Charków 1943 r.

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Charków 1943 r.

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 7 października 2007, 23:43

Witam
No dobra to ja też coś wstawię ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano piątek, 14 grudnia 2007, 23:29 przez Marcin Łukawski, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Charków 1943 r.

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 8 października 2007, 00:18

Bardzo ładna konkretna w formie i kolorystyce dioramka. Choć może ja sam III w białym kamo zrobiłbym inaczej to jednak ta też do mnie trafia. O figurkach nie wspomnę bo ich efektowne wykonanie podnosi prestiż całej pracy i nawet nie próbuje konkurować w temacie. Duży plus za ośnieżenie dioramy w konfrontacji z roztopami jakie widać na kocich łbach (lub bruku).
O i ktoś okiennice powstawiał !

Jedna rzecz tylko mąci moje wyobrażenie estetyczne w tej dioramie i nie jest to żaden minus tylko spostrzeżenie natury jakby utartych schematów z filmów lub coś w podobie. Ten skaczący z czołgu Niemiec. Jego skok choć naturalny w formie to w połączeniu z czołgiem niemieckim jakiś taki "sowiecki" mi się wydaje.

Co do zdjęć to nie złe ale kadrowanie bym sugerował poćwiczyć. Najciekawsze moim zdaniem zdjęcie pierwsze. Ale na koniec powiem tak....w naturze diorama naprawdę robi dużo większe wrażenie niż oddają to fotografie. To kawałek naprawdę dobrej roboty (widziałem więc wiem).

gratuluje świetnej dioramy
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 października 2007, 08:35 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Marcin Łukawski » poniedziałek, 8 października 2007, 07:07

Dzięki.
Romku ta panzer III to wersja dowódcza wzorowana na zdjęciu http://img168.imageshack.us/my.php?imag ... 555vm9.jpg
Na zdjęciu widać że kamo jest położone na czołgu równomiernie czyli prawdopodobnie było kładzione natryskowo...przynajmniej takie jest moje zdanie. Czy tank brał udział w walkach ulicznych...tego nie wiem ale taki zrodził się pomysł jak dokupiłem budynek.

Co do zdjęć .... robiłem je dość dawno na szybko i to starym kompaktem ...teraz zakupiłem lustro i mam nadzieję, że zdjęcia będę robił lepsze :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Adam Chmielewski » poniedziałek, 8 października 2007, 07:10

Bardzo ładna diorama. Szczególnie podoba mi się dynamizm. Nie widać tego na zdjęciach, ale figurki są świetne (oparte na tym co widziałem na żywo). Okiennice są super - wyglądają bardzo realnie.
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Adam Chmielewski
 
Posty: 69
Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 09:48
Lokalizacja: Białystok

Re: Charków 1943 r.

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 8 października 2007, 08:38

Marcin Łukawski napisał(a):Dzięki.
Romku ta panzer III to wersja dowódcza wzorowana na zdjęciu http://img168.imageshack.us/my.php?imag ... 555vm9.jpg
Na zdjęciu widać że kamo jest położone na czołgu równomiernie czyli prawdopodobnie było kładzione natryskowo...przynajmniej takie jest moje zdanie. Czy tank brał udział w walkach ulicznych...tego nie wiem ale taki zrodził się pomysł jak dokupiłem budynek.

Co do zdjęć .... robiłem je dość dawno na szybko i to starym kompaktem ...teraz zakupiłem lustro i mam nadzieję, że zdjęcia będę robił lepsze :)

Pozdrawiam


Prawda. Na zdjęciu wygląda na natryskowe malowanie.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 8 października 2007, 08:47

CZeść. Gratuluję pęknej dioramy. CZy mozna spytać, skąd pochodzi budynek i okiennice?
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Marcin Łukawski » poniedziałek, 8 października 2007, 23:25

Michał budynek to Custom dioramics a okiennice są z jednego z zestawów uzupełniających do dioram Miniartu.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Paweł Leszczyński » wtorek, 9 października 2007, 10:12

Marcin już Ci mówiłem, ale nie zaszkodzi powtórzyć:) ZAJE..STA diorama:D Dynamizm, budynek, malowanie - po prostu świetnie! Tylko mogę marudzić że nie ma (planowanego wcześniej) martwego Rosjanina;)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Charków 1943 r.

Postprzez ewpiga » wtorek, 9 października 2007, 23:40

Widziałem gdzieś kilka fotek z warsztatu chyba, potem zapodziałem wątek. Teraz dzieło lśni doskonałością. Zapytałbym się o wodniste błoto zalegające na ulicy samo robota czy też jakieś specyfiki modelujące.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Adam Obrębski » środa, 10 października 2007, 16:39

Dioramka swietna, ale według mnie jedyne co MINIMALNIE psuje efekt to kolor Pz.III... myslę, że troche zbyt czysty :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Tomek Zieliński » środa, 10 października 2007, 17:47

Marcin Łukawski napisał(a):kamo jest położone na czołgu równomiernie czyli prawdopodobnie było kładzione natryskowo

Białe kamo kładzione natryskowo brzmi jakoś mało wiarygodnie.
Niezłe szorowanie musiało czekać tanki wiosną...
Wapno, kreda, glinka do bielenia, mieszane z wodą (ropą?) i zmywalne wodą, malowane miotłą, szmatą na kiju, pędzlami (?), jest bardziej realne.
Tomek Zieliński
 

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Wehrwolf » środa, 10 października 2007, 18:32

jednakże widziałem fotkę gdzie niemiaszek maluje natryskowo czołg na biało.. chyba ze to baaaardzo jasny piaskowy był..
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: Charków 1943 r.

Postprzez rollingstones » środa, 10 października 2007, 19:39

mnie się podoba - pozdrawiam

ps.

Może brachu jakiś wspólny projekcik
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Charków 1943 r.

Postprzez Marcin Łukawski » środa, 10 października 2007, 21:56

Dzięki

Paweł tego ruskiego to dopiero w Białymstoku dostałem ;) ale nic nie stoi na przeszkodzie by go tam położyć tylko nie chce mi się go pomalować :)

Piotrek błoto to mieszanina pigmentów z sodą spożywczą mąką i mielonym pieprzem :D taką miksturę zmieszałem z sidoluksem i położyłem na bruku potem wcisnąłem w to czołg i na końcu zalałem still water vallejo i wycieniowałem trochę olejną umbrą naturalną.

Adam dla mnie jest wystarczająco brudny....

Tomuś pewnie na tym zdjęciu z linka widać, charakterystyczne smugi miotły lub szczoty...ale chyba świstak mi zamalował bo ja nic takiego nie widzę....Wszyscy jednak wiemy, ze Ty wiesz najlepiej ;)....

Wehrwolf a dobrze pamiętasz ? bo Niemcy tylko miotłami malowali.....:)

rolingstones a jaki projekt masz na myśli?

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Charków 1943 r.

Postprzez rollingstones » niedziela, 14 października 2007, 09:39

Marcin Łukawski napisał(a):Dzięki


rolingstones a jaki projekt masz na myśli?

Pozdrawiam
Marcin


A tak dwie dynamiczne scenki - wspólna sceneria łacząca się tematycznie.

np. 88 w normandii podczas akcji - operacja goodwood a z drugiej stony scenka: atak aliantów

czyli mamy 1000 m róznicy a całość jest spójna.

to taka propozycja może być inny teatr wojenny i inny sprzęt.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości