21.VI.1941

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

21.VI.1941

Postprzez Artek » środa, 6 lutego 2008, 00:54

Przede wszystkim witam.
Niektórzy mnie znają.... inni nie, więc się przedstawię. Artur Żółty się nazywam, jestem z Oświęcimia no i tak czasem coś pokleję. To może tyle na początek i na koniec.

Na powitanie demonstruję dioramkę (winietę?? jak zwał tak zwał) z BA-20 firmy Alan.
Uratowany od śmietnika stoi sobie teraz pod drzewkiem na zielonej łączce wraz z zagubionymi załogantami. Tak wiem drzewko ma mało liści (jak dla mnie to miało być na wpół uschnięte).
Miłego oglądania życzę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr
Artek

P.S. Niebawem pokażę coś większego :)
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Artek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 21.VI.1941

Postprzez Maciek » środa, 6 lutego 2008, 01:21

Witaj.
Pojazd bardzo ładnie wykonany i ładnie się komponuje z podstawą, ale mam wrażenie, ze cieniowanie figur trochę przesadzone. Za duży kontrast między cieniem i światłem. No ale to tylko moja subiektywna opinia.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: 21.VI.1941

Postprzez Daniel-Martola » środa, 6 lutego 2008, 07:03

Też się z tym zgadzam. Zbyt kontrastowo dobrane kolory. Przyciemnij nieco otarcia i będzie wyglądało dużo naturalniej.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: 21.VI.1941

Postprzez Anioł » czwartek, 7 lutego 2008, 11:02

Bardzo podoba mi się wykonanie pojazdu, ten zbity reflektor wygląda świetnie. Pomysł na ukształtowanie terenu w "dolinkę" też daje fajny efekt.
Co do figurek to zgadzam się z przedmówcami.
Jak na mój gust drzewku brakuje mniejszych gałęzi. Co do liści to te, które dałeś wyglądają świetnie, tylko strasznie ich mało.
Dobrze wyglądają te żółte kwiaty i trawa. Skąd ta roślina z dużymi liśćmi koło pieńka?
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: 21.VI.1941

Postprzez Artek » czwartek, 7 lutego 2008, 12:29

Witam. Dzięki za opinie. Co do figurek to na zdjęciu kolory są nieco przejaskrawione ale w rzeczywistości kontrast i tak jest dość duży. Po prostu takie mi sie podobają. Roślinka to łopian z papieru :)
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: 21.VI.1941

Postprzez PanzerIII » piątek, 8 lutego 2008, 17:12

Osobiście inaczej zagospodarowałbym liście.
Pozwoliłbym "urosnąć" im na jednej odnodze (gałęzi) a reszta (gałęzi) byłaby sucha.
Ogólnie całość fajnie sie prezentuje ale jak to mówia diabeł tkwi w szczegółach.
Pozdrawiam,
Mariusz Pacek
Avatar użytkownika
PanzerIII
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 08:39
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: 21.VI.1941

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 8 lutego 2008, 17:28

A jeszcze pytanie: czemu data 21.06?

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: 21.VI.1941

Postprzez marder » piątek, 8 lutego 2008, 20:35

Daniel-Martola napisał(a):A jeszcze pytanie: czemu data 21.06?


Bo 22.06 nikogo z załogi nie było już żywego?! :mrgreen:
Przepraszam za żarcik ale tak na poważnie!...znam już tę makietkę i jej historię powstawania z innego forum i przyznam, że podoba mi się i to bardzo ale zgadzam się z przedmówcami, że cieniowanie jest chyba zbyt kontrastowe.

Pozdrawiam
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: 21.VI.1941

Postprzez Artek » sobota, 9 lutego 2008, 00:22

Marder dokładnie:) Sytuacja dzieje sie dzień przed atakiem Rzeszy na ZSRR. Spokój, cisza, bajkowy klimacik.... tylko te tumany kurzu w oddali na horyzoncie, po zachodniej stronie wydają się niepokojące
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: 21.VI.1941

Postprzez Mierzu » poniedziałek, 11 lutego 2008, 10:35

Artek napisał(a):Marder dokładnie:) Sytuacja dzieje sie dzień przed atakiem Rzeszy na ZSRR. Spokój, cisza, bajkowy klimacik.... tylko te tumany kurzu w oddali na horyzoncie, po zachodniej stronie wydają się niepokojące

Ja również znam tą diorkę z innego forum ( z którego nota bene zostałem wyrzucony). Trawka to chyba była firmy Polak? Od tej właśnie trawki zaczęła się moja banicja :mrgreen: na to forum ( ale nie żałuję). Co do opisanej przez Ciebie bajkowej ciszy to nie wiem czy słyszałeś o planowanej na lipiec 1941 akcji pod krypotnimem "groza" ( Burza) przez armię czerwoną. Gdyby ona doszła do skutku, to mógłbyś swój pojazd zrobić w scenerii 22 IX 1941 Ba 20 beligjska wioska. Ale to już inny temat
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości