M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez rollingstones » piątek, 22 października 2010, 16:09

Seba wróć do Rafałowego warsztau - przejrzyj go i ewentualną dyskusję prowadżmy tam ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez RJ » niedziela, 24 października 2010, 20:25

I wszytko by się zgadzało, a przynajmniej połowa w momencie..hali wystawowej, której nie mam- myślę że bym zaskoczył ciebie i nie tylko..bo ogranicza mnie miejsce(chodź figury także, ale myślę to zmienić).
Nie obraź się, ale 90% komentarzy w Twoim wykonaniu jest nie trafna...i dziwi mnie że rzadko kto kolwiek Ci się "stawia"( no u mnie nie poszalejesz..jak bzdury piszesz)
Napisałem nawet w "lans folio" że każdy powinien korzystać z porad tylko i wyłącznie tych, które jest w stanie/umie wykonać/wykorzystać.
Tak, te 2 linijki są dość osobiście dotykające, i myślę, że jeśli masz jakiś żal zapraszam na PW, bądź(co wolę) osobiście..już mi powiesz czym Ci wątrobę przypsułem.
Wpadłeś z poprawą...sporo po pomalowaniu mostu, a był wstawiony na etapie surówki - oczywiście możesz napisać że nie mieszkasz na forum, w/g mnie a co zauważył nawet Sebek...była to złośliwość z Twojej strony...mniej, bądź bardziej zamierzona.Pewien możesz być tego, że " następnom razom"...wyjmę Ci ten argument z rąk a za wskazówki merytoryczne podziękuję i tu raz jeszcze.
Zycie weryfikuje....
Avatar użytkownika
RJ
 
Posty: 431
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 16:45
Lokalizacja: Warsiawka

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez spiton » niedziela, 24 października 2010, 23:05

Rozumiem, że to do mnie.
Moje uwagi napisałem w wątku warsztatowym niecałe 2 godziny po wklejeniu przez Ciebie zdjęć.
W ogóle się do nich nie odniosłeś, no to co ja sobie będę gębę strzępił.
Ale chyba mam prawo napisać co myślę. Moje uwagi w galerii miały na celu zwrócenie uwagi na pewne błędy, które powodują problemy z czytaniem sceny. Kompozycja to taki na ogół niedoceniany element.
Dotychczas Twoje prace były bardzo fajnie zakomponowane. Co prawda były to kompozycyjne samograje ale zrobione z dużym wyczuciem. Tu Cię poniosło. Chyba trochę niepotrzebnie.
Jeśli uważasz, że moje w Twojej galerii uwagi są bezsensowne, to napisz, które konkretnie. Bo takie rzucanie, że ogólnie piszę bez sensu jest trochę nieeleganckie. Albo dodaj sobie mnie do wrogów i będziesz miał z głowy ,-))

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez RJ » poniedziałek, 25 października 2010, 00:16

Masz prawo pisać i to nie jest żadne przyzwolenie z mojej strony.
Każdy wytknięty błąd mojej pracy modelarskiej jest dla mnie kopem - nawet sobie nie wyobrażasz, albo i wyobrażasz jakim.
Nie biorę tego do siebie, a dla siebie - ciężko mi jest to wytłumaczyć.
Wracając do tej pracy, nie bronię jej...jest jaka jest, każdy widzi - jeden lubi perfum a 2gi jak mu stopy śmierdzą, tyle.


W sumie to głupio się zachowałem, żale odnośnie Twojego jestestwa forumowego mogłem napisać na PW bezpośrednio.
Nie wstydzę się tego, że czegoś nie wiem.Nie olałem Twojej wypowiedzi, starałem się dodać coś, co mogłem w danym momencie poprawić by osiągnąć swój cel( osiągnąłem).Natomiast nie pozwolę na zabawy w przepychanki i utarczki w moich relacjach, w skrócie- nie chcesz pomóc, nie przeszkadzaj.Też mogę być bohaterem internetowy, użyć tych kilku słów trudnych z słownika...
Uznałem jednak, że nie w tym celu zaproszono mnie na to forum, czy do tej relacji bym tak traktował kogokolwiek.
Jestem tu po prostu z pobudek czysto modelarskich, w ten czy inny sposób ucząc siebie i innych.
Avatar użytkownika
RJ
 
Posty: 431
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 16:45
Lokalizacja: Warsiawka

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez Panzer » poniedziałek, 25 października 2010, 07:17

Widziałem mosta na żywo i muszę powiedzieć, że robi świetne wrażenie. Znika cukierkowość, materiały mundurów pięknie się same cieniują w świetle dziennym, cytryna się błyszczy tak jak i gdzie powinna, a detale... miód z boczkiem, jak mówi kolega :)

Widząc Twoje prace na żywo (bo Famo to mnie zabiło już kompletnie) już wiem jaką poprawkę brać na to co widać na zdjęcia i w głowie sobie odpowiednio coś przygasić, a detal wyostrzyć, żeby mieć chociaż wyobrażenie jak to wygląda naprawdę.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez Muśtax » poniedziałek, 25 października 2010, 07:23

Witam , mam na imię Paweł , kiedyś budowałem modele ( chyba poprawneij było by napisac lepiłem , bo cuda to one nie były) później przerzuciłem się na plastik trochę w innym wydaniu a teraz jako że pomału zbieram się do powrotu do starego hobby wybrałem się wczoraj do Lublina , i faktycznie na żywo praca wygląda rewelacyjnie :) a co do FAMO to mojej dziewczynie ta sie spodobało że chciał żebym jej takie kupił to sobie poskleja.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 06:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 25 października 2010, 08:54

To i ja dodam coś od siebie. Od czasu jak jeżdżę po wystawach przyjąłem zasadę, że oceniam tylko to co wcześniej widziałem w realu. Zbyt wiele razy to co było na fotce różniło się od tego co jest w realu. Tą dioramę widziałem w Lublinie. Nie ukrywam podobała mi się. Tak koncepcja jak i wykonanie. Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z poprzednikami, którzy tez mieli okazję zobaczyć ją w realu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 października 2010, 13:23 przez merlin_PL, łącznie edytowano 1 raz
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 25 października 2010, 09:32

Rafał nie zapomnij o lewitującym obcasie :mrgreen:
Piękna praca.

R.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez kapral » poniedziałek, 25 października 2010, 11:48

Witam.
Co prawda dioramy na "żywo" nie widziałem, ale to i tak nie wpłynęłoby na moją ocenę. Czołg - O.K. , "cytryna" jeszcze bardziej O.K. , figurki w porządku. Natomiast sama kompozycja trochę "nie teges". A wszystko za sprawą tego nieszczęsnego mostu. Chyba to nie było do końca przemyślane. I jeszcze jedno, nie zawsze skromność powierzchni wychodzi na dobre.
Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez Anioł » piątek, 29 października 2010, 09:39

Wykonanie i malowanie figurek, pojazdu, terenu i roślinności bardzo mi się podoba.
Założona forma: „3 w jednym” dzięki zastosowaniu mostku, który oddziela poszczególne sceny, jak najbardziej mnie przekonuje.
Most zresztą pomalowany jest wspaniale. Dopiero po uwadze Spitona zauważyłem, że jego krawędź od niezawalonej strony nie idzie zgodnie z krawędzią podstawki. Zgodzę się, że fajniej byłoby gdyby te krawędzie były zgodne, ale nie wpływa to na mój całkowity, bardzo pozytywny odbiór pracy.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez Yantom » piątek, 29 października 2010, 11:26

Mnie się podoba. Ciekawy pomysł "trzy w jednym". Malowanie figurek i tanka świetne, roślinność rewelacja. Pogratulować

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:13
Lokalizacja: Granowo

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez RJ » piątek, 29 października 2010, 12:46

Miło usłyszeć opinię osób oglądających na żywo.

Radek, pamiętam, pamiętam - Jackson, Małysz :mrgreen:
http://resources1.news.com.au/images/20 ... rience.jpg


Dzięki.
Avatar użytkownika
RJ
 
Posty: 431
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 16:45
Lokalizacja: Warsiawka

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez Akahoshi » środa, 8 grudnia 2010, 21:34

W Katowicach miałem okazję obejrzeć Twoją pracę na żywo i musze stwierdzić iż robi pierońskie (a miało być piorunujące ;o) ) wrażenie.
Aż zacząłem się zastanawiać nad zastosowaniem u siebie CM'u.
Bardzo spodobały mi się też drewniane elementy na na karabinach M1. Możesz zdradzić sposób, w jaki je uzyskałeś?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: M5A1 1/35 AFV - 24Pułk Ułanów/Normandia 44`

Postprzez RJ » czwartek, 9 grudnia 2010, 13:01

Dzięki.
Kolby maluję na jasny kolor od słomkowego do brązów, później pędzlem cienkim robię "słojocośpodobneijeślimaszwyobraźnięwidziszjetam, ktośktojejniemawidziniregularneplamybezsensu", na koniec kładę płukankę olejna w tonacji ciemniejszej brązowej, rdzawej a nieraz czarnej, finalnie lakier.
Avatar użytkownika
RJ
 
Posty: 431
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 16:45
Lokalizacja: Warsiawka

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości