Rosja

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Rosja

Postprzez jaro37w » poniedziałek, 4 maja 2009, 21:23

Chciałem się przedstawić...Jestem Jarek, zabawą w modele zajmuję się od ....dawna ;o) zamieściłem zdjęcia swojej dioramki....Obrazek.Obrazek.Obrazek.Obrazek.Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 5 maja 2009, 18:11 przez jaro37w, łącznie edytowano 6 razy
Avatar użytkownika
jaro37w
 
Posty: 146
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 18:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Reklama

Re: Rosja

Postprzez Slash » poniedziałek, 4 maja 2009, 21:28

Cześć.

Jak znam życie zaraz ktoś z nickiem napisanym na kolorowo przeniesie Twój temat do kosza i dostaniesz uwagę, że nie przeczytałeś regulaminu i źle wstawiłeś fotki itd itp.. :D

Owe najlepiej zamieszcza się i przegląda tak:

Obrazek

czyli piszemy coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
[img]http://i43.tinypic.com/v5vdc3.jpg[/img]
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Rosja

Postprzez jaro37w » poniedziałek, 4 maja 2009, 21:46

Dzięki stary...motałem się z godzinę....Kuba mi tłumaczył ale i tak zonk...Już poprawiłem to może się ostanie i nie wyląduje w koszu.. :(
Avatar użytkownika
jaro37w
 
Posty: 146
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 18:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Rosja

Postprzez Ivan » wtorek, 5 maja 2009, 10:33

sorry, ale pytanie - co robiła załoga radzieckiego wozu zwiadowczego na tyłach Niemców? Taki drogowskaz nie stawiały oddziały z pierwszej linii - nie mieli na to czasu. Z drugiej strony - zwiadowcy zaskoczeni przy tankowaniu przez spieszonych piechurów? Wozów bojowych nie tankuje się na pierwszej linii. Piechur koło BA-20 niesie HaftHohlladung 3, które pojawiły się dopiero w listopadzie 1942 r! A co niesie w lewej rece zolnierz, ukryty za studnia? BA-20 zjawił się z powietrza? Inaczej zostawiłby ślady na piaszczystej drodze?
No i drewnianość figurek, ale to do producenta bardziej.
Ivan
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 6 września 2008, 21:42

Re: Rosja

Postprzez jaro37w » wtorek, 5 maja 2009, 13:35

Ivan ale ciężkie pytania.. :) wydawało mi się,że modelarstwo to przede wszystkim zabawa i przyjemność..Nie wiedziałem,że trzeba dodawać opisy...w stylu jedzie Ba-20 a tu stoi sobie beczka...załoga mysli zatankujemy a zza krzaczków frycki skok,skok....Skąd możesz wiedzieć co naprawdę wtedy się działo...dlaczego nie zakładasz hipotetycznie??Budująć modele nie wzoruję się na konkretnych zdjęciach..Wymyśliłem sobie tą scenkę w głowie....a co niesie w lewej ręcę?Nie wiem...tak było w zestawie Dragona....Saperzy..Zdjęcia drogi są niewyraźne ale gwarantuje,że sa koleiny tylko z tyłu pojazdu... a ogólnie to nie było tankowania bo o ile pamiętam zbiornik paliwa jest z tyłu...Dzięki za krytykę... :)
Avatar użytkownika
jaro37w
 
Posty: 146
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 18:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Rosja

Postprzez matejson » wtorek, 5 maja 2009, 13:54

Jeśli będziemy do wszystkiego podchodzić jakby to było w czystej teorii to modelarstwo byłoby nudne... :-/
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rosja

Postprzez peter » wtorek, 5 maja 2009, 15:11

BA-20 zgubił drogę i wjechał do wsi zajętej przez Niemców, nie widząc szans na ucieczkę załoga się poddała. Odrobina wyobraźni a pytań staje się mniej :)
peter
 

Re: Rosja

Postprzez Ivan » wtorek, 5 maja 2009, 22:10

hmmm, przy takim podejsciu do budowania dioram odsyłam do książek w stylu "www.1939.pl" - moim zdaniem, diorama wtedy ma sens, kiedy utrwalony na niej jest jakiś fragment historii, a nie wynik wybujałej wyobraźni autora. Widz powinien rozumieć, co zaszło na dioramie, a nie tak, że każdy sobie wymyśla własną interpretację.
Jaro - owszem, jezeli budujesz inboxy, to chociaż dobierz je odpowiednio czasowo - o ile się nie mylę, oferta Dragona pozwala dobrać Niemców z wczesnego okresu wojny na Wschodzie do BA-20. Albo przeprowadzić minimalną konwersję i zamienić HHL na cos bardziej odpowiedniego - np. na drugi "tłuczek do kartofli"? BTW, skąd gdzieś na wsi przy drodze beczka z paliwem ( tak samo skąd koło od KW-1 - czyżby odpadło, bo źle przymocowane było??? ).
Odnośnie "trzymania się teorii' - czy istnieją wspomnienia o np. różowych Tygrysach? Nie, ale możemy przecież sobie je wyobrazić i będzie "fun" :), co nie??? I zróbmy parę dla zabawy!
Peter, sorry, moze mnie HH? Zaloga wozu zwiadowczego zgubila droge? ok, niech Ci bedzie, ale dlaczego poddała się piechocie, nie mającej w sumie szans w starciu z nimi? BA-20 mial pancerz, chroniący przed pociskami z broni ręcznej, a podejść na tyle blisko, by przykleić nieistniejącą jeszcze w tym czasie HHL3 do pancerza spróbowałby raczej tylko samobójca.


Pisownia !!!Może kolega zamiast ocenianiem wyobraźni autora
skupiłby się, na poprawnej pisowni.
Ivan
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 6 września 2008, 21:42

Re: Rosja

Postprzez jaro37w » wtorek, 5 maja 2009, 22:34

Kurcze Ivan zniechęcasz ludzi do swoich pasji...Ruskie odlać się poszli to szkopki ich złapali...a ogólnie to jesteś modelarz teoretyk czy cuś...pokaż swoje prace to może też ocenimy...a do którego roku ruskie mieli na wyposażeniu BA-20?
Avatar użytkownika
jaro37w
 
Posty: 146
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 18:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Rosja

Postprzez rzelu » wtorek, 5 maja 2009, 23:32

Ba-20 jeździły do końca wojny.
Diorama fajna, gdyby drogowskaz był radziecki fabuła byłaby łatwiejsza...
Ładna roślinność, płotek, studnia...
Ale drób wyraźnie fraternizuje się z okupantem - partyzanci tego nie wybaczą...
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Rosja

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 5 maja 2009, 23:38

rzelu napisał(a):Ba-20 jeździły do końca wojny.

i z rąk do rąk trafiały..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Rosja

Postprzez kapral » środa, 6 maja 2009, 07:38

Witam. A ja pozwolę się całkowicie zgodzić z Ivanem. Rozumiem, że można popuścić wodze wyobraźni jeżeli chodzi o teren lub zabudowę (bo tak autor to sobie wyobraża) ale nie można fałszować faktów. Jeżeli czegoś w danym czasie nie było to znaczy, że nie było i już. Z obu przedstawionych przez Ciebie dioram najbardziej podoba mi się roślinność. Jest najbardziej realna i naprawdę fajnie wygląda. Natomiast tak figurki jak i pojazdy są jakoś mało przekonujące. Bez wątpienia są poprawnie wykonane ale brak im tego czegoś co przyciąga wzrok. Może to sposób malowania, słabe cieniowanie, brudzenie? A może wszystko po trochu. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Rosja

Postprzez Anioł » środa, 6 maja 2009, 10:58

Mimo kilku niedociągnięć merytorycznych, o których wspomnieli koledzy dioramka wg mnie jest całkiem interesująca. Jest kilka ciekawych szczegółów przyciągających uwagę. Najbardziej podobają mi się okolice studni z płotkiem, kurami, słonecznikami, kwiatami i beczką z benzyną. Pojazd jest wg mnie bardzo fajny. Co do figurek, to w mojej subiektywnej ocenie niedobrze wygląda ta ostra zieleń, którą zastosowałeś przy malowaniu różnych elementów osprzętu. Pozostałe kolory są już całkiem ok.
Ostatnio edytowano środa, 6 maja 2009, 11:49 przez Anioł, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Rosja

Postprzez Ivan » środa, 6 maja 2009, 11:35

do moderatora - przepraszam, polski nie jest moim ojczystym językiem, więc czasem coś mi może umknąć. Obiecuję sie poprawić.

Jaro - nie jestem modelistą- teoretykiem :) jestem historykiem, z naciskiem na II WŚ oraz Wielką Wojnę Ojczyźnianą z racji pochodzenia. Dlatego dla mnie istotne są pewne szczegóły w dioramach opisujących tamte wydarzenia. Odnośnie BA-20 - były na wyposażeniu Armii Czerwonej do 1945 roku, lecz albo na frontach o małym znaczeniu strategicznym ( np. pod Leningradem lub na Dalekim Wschodzie ) albo w jednostkach szkoleniowych.
Co do tego, że "Ruskie odlać sie poszły.." - sorry, z taką wiedzą historyczna nie ma o czym dyskutować... Poczytaj wspomnienia niemieckich żołnierzy z Frontu Wschodniego - może coś więcej zrozumiesz
Ivan
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 6 września 2008, 21:42

Re: Rosja

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 6 maja 2009, 11:50

Cześć Ivan.

Wiedza merytoryczna jest tu na forum jak najbardziej pożądana i Twoje uwagi będą z pewnością dla wielu bardzo przydatne, na pewno dla mnie.
Kłopotem są te drobne 'uszczypliwości', które pojawiają się w Twoich ocenach prac innych kolegów, ten zalatujący odrobinę protekcjonalnością ton. Nie chodzi tu o konieczność zachowania jakiejś poprawności politycznej i kadzenia sobie nawzajem, ale o trochę bardziej przyjazną formę wypowiedzi.

Tak jak koledzy pisali, modelarstwo ma przede wszystkim dawać nam frajdę z tej zabawy, niekoniecznie stres z powodu 'krytykanctwa' innych osób.
Wszystko, co napisałeś jest OK, natomiast to jak napisałeś - już nie do końca.

Pozdrawiam

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości