Siesta finita. Italy 1944 (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Siesta finita. Italy 1944 (1:35)

Postprzez qba » niedziela, 21 czerwca 2009, 21:50

Witam wszystkich. :D
Przedstawiam moją dioramkę. Taka robiona na boku, zabawowo. Podobna trochę do mojej poprzedniej dioramki. A na pewno wykorzystująca te same materiały. Tutaj chciałem jednak teren zrobić bardziej jasny, piaskowy.

Pak z Tamiya, figurki Dragon i jakaś jedna z Italerii.
skala oczywiście 1:35

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Siesta finita. Italy 1944

Postprzez Artek » niedziela, 21 czerwca 2009, 22:27

Witam

Bardzo ładna dioramka. Całość "trzyma się kupy". Podoba mi się ściana (super wyszła - na prawdę) i różne detale, typu deska pod kołami PaK'a. Mam pytanie. Czy na hełmie spadochroniarza jest plastikowa "siatka"? Jeśli tak to szkoda trochę, że ją zostawiłeś. Wiem jak to wygląda u Dragona na przykładzie Amerykanów. Ale ogólnie jestem "na tak".

Pozdrawiam
Artur
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Siesta finita. Italy 1944

Postprzez qba » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 00:00

Dzięki Artek, super, że Ci się podoba, zwłaszcza mając na uwadze jakie świetne dioramy sam robisz :)

Siatki, tak, zostały. Jakoś nie miałem już ochoty nic z nimi robić. Zwłaszcza, że powstały z zestawu Dragona 6113 — 3rd Fallschirmjäger Division (Ardennes 1944), który akurat miałem pod ręką i gdzie figurki raczej do Paka pozami nie pasują ;o)

Z jeśli chodzi o mur to wzorowałem się na tej fotografii (znaleziona gdzieś w internecie):
Obrazek

Dużo odcieni, filtrów, ale jakoś wyszło.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siesta finita. Italy 1944

Postprzez rollingstones » wtorek, 23 czerwca 2009, 18:51

Najbardziej w twoich pracach podoba mi się naturalność scen - wszystko jest wtopione z terenem i tworzy jedną całość.
To dotyczy również scenerii Obrońcy Twierdzy. Bardzo mi się podoba.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Siesta finita. Italy 1944

Postprzez qba » czwartek, 25 czerwca 2009, 00:26

Dzięki Seb :)
Fajnie, bo ja właśnie zaczynam trochę odchodzić od pełnego wtapiania w teren, na rzecz kontrastów. Narazie lekkich na początek. Tak żeby np taką figurkę było lepiej widać.

P.S. Seb zrób kiedyś jakąś włoską dioramkę. Znając Ciebie na pewno wyjdzie świetnie ;o)
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siesta finita. Italy 1944

Postprzez artek81 » piątek, 26 czerwca 2009, 20:24

Widać, że masz fajny zmysł doboru kompozycji co czyni twoje dioramy naprawdę świetnymi wszystko jest spójne przyejżyste i stonowane :) czekam na kolejną pracę :)


pozdro
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 12:19


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości