Afganistan (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Afganistan (1:35)

Postprzez kapral » niedziela, 26 kwietnia 2009, 16:27

Witam

Kolejna moja diorama. Scenka ma przedstawiać patrol w górach Afganistanu. BMD-2 ze Zvezdy. Figurki z Master Club.
Reszta wykonana samodzielnie.
Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz możecie się nad tym pastwić.
kapral
Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 maja 2009, 15:51 przez kapral, łącznie edytowano 1 raz
kapral
 

Reklama

Re: Afganistan

Postprzez Chamzat » niedziela, 26 kwietnia 2009, 17:24

Witam!
Świetna dioramka! Bardzo ładny i realistyczny teren. Byłeś w Afganistanie może? Bo teren odwzorowałeś dokładnie tak jak ma być.

Pytanie - gdzie można kupić takie figurki (i w ogóle przejrzeć ofertę tego Master Club)? Takie figsy idealnie pasowałyby do mojej dio.

Pozdrawiam!
Chamzat
 

Re: Afganistan

Postprzez Yantom » niedziela, 26 kwietnia 2009, 19:09

Temat ciekawy i rzadko pojawiający się na dioramach. Sam teren wykonany moim zdaniem świetnie, szczególnie te skały. Figurki w ciekawych pozach i dobrze pomalowane. Ewentualnie pokusił bym się o przetarcie grafitem z miękkiego ołówka części oksydowanych broni. Tank pomalowany doskonale, dobre ślady eksploatacji i brudzenie. Słabym punktem są jednak gąsienice. Pojazd wygląda na niedopasowany do terenu, lewa gąsienica wisi w powietrzu. Zdaję sobie sprawę, że zvezdowe "gumisie" to nie fruile ale ten element pojazdu moim zdaniem wymaga dopracowania. Zasłużone gratulacje, szczególnie za podjęcie się tak trudnego tematu.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Afganistan

Postprzez kapral » niedziela, 26 kwietnia 2009, 19:53

Witam. Jak zawsze staram się na bieżąco odpowiadać, co by zaległości nie było. Chamzat w Afganistanie nie byłem (niestety) ale przygotowałem sie chyba nieżle od strony merytorycznej do tego przedsięwzięcia. Korzystałem miedzy innymi z tych stron : http://www.lenvoku.ru/index.php?p=4&a=122# , http://afganvro.ru/photo.php, http://afganwar.md/russian/main.htm. Co do figurek masz rację są bardzo fajne. Ja je kupiłem gdzieś na giełdzie przykonkursowej. W zestawie było 8 figurek każda warta grzechu. Niestety nie mam pojęcia gdzie u nas mozna zdobyć takowe. Figurki w podobnym klimacie robi również TANK. Yantom jeżeli chodzi o pojazd to jedna porażka i załamka. Myślałem nawet przez chwilę czy nie zrezygnować z projektu przez tego gniota ze Zvezdy. Pominę to że spasowanie tragiczne (innym czasem też się to zdarza) ale materiał czyli plastik tak tandetny jakiego jeszcze nie widziałem. Wszystkie wahacze w czasie obróbki postrzelały w tym samym miejscu, tak że przy podwoziu dodając do tego jeszcze "pancerne" gumowe gąsienice nie miałem dużego pola manewru. Ale może coś wymyślę. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Afganistan

Postprzez Przemysław Szymczyk » niedziela, 26 kwietnia 2009, 20:07

Bardzo pozytywnie :)

Figurki fajne, poza butami które bardziej przypominają gumofilce, ale to już kwestia rzeźby. BMD też się świetnie prezentuje, chociaż tę gąski wołają o pomstę do nieba - coś trzeba z tym zrobić, szkoda psuć tak dobrze zrobiony model
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Afganistan

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 26 kwietnia 2009, 20:29

Też nic nowego nie dodam. Bardzo dobra robota, się bardzo podoba ;o)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Afganistan

Postprzez Anioł » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 10:10

Dioramka bardzo mi się podoba. Skały i strumyczek wyglądają świetnie. Co do pojazdu to wszystko już zostało napisane, ale według mnie i tak nadrabia on świetnym „brudzingiem”. Figurki też są fajne, choć rozjaśnienia na fałdach mundurów są na mój gust zdecydowanie za mocne.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Afganistan

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 16:37

Podstawka bardzo fajnie zrobiona. Te skałki is strumyczek mają klimat. Do figurek i pojazdu też nie ma się z czym przyczepić (o gąskach nie wspominam) ale mam jakoś ten BMD nie pasuje mi na krawędzi dioramki. Może lepiej by wyglądał między piechurami? Ale to tylko moje odczucie...
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Afganistan

Postprzez peter » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 17:28

Ja widząc winietkę z Afganistanu (i wiedząc że moja mi nie wyszła) muszę się do czegoś przyczepić :) Jeden kolega z kałaszem na plecach idzie a po reszcie widać że za każdym zakrętem ducha się spodziewają. To tak w ramach czepiania :P
peter
 

Re: Afganistan

Postprzez kapral » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 18:34

Witam. Odnośnie gąsienic zrobiłem co mogłem. W wolnej chwili Artur zrobi zdjęcia to sami ocenicie czy poprawki poskutkowały. Akahoshi przypuszczam, że masz na myśli zachwianie równowagi optycznej? Jeżeli tak, to masz rację sam też to widzę. Ale niestety jest to efekt ograniczania powierzchni dioramy, a zmiana ustawienia proponowana przez Ciebie nie wchodzi w grę z przyczyn taktycznych (w przypadku kontaktu z wrogiem to piechota osłania transporter wspierana jego ogniem). Czyli trzeba to jakoś strawić. Peter pora by zacząć rozróżniać dioramy i winetki. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Afganistan

Postprzez peter » wtorek, 28 kwietnia 2009, 07:47

Mea Culpa... Co do samej dioramy to jest bardzo dobra i w sumie nie ma się do czego przyczepić, poprzednicy powiedzieli o gąsienicach i to w sumie jedyny mankament pojazdu. Figurki mają bardzo rozjaśnione fałdy ale to pewnie Twój sposób malowania figurek i muszę powiedzieć że bardzo dobrze to wygląda.
PS Popełniłeś błąd w pierwszym poście, pojazd to oczywiście BMD-2 a nie BMD-1.
peter
 

Re: Afganistan

Postprzez Mariusz 72 » środa, 6 maja 2009, 10:16

Bardzo mi się podoba. Ma klimat.
War-sztat klik: Obrazek Obrazek Obrazek
Portfolio: klik
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Afganistan

Postprzez rollingstones » czwartek, 7 maja 2009, 17:59

fantastyczna tematyka i znakomite wykonanie - lubię prace klanu Zółtych ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Afganistan

Postprzez kapral » piątek, 8 maja 2009, 12:55

:D oj słodzisz Seb słodzisz. Ale to miłe dzięki. kapral
kapral
 

Re: Afganistan

Postprzez mysiek13 » niedziela, 10 maja 2009, 09:10

Witam świetna diorama, bardzo fajne figury :) Pojazd i teren również świetne ( tylko te gąsienice trochę nienaturalnie leżą na podłożu - może podsyp trochę "piaskiem - kamykami"?). W sumie naprawdę bardzo wysoki poziom.

Z czego zrobiłeś te fajne głazy i skały?

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron