Afghanistan, after desert storm. 1/72

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Początkujący » sobota, 24 sierpnia 2013, 14:05

Po serii nieudanych dioram o tematyce II wojny indochińskiej (większości nawet nie ważyłem się tu pokazywać :-| ) postanowiłem zrobić coś małego, ale z klasą 8-) , czego wynikiem jest coś takiego.
Black hawk jest zbyt zabrudzony :( . Kalki na modelu zbyt świeciły, więc wziąłem matowy akryl i ... kalki zostały zmasakrowane a na modelu został biały osad (akryl najwidoczniej był za stary :oops: ), dlatego "usyfienie" modelu miało na celu akcję reanimacyjną. Stąd też temat wątku.
Figurki wzorowałem na oddziałach takich jak delta force i devgru przed wprowadzeniem kamuflażu multicam ;o) (którego jeszcze nie umiem odwzorować). Zgodnie z zasadą obowiązującą w tych jednostkach przed wprowadzeniem multicam-u (każdy sam dobiera sobie mundur, pod warunkiem że ma z czego wybierać :P ), moje figurki są umundurowane różnorodnie. Są tam mundury 3 colors desert pattern i ucp, oraz elementy we wzorze woodland. Jak wyszło oceńcie sami.
Z góry przepraszam za słaba jakość zdjęć. Wstawię ich nieco więcej, licząc na krytykę :mrgreen: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Andrzej Wasilewski » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 21:54

Wyszła Ci trochę Kamienna burza...zwróć uwagę na wielkość ziaren pisaku i głowy na dioramie. Jeśli chcesz drobny piasek to kup paczkę korków ceramicznych - takich od prądu. Jak je rozbebeszysz to w środku jest drobniejszy piasek. A najlepiej użyj pigmentów - np ze startych pasteli artystycznych.
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Początkujący » wtorek, 27 sierpnia 2013, 07:25

Wielkie Dzięki! Wreszcie widzę jakąś szczera opinię, już myślałem że taka beznadzieja że nikt się nie odzywa :) . Oczywiście w przyszłości zastosuję się do tej porady.
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Re: Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Korowiow » wtorek, 27 sierpnia 2013, 09:26

Długa droga jeszcze przed Tobą. Dioramy to moim zdaniem najfajniejsza kategoria modelarskiej zabawy. Niestety aby diorama była dobra trzeba się bardzo przyłożyć do jej budowy. Wszystkie szczegóły muszą być dopracowane.
Naucz się najpierw dobrze sklejać modele bo w tym Black Hawku widać sporo szpar i innych niedoróbek. Potem naucz się malować, sam widzisz, że nie jest najlepiej. Potem dopiero zabieraj się za budowę dioram. W dioramie równie ważne jak jej wykonanie jest kompozycja.

Nie zrażaj się ale bardziej się przykładaj.

Ps. Aby kalki nie świeciły przed ich położeniem nałóż na model błyszczący, bezbarwny lakier lub sidolux.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Początkujący » wtorek, 27 sierpnia 2013, 16:12

Dzięki za podpowiedzi. Myślę że po przerwie związanej ze szkołą (wtedy jak coś kleję to są ta pojedyncze modele), czyli gdzieś po świętach zaprezentuję coś o wiele lepszego ;o) . W końcu nikt nie rodzi się perfekcyjny :mrgreen: .
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Re: Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Andrzej Wasilewski » wtorek, 27 sierpnia 2013, 23:20

A ja to co? ;o)
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Afghanistan, after desert storm. 1/72

Postprzez Początkujący » środa, 28 sierpnia 2013, 07:15

No, wyjątek potwierdza regułę :mrgreen: .
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 10:34
Lokalizacja: Leszno


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości