KW 1E rozbitek

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » piątek, 29 lutego 2008, 12:34

Diorama skończona. Dziękuję kolegom za cenne rady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Reklama

modele polskich samolotów

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez kazio » piątek, 29 lutego 2008, 13:34

No, no, no. Widać, że "Kammeraden" wzięli się poważnie do roboty i lecą przez ruiny Stalingradu jak burza, likwidując po drodze każdą napotkaną KW-szkę i teciaka (elementy wojennnej machiny 'mateczki Rassiji') i nie oszczędzając załóg :). Jak głosi pewna reklama -"Das ist das". Brakuje mię tu jedynie jakiegoś majstra z Panzerfaustem/granatem ppanc.
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Marek Barański » piątek, 29 lutego 2008, 13:38

Taaa, Panzerfaust w Stalingradzie...
Ostatnio edytowano piątek, 29 lutego 2008, 14:13 przez Marek Barański, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez kazio » piątek, 29 lutego 2008, 13:55

Taaa, Panzerfaust w Staligradzie...


W ogóle nie mieli (nie ten okres)? To może dlatego na niemieckim filmie o walkach w mieście używali tylko tych dużych granatów ppanc., min magnetycznych i miotaczy ognia.
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Anioł » piątek, 29 lutego 2008, 14:49

KW prezentuje się bardzo ładnie. Figurki też są ok.

Ja bym jeszcze trochę popracował nad ruinami. W miejscach gdzie są rozwalone mury na krawędziach nie widać cegiełek. Wygląda to trochę jakby po zawaleniu się budynku ktoś porył krawędzie zaprawą.
W zawalonym domu od środka można by było dać jakiś kolorek na ścianę albo zniszczoną trapetę.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez rollingstones » piątek, 29 lutego 2008, 15:10

Anioł napisał(a):KW prezentuje się bardzo ładnie.

Ja bym jeszcze trochę popracował nad ruinami. W miejscach gdzie są rozwalone mury na krawędziach nie widać cegiełek. Wygląda to trochę jakby po zawaleniu się budynku ktoś porył krawędzie zaprawą.
W zawalonym domu od środka można by było dać jakiś kolorek na ścianę albo zniszczoną trapetę.


Tak zgadzam się.

Diorama jest bardzo klimatyczna - czuć że jest zimno. Kompozycyjnie bardzo elegancka.

Dołóż jeszcze walających się desek, blach, może jakieś rynny itp. To tylko takie ozdobniczki ale dodadzą kolorytu.

Urzeka mnie w tej pracy kolorystyka - szaro,buro, prawdziwie - Ja osobiście nie lubię cukierków. U Ciebie jest wszystko co trzeba - dramatyzm, chłód, napięcie, realizm.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Artek » piątek, 29 lutego 2008, 18:38

No chyba już wszystko koledzy napisali. Mi bardzo podoba się sam czołg jest na prawdę super. Jedyne na co mogę zwrócić uwagę to brak futryn po drzwiach albo oknach ew. jakichś śladów po nich. Poza tym wszystko git.
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez siara1939 » piątek, 29 lutego 2008, 20:39

Piekna. Dodalbym tylko troszke krwi splywajacej po czolgu , no chyba ze naprawde jest tak zimno.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Maciek » sobota, 1 marca 2008, 10:13

Co do ewentualnych poprawek to nic innego co Koledzy wyżej nie wymyślę. Poza tym super. Fajny klimat.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez ewpiga » niedziela, 2 marca 2008, 10:46

Praca naprawdę rewelacyjnie wygląda: białe ostre światło na fotka dodało jeszcze klimatu porannego przymrozku. Widać to zresztą na twarzach zmarzniętych wojaków oraz tego, że w te zimne dni wursty podobnie jak ich wrogowie rosjanie za kołnierz nie lali. Z modelu na model doskonalisz warsztat-konkurencja rośnie w siłę. Miejmy nadzieję na podobnie w szczególe dopracowane prace, które niebawem Tomek pokaże. Tak trzymać
Piotrek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » poniedziałek, 3 marca 2008, 19:16

Dziękuję za wszystkie uwagi od szanownych kolegów. Niewykluczam, że po wypróbowaniu nowych technik dokonam przeróbki dioramy uwzględniając powyższe rady.
PZDR Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 3 marca 2008, 19:47

Gratuluję ukończenia projektu. Tomku ja myślę, że już nie ma co zmieniać tylko zacząć jakiś nowy temat i tam wypróbowac nowe pomysły.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości