где собаки?! 1/72

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

где собаки?! 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 29 września 2014, 01:52

Niemcy, ostatnie dni wojny. Wspierana czołgami radziecka piechota prze w kierunku Łaby, goniąc uciekających na zachód żołnierzy i cywilów. Scenka którą ulepiłem miała przedstawić właśnie taki późnowojenny obrazek, pobocze usłane porzuconymi przez uchodźców ruchomościami i prących na zachód czerwonoarmistów.
Obrazek
Podłoże uformowane z kawałka styropianu okleiłem mieszanką zaprawy, piasku i zmielonych liści i korzonków, kocie łby są zaś z papieru introligatorskiego. Zielsko to gąbeczka (stare kolejkowe Vero!), trawka robiona domowymi sposobami (dwa rodzaje), drobne roślinki zrobione z kawałków kwiatostanów nawłoci. Całość pomalowana do smaku farbami z aerografu. Forsycja (żółty krzew) to komosa podklejona gąbeczką (podmaowaną), jabłonka to jakiś korzonek oklejony białą gąbeczką.

Na makiecie wykorzystałem model teciaka z Revella z odrobiną samoróbki i lufą RB (warsztat), figurki to Preiser (piechota Soviet tank raiders i jeden czołgista przerobiony z niemieckiego pilota), Milicast (dowódca czołgu) oraz oficer polityczny ze Zvezdy (piękna figurka!). Dodałem im paski, jakieś drobne pierdoły. Praktycznie wszystkie szpeja porozwalane po drodze to samoróbki.

Widoczki ogólne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Statyści
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Detale
Parasol
Obrazek
Walizka z koszulą i kalesonami
Obrazek
Wazon owinięty kocykiem w kratę
Obrazek
Puszka herbaty
Obrazek
Wózek z poduszkami, szmatami, secesyjnym szklanym dzbankiem, czajnikiem i talerzami zawiniętymi w gazetę
Obrazek
Gazeta, czapka i rozbity talerz
Obrazek
But
Obrazek
Książki związane sznurkiem
Obrazek
Obrazek
I obok kolejna puszka
Obrazek
Miś
Obrazek
Miś vs czołg
Obrazek
Forsycja
Obrazek
Jabłonka
Obrazek

Winietka zdobyła wyróżnienie na konkursie w Niepołomicach gdzie odbył się jej "premierowy pokaz dla publiczności" :lol:
Obrazek
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

Re: где собаки?! 1/72

Postprzez uki761 » poniedziałek, 29 września 2014, 20:01

Scenka bardzo fajna, detaliki przykuwają uwagę. Moja uwagę przykuła również słaba ramka- może przemaluj ją na czarno? Nie będzie widać tych nieestetycznych plam które w mojej opinii psują odbiór. No i niestety gąski Teciaka... no ale tu akurat ciężko coś z tym zrobić. Poza tym naprawdę super.
Aha -gratuluję wyróżnienia!
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: где собаки?! 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 29 września 2014, 21:20

Ramka będzie przemalowana, właśnie ze względu na to o czym napisałeś. ;o)
Jakie masz konkretnie uwagi do gąsienic? Chodzi o ten dosztukowany fragment przy kole napędowym? Niestety jest z innego kompletu bo gąsienice Revella są na styk co IMO wygląda bardzo nienaturalnie. Dragonowe DSy by się lepiej sprawdziły zapewne, ale nie miałem nadprogramowych.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: где собаки?! 1/72

Postprzez uki761 » poniedziałek, 29 września 2014, 21:35

Chodzi mi o to że widać że jest to taśma winylowa a nie gąsienica złożona z ogniw. No ale to już są uroki skali i pewnie taki urok tych gąsek. Mnie to uderza gdy patrzę na ten model ;o)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: где собаки?! 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 29 września 2014, 21:50

Udało mi się zatem osiągnąć dość specyficzny efekt :lol: bo to nie są gumiaki ;o) yy
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości