Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 5 sierpnia 2010, 14:36

nie mój drogi, nie dążenie do doskonalenia, a zwykłe lenistwo jest podstawowym motorem rozwoju. nie licząc wojen, rzecz jasna
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez tankmania » czwartek, 5 sierpnia 2010, 14:46

spiton napisał(a):Kolego tankmania, rozwój, czyli dążenie do doskonalenia to podstawa człowieczeństwa...


No to mnie w domu źle wychowali, wmówili mi, że o naszym człowieczeństwie świadczy nasz szacunek dla innych. Dla ich wolnej woli, ich wyborów i priorytetów...
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez spiton » czwartek, 5 sierpnia 2010, 14:50

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):nie mój drogi, nie dążenie do doskonalenia, a zwykłe lenistwo jest podstawowym motorem rozwoju. nie licząc wojen, rzecz jasna

To już szczegół co Cię do rozwoju pcha ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez ROMAN » czwartek, 5 sierpnia 2010, 14:56

Kuba P. napisał(a):Ja szczerze mówiąc już nie wiem o czym tu jest mowa :)


Chyba Kubo o wspaniałym sposobie spędzenia wolnego czasu i zrobieniu czegokolwiek z pomocą modeli dostępnych w sklepie jeśli ktoś taki sposób rekreacji preferuje.

spiton napisał(a):Mody faktycznie się zmieniają, ale podstawowym kierunkiem w jakim modelarstwo zmierza jest realizm. I jeśli nawet zmierzamy w tym kierunku krętą drogą, to kierunek raczej jest dla wszystkich ten sam.


Prawda Ci to, ale mam nadzieje, że nikt do 100% realizmu nigdy nie dojdzie, bo wtedy wszystko i wszystkie te modelarskie wymyślne prace staną się jednakowe i świat modelarski stanie się nudny jak krowy na polu a twórcy tych doskonałych modeli czy dioram staną się bezimienni jak łańcuch od wspomnianej krowy. Bo wszystko będzie perfekt. Jest takie powiedzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu..........w modelarstwie można by rzec, że wszystkie te kręte drogi modelarskie o których piszesz Spiton prowadzą do realizmu......tyle, że imperium padło gdy doszło do szczytu swoich możliwości. Dlatego czy komuś się coś takiego podoba, czy nie, coś takiego jak stylistyka danego modelarza taką jak ma chociażby Artur, uważam za wartość równą zasadom oddania realizmu.

pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio edytowano piątek, 6 sierpnia 2010, 11:07 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 5 sierpnia 2010, 15:16

ROMAN napisał(a):Chyba Kubo o wspaniałym sposobie spędzenia wolnego czasu i zrobieniu czegokolwiek z pomocą modeli dostępnych w sklepie jeśli ktoś taki sposób rekreacji preferuje.


Drogi Romanie, ale my wszyscy po to korzystamy z tego forum, żeby o naszym hobby rozmawiać. Na forum szuka się zarówno informacji historycznych czy technicznych jak i podpowiedzi na temat technik budowy modeli. Nie potrafię zrozumieć jak pod hasłem "szacunku" forum z modelarskiego zmienia się w ogólnospołeczne. Prześledźmy ten wątek - ile postów dotyczy prezentowanej pracy, ile postów zawiera konkretne informacje i wnioski a ile postów to filozofowanie na temat szacunku, sposobów modelowania itp. Sauergurkenzeit czy już na dobre reguła?
Jeśli rozmowy na konkretne tematy i dyskusje o modelowaniu są nudne to należy zmienić forum, może na jakiś wielowątkowy portal społecznościowy.
Przepraszam, jeśli nie będę odpowiadał w tym wątku bo go nie będę śledził. Wolę się zająć swoimi modelami.

Pozdrawiam serdecznie,
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez _iceboy » czwartek, 5 sierpnia 2010, 15:21

Arturze, a mam propozycje - może dodał byś figurkę fotografa przed panami pilotami? To mogło by wyglądać ciekawie!

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez Artur » czwartek, 5 sierpnia 2010, 15:55

Arturze, a mam propozycje - może dodał byś figurkę fotografa przed panami pilotami?


Pomysł jest dobry,ale jego realizacja jest już niemożliwa.Wszystkie modele robię na zamówienia lub po zrobieniu sprzedaję ,tak i ta diorama jest już własnością prywatnego kolekcjonera:)
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez mysiek13 » piątek, 6 sierpnia 2010, 08:58

a ja chciałbym tylko ( pomimo tak mądrej dyskusji Szanownych Poprzedników) dodac że dioramka mi się strasznie podoba i kiedys chciałbym umiec taką zrobic i obfotografować :mrgreen:

Gratulacje dla Artura :D
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Fw-190 A 8 na stanowisku-1/48

Postprzez ROMAN » piątek, 6 sierpnia 2010, 11:26

Artur napisał(a):,ale jego realizacja jest już niemożliwa.Wszystkie modele robię na zamówienia lub po zrobieniu sprzedaję ,tak i ta diorama jest już własnością prywatnego kolekcjonera:)


Tylko po gratulować :) Często tak jest, że im bardziej coś kontrowersyjnego tym schodzi szybciej niż świeże bułeczki zanim burza na forum dobiegnie końca. A nowy nabywca czyta to co piszemy i zachodzi w głowę.....nad czym oni tak psioczą....przecież to cudne jest. I ma racje. ;o)

pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości