Achtung Minen! Wlimanje tank! (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Achtung Minen! Wlimanje tank! (1:35)

Postprzez Mierzu » piątek, 15 lutego 2008, 21:23

Witam! Jest to pierwsza w moim życiu diorama ( i chyba ostatnia biorąc pod uwagę moje skromne możliwości mieszkaniowe :mrgreen: ). Lokalizacja to rejon orła w lipcu 1943 roku. Na dioramie znajduje się T-34/76 z 1943 roku w skali 1:35 Tamiyi oraz Marder III Sdkfz 139 Italeri ( co do oznaczenia przez producenta nie daję głowy) figurka ( właściwie figurki, bo jest jeszcze ledwo widoczny kierowca) pochodzi z zestawu Zvezdy. Sami oceńcie jak to wyszło. Zaznaczam, że Marder był moim drugim zrobionym w życiu poajzdem, a T-34 wykonany został jako trzeci. Na diorce znaduje się porzucony Marder po wjechaniu na minę oraz dzielna tankista zmierzający spokojnie do ...Berlina na teciaku gdzieś na bezdrożach Rosji Centralnej orelskiego oblastu :mrgreen:

PS: Niestety zdjęcia będę musiał wrzucić w dniu jutrzejszym, aby nie łamać ponownie regulaminu, za co przepraszam :cry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 16 lutego 2008, 12:44 przez Mierzu, łącznie edytowano 7 razy
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 15 lutego 2008, 21:31

Mierzu napisał(a):...jest jeszcze ledwo widoczny kierowca...


Właściwie to wszystko jest na tej dioramie mało widoczne. Dobrze, że to chociaż opisałeś... :twisted:

A najlepiej gdybyś jeszcze jakieś zdjęcie dołączył...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez Mierzu » piątek, 15 lutego 2008, 21:55

wojtek_fajga napisał(a):
Mierzu napisał(a):...jest jeszcze ledwo widoczny kierowca...


Właściwie to wszystko jest na tej dioramie mało widoczne. Dobrze, że to chociaż opisałeś... :twisted:


Mało widoczne bo zdjęcia początkowo mi w ogóle nie weszły z fotosika. :mrgreen: Już naprawiłem błąd.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez Akahoshi » piątek, 15 lutego 2008, 22:03

Wydaje mi się, że "trochę" za dużo błota na pojazdach. Marder wygląda, jakby go właśnie wykopano z bagna. Natomiast T-34 ma błoto na gąsienicach, w miejscach po których porusza się koło, więc nie powinno tego błota tam być.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez caughtinthemiddle » piątek, 15 lutego 2008, 22:39

A zdjęcia mogą wylecieć, bo póki co są zamieszczone niezgodne z regulaminem!
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 15 lutego 2008, 22:40

Mierzu napisał(a):
Już naprawiłem błąd.



Niestety nie do końca. Teraz zdjęcia są zamieszczone niezgodnie z regulaminem!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez macius » poniedziałek, 18 lutego 2008, 11:43

Witam. Wracając do oceny dioramki to tak. Na teciaku mógłbyś dodać odpryski farby na kantach a na powierzchniach płaskich przetracia, przebarwienia. Postaraj sie wykonać też na nim wash'a bo bije swoja czystością po oczach. Tak jak kolega wyżej wspomniał za dużo błota na układzie jezdnym więc usuń nadmiar, podobnie zrób przy marderze. Powyginaj błotniki w teciaku. Sądzę, że po tych zabiegach dioramka stanie sie ciekawsza
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez Mierzu » poniedziałek, 18 lutego 2008, 21:37

macius napisał(a):Witam. Wracając do oceny dioramki to tak. Na teciaku mógłbyś dodać odpryski farby na kantach a na powierzchniach płaskich przetracia, przebarwienia. Postaraj sie wykonać też na nim wash'a bo bije swoja czystością po oczach. Tak jak kolega wyżej wspomniał za dużo błota na układzie jezdnym więc usuń nadmiar, podobnie zrób przy marderze. Powyginaj błotniki w teciaku. Sądzę, że po tych zabiegach dioramka stanie sie ciekawsza

Model został poddany washowi farbami olejnymi dla plastyków ( siena palona +brąz van dycka), następnie przetarty suchym pędzlem, celem uzyskania przebarwień. Może tego nie widać tak dokładnie na zdjęciach, ale uwierz mi robiłem to. Może na tych zdjęciach będzie lepiej to widać:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cała winą mogę obarczyć światło w którym były robione zdjęcia no i jakością mojego aparatu ( i nie chodzi tu o osławione miliony pixeli). Dla przykładu mogę napisać, że trawa, która na zdjęciach wygląda jak roślinki z akwarium, jest w rzeczywistości o 1,5 tonu ciemniejsza, zatem i model wydaje się bardziej zielony.
Co do błotka. Tutaj macie rację. Faktycznie przesadziłem. Próbowałem na tym modelu żywicy akrylowej Mig z zmielonym piaskiem morskim oraz zmieloną suchą pastelą. Po wyschnięciu tego, niestety cholerstwo to nie da się oderwać bez uszkadzania modelu :cry:

Co do uszkodzeń to jeden błotnik jest z lekka odgięty, ale wychodziłem z założenia, że diorka nie ma przedstawiać walki I rzutu, a T-34 to III, IV rzut wojska, który radośnie i rekreacyjnie przejeżdża sobie kołu porzuconego Mardera i niekoniecznie czołg musi się rozsypywać :mrgreen: .
Jeżeli chodzi o uszkodzenia Mardera , to po wjeździe na minę ppanc, nei musiały powstawać duże uszkodzenia, bo jej działanie było przeznaczone raczej do spowodowania uszkodzeń gąsienic, rolek, kół, a nie rozsadzenia pojazdu.

Jak już wcześniej napisałem T-34 był moim trzecim pojazdem w życiu, Marder drugim, jak będę robił pojazd nr 300 i 301 i będę popełniał nadal te same błędy to od razu niech moderator albo admin wyrzuca moje zdjęcia :mrgreen: Pozdro!!!!
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Achtung Minen! Wlimanje tank!

Postprzez MarchewaNH » niedziela, 23 marca 2008, 01:11

Myślę że winą za jasnych zdjęć jest korzystanie z wbudowanego w aparat źródła światła.

Zrób zdjęcia w dzień bez użycia lampy błyskowej,

A skoro to twoja pierwsza diorama to cieszę się że pojawiają się modelarze którzy swoje pierwsze owoce wydają w miarę przyzwoite w przeciwieństwie do moich początków
MarchewaNH
 


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości