 21:50

Stylistyka jak z bajki "sąsiedzi".
Fajna, ale na pewno nie realistyczna.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez Artur » sobota, 31 lipca 2010, 23:49

Opel, dlaczego bez opon?


No jak czemu bez ?ruskie ukradli :mrgreen:

Ale chyba troszkę zabrakło doświadczenia.


Mam takie skromne 20 paro letnie doświadczenie,ale za 30 lat będę,robił naprawdę fajne dioramy,nawet z okopceniami i firanami,he,he.

Dzięki za komentarze.

pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez Patterson » niedziela, 1 sierpnia 2010, 00:18

Żeby docenić styl Artura, trzeba obserwować jego warsztat od dłuższego czasu. Te prace są jak dobry obraz na ścianie, nie znam nikogo innego kto by malował w takim "komiksowym" stylu. Czy to realistyczne? Pewnie nie, ale niezwykle atrakcyjne dla oka i jakże wyróżniające w tłumie. Mnie się podoba. Aczkolwiek ten gruz i pył mógłby być bardziej nieregularny, ale odbiór jak najbardziej pozytywny.

Wybacz za ten "komiksowy" styl, ale nie jest to w żadnym stopniu obraźliwe. :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez Slash » niedziela, 1 sierpnia 2010, 00:31

Na czarno białej fotce widać, że niemiaszki kroczą niczym zombiaki w Thrillerze Jacksona ;o) :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez kapral » niedziela, 1 sierpnia 2010, 12:51

Sorrki Artur za ten "brak doświadczenia", ale po prostu takie odniosłem wrażenie ;o) . Styl jak styl, każdy ma prawo do swojego, tym bardziej gdy mówimy o doświadczonym modelarzu, z "wyrobioną ręką". Jeszcze raz przepraszam. Tym nie mniej Ten Opelek mnie nie przekonuje :-/ . To nie w "ruskim" stylu, gumy zajumali, koła oddali.
Będę teraz baczniej przyglądał się Twoim pracom. Zaintrygował mnie ten styl.
Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez spiton » niedziela, 1 sierpnia 2010, 13:12

kapral napisał(a):.... To nie w "ruskim" stylu, gumy zajumali, koła oddali.
.....


Po przeczytaniu poprzedniego posta kaprala, od razu "omiotłem" spojrzeniem Opla i dostrzegłem jakie bogactwo "fantów" na nim jeszcze zostało. Z drugiej strony byłby to fajny pomysł na dioramę pt " Przeszli ruskie " ,-))).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Berlin 1945 rok-1/35

Postprzez Artur » niedziela, 1 sierpnia 2010, 13:18

Każdy ma prawo jak najbardziej do krytyki i oceny,w końcu wystawiłem żeby tak było.Ta akurat diorama ma taką specyfikę że można ją udoskonalać i poprawiać,więc wszelkie sugestie są mile widziane.

Zaintrygował mnie ten styl.


Wrzucę dziś jeszcze dwie dioramy do galerii które ostatnio zrobiłem,jedna jest lotnicza,ciekawe jak do niej odniosą się spece od samolotów?

Pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości