ACHTUNG JABO DIORAMA

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez rollingstones » sobota, 29 września 2007, 20:58

witam, ten sam temat ale ponownie. Dostałem kilka informacji ze zdjęcia się nie otwierają i prośba o ponowne. Nie ma problemu. Skorzystałem z rady i załaduje je z photobucketa - mam nadzieję że się uda ( trochę ciemny jestem w te klocki ).
Prośba do moderatora o usunięcie tamtego postu.


można jeżdzić do woli

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 9 października 2007, 06:15 przez rollingstones, łącznie edytowano 2 razy
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez Tomek Zieliński » niedziela, 30 września 2007, 09:38

Gdyby nie ten mech to by człek z zachwytu..."zdech"
Tomek Zieliński
 

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez Akahoshi » niedziela, 30 września 2007, 09:46

Śliczna dioramka.
Tylko wydaje mi się, że co niektóre figsy nie mają "oków".
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez ROMAN » niedziela, 30 września 2007, 09:50

Witam.
To co najważniejsze w tej dioramie to to, że kolorystycznie wszystko gra. Znaczy to że tonacja pojazdów współgra z otoczeniem. Ani pojazdy ani budowle czy grunt nie są za jaskrawe przez co nie wybijają się z otoczenia a przez to nie ma tu wrażenia pleneru z jakiejś bajki tylko widać atmosferę jak z frontu. Sama kolorystyka dioramy mimo że prawie monochromatyczna mieści się w klimatach jak z filmów wojennych. Nie ma tu atmosfery jak z "Romea i Juli" i to największy plus tej dioramy.
Natomiast duża ilość zieleni i "treści wojskowej" sprawia wrażenie przyciężkiawości całej formy ale nie jest to minus tylko spostrzeżenie.

pozdrawiam i gratuluje
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez rollingstones » niedziela, 30 września 2007, 10:09

ROMAN napisał(a):Witam.
To co najważniejsze w tej dioramie to to, że kolorystycznie wszystko gra. Znaczy to że tonacja pojazdów współgra z otoczeniem. Ani pojazdy ani budowle czy grunt nie są za jaskrawe przez co nie wybijają się z otoczenia a przez to nie ma tu wrażenia pleneru z jakiejś bajki tylko widać atmosferę jak z frontu. Sama kolorystyka dioramy mimo że prawie monochromatyczna mieści się w klimatach jak z filmów wojennych. Nie ma tu atmosfery jak z "Romea i Juli" i to największy plus tej dioramy.
Natomiast duża ilość zieleni i "treści wojskowej" sprawia wrażenie przyciężkiawości całej formy ale nie jest to minus tylko spostrzeżenie.

pozdrawiam i gratuluje


Co do oków - to mają ale ja taki durak jeśli chodzi oobróbkę zdjęć.
ale dziękuję za uważne oglądznie.
Jeśli chodzi o opinie Romana - zgadzam się jest ciężkawo - pierwszy i ostatni raz wybrałem tak duży format. Nie dosć że nudno się tyle przy niej pracowało to na dodatek format wymagał wielu zmian koncepcji aby to wszystko trzymało się kupy.
Roman - zgadłeś monochromatyzm był celowy - sporo się nachodziłem w terenie aby umysł mój zapamiętał odbiór kolorów w taki sposób. Zależało mi na dramatyżmie Normandii- dużo zieleni - kurzu, ciagłego napięcia, przemieszczania się jak duchy po wąskich drogach z ciągłym niepokojem że za drzew pojawią się dwa Jabo. Prawdziwą inspiracją dlatej dioramy jest album NORMANDIE ALBUM MEMORIAL - wydawnictwa Edition Heimdal - koszt straszny ale 650 ston zdjęć jest warte wszystkich pieniędzy.

Dziekuję Ci za uznanie - po cześci jesteś sprawcą tej dioramy
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez ROMAN » niedziela, 30 września 2007, 10:19

Jak to sprawcą......rozwiń mą ciekawość.

A to że wybrałeś się w teren i sprawiłeś na tej diorce atmosfere jak z Kompanii Braci to wielki plus. Gdybyś tą diorame sfotografował na wolnym powietrzu gdzieś w plenerach polnych gdzie w dali widać las i popracował jeszcze nad kadrowaniem fotek byłoby jeszcze lepiej i ciekawiej.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez rollingstones » niedziela, 30 września 2007, 10:25

twoja stona netowa i ulubione linki - śpiewamy R KOBZA przyjacielem naszym jest ...
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez ROMAN » niedziela, 30 września 2007, 10:27

aaaa...zacny człowiek w produkcji zieleni. Od Obrońców Przyrody powinien dostać jakiś medal albo co najmniej powinni mu ufundować agrowczasy :lol:
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez kornik » niedziela, 30 września 2007, 13:17

Mnie diorama podoba się gdyż odzwierciedla dosyć dobrze krzaczasto-ziemisty krajobraz Normandii z 1944 roku. Również przystrojone zielenią pojazdy prezentują się całkiem całkiem. Figurki wykonane są dobrze, chociaż nieco razi mnie brak interakcji pomiędzy nimi.
Ogólnie fajna dioramka.Czekam na więcej 8-)

Kornik
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez Adam Chmielewski » środa, 3 października 2007, 08:39

Największe wrażenie robi na mnie zieleń: krzaczki, trawa. Ilość szczegółów "zieleni" niesamowita oraz kolorystyka jak żywa.
Oprócz tego samo podłoże, gruz - super.
Teraz minus. Według mnie całość byłaby lżejsza, gdybyś usunął jeden pojazd - transporter koło budynku. Poza tym mam wrażenie, że stojące pojazdy zaklinowały się wzajemnie i dlatego stoją i czekają na atak lotniczy. No chyba, że taki był plan.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam Chmielewski
 
Posty: 69
Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 09:48
Lokalizacja: Białystok

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez Wehrwolf » środa, 3 października 2007, 18:00

mi bardzo się podoba wykonanie.. malowanie, kolory wydają się naturalne -jak dla mnie może tez bym usunął ten ciągnik stojący na poboczu bo naprawdę ciasno się tam zrobiło

drzewa kupione czy robione? (jak samemu to czym sypałeś? )
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez rollingstones » piątek, 5 października 2007, 20:00

Dziękuję za uwagi - już nie będę zdejmował tego ciągnika. Jest ciężkawo ale zaakceptowałem to. Jeśli chodzi o roślinność to pomocnym tu okazał się moim zdaniem najlepszy producent drzewek - Pan Kobza. Jego produkcje biją na głowę wszelkie gąbczaste drzewka - choć jak wiadomo opinie są rózne. Pan Ryszard wykonuje wszelkie drzewka na podstawie własnych planów zleceniodawcy. Roman już opisywał ich produkcję komosa + specjalna podsypka. Prawdę powiedziawszy robiłem część sam ale z uwagi na zasmrodzenie klejami pół domu i cwierć ulicy doszedłem do wniosku że bedę kupował. Drzewa te jednak dodatkowo przycinałem, malowałem itp... roślinnosć na ziemi to podstawa trawa verlindena, pędzel malarski, susz z traw zglicerynowany + korzenie, jak splątania między drzewami. Dodatkowo wszystko wielokrotnie malowane aerografem wieloma odzcieniami brązów, szarości i zieleni. I to cała historia.
Kornik :arrow: Jeśli chodzi natomiast o interakcje między figurami to z na żywca widac to dokładnie.
Ekipa stoi sobie zblokowana na drodze, słychać warkot samolotów i przemiła rozmowa zamienia se w gwałtowną konstrnację kiedy mistrz z panzer IV podrywa się ujrzawszy w lornecie swoje przeznaczenie tj jabo nad drzewami. Jako super fachowiec od kadrowania i obróbki zdjęć niezbyt fajnie to ująłem. Ale chcę się pochwalić zrobiłem postępy. NIe będę was zanudzał nowymi zdjęciami starego tematu chyba że chcecie.

Ps, Pozdrawiam Pana Ryśka Kobze
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez kornik » piątek, 5 października 2007, 20:20

No chyba, że tak ;o) Niezła Fabuła
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez rollingstones » wtorek, 9 października 2007, 06:16

na prośby z priv wstawiłem lepsze zdjęcia - mam nadzieję ze jest ok
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: ACHTUNG JABO DIORAMA

Postprzez Paweł Leszczyński » wtorek, 9 października 2007, 10:15

Jak na mój gust to trochę za dużo się dzieje na tej dioramie. Nie wiem na co patrzeć nie ma punktu centralnego. Po za tym bardzo ładnie zrobiona, podoba mi się malowanie pojazdów wyglądają bardzo naturalnie. Figurki też pierwsza klasa.
Można wydębić jakieś fotki Churchilla, podoba mi się jego malowanie:)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości