"PATROL" - DIORAMA

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: "PATROL" - DIORAMA

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 7 października 2007, 12:34

ROMAN napisał(a):Wojtek, no właśnie sam o tym piszesz "a ściana namiotu bezcieniowego spełnia rolę płaszczyzny świecącej" co znaczy że jeśli między źródło światła a obiekt wstawisz półprzepuszczające płótno to efekt jest podobny, więc jeśli odwrócisz parasolkę (oczywiście nie srebrną tylko płócienną) efekt będzie podobny.


W poprzednim poście chyba nie rozwinąłem myśli jeśli chodzi o moje wątpliwości co do możliwości uzyskania podobnego efektu przy pomocy parasolki. Parasolka mimo, że zmiękczy nieco światło pozostanie w dalszym ciągu punktowym źródłem światła. No chyba, że będzie bardzo duża :) W przypadku modelu samochodu z błyszczącym lakierem odbije się w nim kółeczko.


Jeśli chodzi o fotografowanie dioram, to w pełni zgadzam się, że najlepiej fotografowac je w warunkach plenerowych.

A cały mój wywód w poprzednich postach miał tylko na celu podyskutowanie z twierdzeniem, że namiot bezcieniowy służy tylko do równomiernego oświetlenia modelu. Uważam, że potraktowany umiejętnie i odrobinę kreatywnie daje o wiele większe możliwości.

pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że już dalej nie będę zaśmiecał Twojego wątku ;o)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Reklama

Re: "PATROL" - DIORAMA

Postprzez ROMAN » niedziela, 7 października 2007, 23:14

Ach Wojtek, nie przejmujmy się tu tak rolą bo i tak nas tu wszyscy op....... (ups)


pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: "PATROL" - DIORAMA

Postprzez Tomek 'Siodło' Siedlecki » piątek, 16 listopada 2007, 22:09

Zdjęcia sa super. Podziwiam koncepcję robienia zdjęć z punktu widzenia nietypowych dla dioram punktów widzenia - a to a la obserwator z lornetka z daleka, a to a la pies na drodze :-). To naprawdę wspaniałe urozmaicenie w zalewie zdjęc pt "moja diorama z lotu ptaka". Gratuluje.
Avatar użytkownika
Tomek 'Siodło' Siedlecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 12:28

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości