Achtung!!! Ein Panzer!!!

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez 5tev0 » sobota, 23 października 2010, 18:04

Witam. W końcu mi się ukończyć (wymęczyć :)) moją malutką winietkę. Nie jest to dzieło sztuki modelarskiej ale głównie chodziło mi o potrenowanie malowania, washu i przypomnienie sobie sklejania po długiej przerwie.
A więc moja winietka przypomina scenkę przedstawioną na zdjęciu (znajduje się w wątku warsztatowym). Warsztat tutaj viewtopic.php?f=28&t=12154.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę że to nie jest aż taka tragedia ale z drugiej strony jak popatrzę na dzieła co niektórych forumowiczów to mam wrażenie że mi pozostaje tylko spakować kramik i skończyć z tym hobby :P
Jestem otwarty na wszelką krytykę (najpewniej dostanie mi się ostre lanie :P )
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Reklama

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 23 października 2010, 18:36

Wróc z tym do warsztatu i popraw uniformy, bo gdzieś ci zginęły rozcięcia z tyłu. Chłopcy, nie wiedzieć czemu, zgubili też cały ekwipunek.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez marder4 » niedziela, 24 października 2010, 21:46

Trochę "pociapciana" podstawka.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez 5tev0 » niedziela, 31 października 2010, 10:25

Już wziąłem na warsztat tą dioramkę w ramamch "serwisu gwarancyjnego" obiecuję poprawić wszystkie błędy. :oops:
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez 5tev0 » czwartek, 18 listopada 2010, 10:36

Wziąłem, poprawiłem, pokazałem. Myślę że wygląda lepiej niż poprzednio (chociaż i tak pewnie i tak nie wygląda jak powinno)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 listopada 2010, 10:53

No nadal z brakami pewnymi, ale znacznie lepiej. Przy takiej ilości ekwipunku typowi strzelającemu pas momentalnie spadł by do kostek, nawet jeżeli pasek w poprzek pleców imitować ma koalicyjkę. Tu zdecydowanie lepej sprawdziły by się szelki pasa głownego, ale skoro na figurce ich nie ma, a domyślam się, ze ich rzrobienie od podstaw mogło by okazać się na początek zbyt dużym wyzwaniem, trzeba było poprzestać na chlebaku i puszcze na maskę p-gaz. A skoro juz przy puszkach jesteśmy, to po pierwsze brakuje im paska 'przez ramię' a po drugie w dośc podejrzany sposób je umiejscowiłes. Ale już nie kombinuj za bardzo. Jeżeli chciał byś coś poprawiać, to dodaj paski puszkom, a pracę uznaj za całkiem znośny efekt rozgrzewki przed nastepną winietą
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez 5tev0 » czwartek, 18 listopada 2010, 13:16

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a): A skoro juz przy puszkach jesteśmy, to po pierwsze brakuje im paska 'przez ramię' a po drugie w dośc podejżany sposób je umiejscowiłes.


Znalazłem to tu:
http://www.shqminiatures.co.uk/Xtras/SH ... -45%20.PDF

Następna winietka będzie na pewno lepsza :mrgreen:
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 listopada 2010, 14:14

5tev0 napisał(a):Znalazłem to tu:


tyle że nie do końca właściwie zinterpretoałeś dość umowny rysunek. z jednej strony puszka była mocowana na krótkim pasku do do pasa, z drugiej wisiała na pasku przeciągniętym przez ramię. ty puszki 'posadziłeś' na chlebakach
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez PiterATS » czwartek, 18 listopada 2010, 15:34

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Przy takiej ilości ekwipunku typowi strzelającemu pas momentalnie spadł by do kostek, nawet jeżeli pasek w poprzek pleców imitować ma koalicyjkę. Tu zdecydowanie lepej sprawdziły by się szelki pasa głownego


Od tego są haki mundurowe- jakoś w 1939r zwykły żołnierz WH nie miał szelek i ekwipunku z pasem nie gubił ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez KK » czwartek, 18 listopada 2010, 23:08

To czarne w poprzek pleców to nie koalicyjka Kamil tylko pasek od puchy ale nie powinien być czarny a zielony/oliwkowy .../
Ekwipunek spoko by się trzymał na hakach ale w/g tego co widać na winiecie to nie jest 39r a co najmniej 1944 a wtedy to szelki były a nie haki :)
KK
 

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 listopada 2010, 23:56

fakt, zapomniałem o hakach

robert, wiem, ze to czarne, to pasek od puszki, ale tych gabarytów jak na fogrce i pomalowany na czarno, jak to napisałem, mógł by imitować koalicyjkę
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez Mierzu » sobota, 1 stycznia 2011, 15:49

Ściana budynku pobrudzona, popękana, a tego samego nie widać po figurkach ( czytaj podkreślone załamania munduru, wash itp.). Tego mi brakuje. Pomysł na winietkę dobry, nie mniej jednak żołnierz ładujący panzerschrecka ma prawą nogę w takiej pozycji, że chyba byłoby mu niewygodnie w pachwinie :)
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez 5tev0 » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 16:09

Właśnie chodzi o to że zrobiłem Wash'a ale niestety był to "dziewiczy" wash w moim wykonaniu i dopiero uczę się tej techniki. :oops: Co do żołnierza to to akurat oryginalna dolna część figurki z zestawu a tam żołnierz kuca w takiej pozycji. :-|. Przysięgam że następna praca (a taka się szykuje) na pewno będzie lepsza. Cały czas się uczę i podziwiam prawdziwych wymiataczy na tym forum
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Re: Achtung!!! Ein Panzer!!!

Postprzez Nugget » czwartek, 10 lutego 2011, 20:51

Figurki mi się niezbyt podobają nie chodzi o malowanie bo napisałeś że uczysz się cieniować ale Academy to jednak zły wybór. Ale ogólnie kawałek domku i gruz fajny. :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości