"GAPIE" DIORAMA 1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: "GAPIE" DIORAMA 1/35

Postprzez ergie » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 21:47

Kawał dobrej dioramy. A i fotki w terenie robią wrażenie. Gratuluję.
Ostatnio edytowano środa, 24 kwietnia 2013, 22:40 przez ergie, łącznie edytowano 1 raz
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Reklama

Re: "GAPIE" DIORAMA 1/35

Postprzez ewpiga » środa, 24 kwietnia 2013, 14:04

ROMAN napisał(a):Obrazek

Pojawiają się głosy aby typ, który nie zabierał zdania w relacji warsztatowej pomimo iż widział sporo rażących błędów, które twórca popełnia nie mógł komentować galerii gotowego modelu ? Gdy już taki komentujący "gość" wytknie takie "babole" to jest nic innego jak podbijanie własnego ego ?? Albo takie głosy, niech każdy będzie moderatorem swoich galerii -co mnie osobiście bardzo się podoba, bo np. mógłbym wszystkie ały i ochy zostawić, a nieprzyjazne komentarze wywalić w kosmos.
Jestem modelarzem z dorobkiem i kolokwialnie mówiąc "pojadę " sobie w tej galerii, bo to ponoć lepiej jest odbierane
przez twórcę modelu, niż takiego co zazwyczaj nic nie pokazuje, a dużo ma do powiedzenia. Do tego Romku jesteś modem to uznasz, czy taki wpis sobie zostawisz. Co do wytykania merytorycznych błędów, to sensu nie widzę, bo przecież nie rzucisz się zaraz do przeróbek modelu i przemalowywania krajobrazu. Choć gdybym je wytknął w warsztacie /wcale nie muszę/ to w kolejnej pracy zwróciłbyś na każdy szczegół uwagę. Mogę zaakceptować Twoje podejście do modelarstwa-to napiszę tylko co mnie w tej pracy zawadza. Jeśli chodzi o kolor, dobranie proporcji, kształtów krajobrazu itp. to jesteś w tym naprawdę dobry i jest OK.
Ogólna kompozycja tej makietki nie jest całkiem spójna. O ile "dół" uporządkowany nie pozbawiony jest ożywczej energii to w "górze" kompletnie jej brak. Nie pasuje mi tam kładka, albo raczej mostek. Biorąc pod uwagę - pomimo wyraźnych oznak dewastacji - że taka przeprawa była konieczna i z pewnością uczęszcza to nie prowadzi tam żadna wydeptana ścieżka. Gdyby nawet nie, to chłopiec swój wózek z pewnością pozostawił by na skraju kładki. Sam dla zaspokojenia swojej ciekawości stanąłby tam gdzie stoi. Jego wózek kompletnie tam nie pasuje. Figurki na makiecie to ludzie. Zazwyczaj skądś przyszli i dokądś pójdą..więc, albo wydeptany do gołej ziemi trakt prowadzący do mostku, albo wózek na trawę obok babci. Tak to widzę.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: "GAPIE" DIORAMA 1/35

Postprzez murdziak » sobota, 14 grudnia 2013, 12:29

Witam! Diorama bardzo mi się podoba. Pozdrawiam! ;o)
Avatar użytkownika
murdziak
 
Posty: 46
Dołączył(a): sobota, 14 grudnia 2013, 12:09

Re: "GAPIE" DIORAMA 1/35

Postprzez Southampton » poniedziałek, 3 marca 2014, 22:01

Mnie też bardzo się podoba! :lol:
Southampton
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2011, 20:20

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości