Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 16:29

Radek Pituch napisał(a):Nie chodzi o wtrącanie tylko o szukanie dziury w całym, wszechobecne w polskim modelarstwie i wysnuwanie jakichś teorii na temat tego jak co się brudzi itp. Druga sprawa każdą kwestie można opisać na dwa sposoby, Ty wybrałeś sposób w stylu litanii na temat błędów i wypaczeń to nie dziw się mojej reakcji.


Nie jestem wtajemniczony w te "inne" sposoby - napisałem co mi się rzuca w oczy. I wiem że mam racje i nie jest to czepianie się. Poza tym, b. ładnie zrobiona dioramka.

Powinieneś mieć więcej dystansu i nie traktować innej od swojej opini jako ataku na siebie tylko wyciągać wnioski. A jak lubisz bezkrytyczne opinie to są zagraniczne fora gdzie co byś nie zrobił to jest SUPER WOW. :shock: Ja tam wole usłyszeć krytyczne opinie lub uwagi. Wiem wtedy co robię źle i mogę to poprawić.

Więcej luzu to tylko fajne HOBBY a nie sprawa życia lub śmierci - panie KIEROWNIKU :lol:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 29 stycznia 2016, 16:34

Mamelon napisał(a):I wiem że mam racje i nie jest to czepianie się.

a to?:
Mamelon napisał(a):4. Aż się prosi żeby dodać jakiś smaczek do trawy - kamyk, kwiatek, chwast lub gałązka do wyboru :D

Moim zdaniem czepialstwo.
Bajdełej, kamyki, kwiatki i inne badziewia "robią kicz".
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Radek Pituch » piątek, 29 stycznia 2016, 16:46

Dobrze, że mi wytłumaczyłeś bo już wdrapałem się na okno i stałem na gzymsie.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 16:48

Paweł Leszczyński napisał(a):
Mamelon napisał(a):I wiem że mam racje i nie jest to czepianie się.

a to?:
Mamelon napisał(a):4. Aż się prosi żeby dodać jakiś smaczek do trawy - kamyk, kwiatek, chwast lub gałązka do wyboru :D

Moim zdaniem czepialstwo.
Bajdełej, kamyki, kwiatki i inne badziewia "robią kicz".


Idąc twoim tokiem myślenia to co byś innego (---"od jedynej słusznej linii partyjnej"---) nie napisał to może zostać podciągnięte pod czepialstwo. Więc w czym rzecz? :-/ Zostaje tylko SUPER WOW! :lol:

"robią kicz" .... mi tam czegoś brakuje, po prostu takich jednorodnej trawy trudno szukać chyba że w ogródku rozwinięta z rolki. ;o)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 16:56

Radek Pituch napisał(a):Dobrze, że mi wytłumaczyłeś bo już wdrapałem się na okno i stałem na gzymsie.


Eeeeeeee tam smutno i szkoda by było dla całego klubu ... tak bez Pana kierownika :mrgreen:

Zdradź mi lepiej tajemnice tego "innego" sposobu żeby nie zostać posądzonym o czepialstwo następnym razem!? :P Tak żeby nasze pisanie nie było tylko biciem piany :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 29 stycznia 2016, 18:33

Mamelon napisał(a):Idąc twoim tokiem myślenia to co byś innego (---"od jedynej słusznej linii partyjnej"---) nie napisał to może zostać podciągnięte pod czepialstwo. Więc w czym rzecz? :-/ Zostaje tylko SUPER WOW! :lol:

Nie, o ile reszta punktów może być przedyskutowana, to sugerowanie że na trawie brakuje kamyczków tudzież kwiatuszków uważam za czepialstwo.

Mamelon napisał(a):"robią kicz" .... mi tam czegoś brakuje...

Mnie natomiast nie. Co więcej Radek (plus paru innych kolegów z tego forum) ma rzadki zmysł i ich dioramy nie przypominają planów zdjęciowych misia Coralgola. Umieją powstrzymać zapędy na kiczowate dodatki.

Mamelon napisał(a):po prostu takich jednorodnej trawy trudno szukać chyba że w ogródku rozwinięta z rolki. ;o)

Trawa mistrzem drugiego planu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 18:55

Paweł Leszczyński napisał(a):
Mamelon napisał(a):Idąc twoim tokiem myślenia to co byś innego (---"od jedynej słusznej linii partyjnej"---) nie napisał to może zostać podciągnięte pod czepialstwo. Więc w czym rzecz? :-/ Zostaje tylko SUPER WOW! :lol:

Nie, o ile reszta punktów może być przedyskutowana, to sugerowanie że na trawie brakuje kamyczków tudzież kwiatuszków uważam za czepialstwo.

Mamelon napisał(a):"robią kicz" .... mi tam czegoś brakuje...

Mnie natomiast nie. Co więcej Radek (plus paru innych kolegów z tego forum) ma rzadki zmysł i ich dioramy nie przypominają planów zdjęciowych misia Coralgola. Umieją powstrzymać zapędy na kiczowate dodatki.

Mamelon napisał(a):po prostu takich jednorodnej trawy trudno szukać chyba że w ogródku rozwinięta z rolki. ;o)

Trawa mistrzem drugiego planu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A mnie się nie podoba ta trawa ... i co na to poradzić? :P Ciekawe jak by wyglądała ta trawa w kolorze na tych zdjęciach? Pewnie nie tak jednolicie. A może to nie trawa tylko ozimina? :-/

A u Koralgola ... powyrywał wszystkie kiczowate kwiatki... lol: https://www.flickr.com/photos/maciekblazniak/3349933660

PS. Te zdjęcia fajnie pokazują ślady gąsienic których mi również brak na dioramie. :( Te błotne oczywiście.
Ostatnio edytowano piątek, 29 stycznia 2016, 19:07 przez Mamelon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Sherman » piątek, 29 stycznia 2016, 19:06

Przeca ślady są. Tak bardziej generalnie, to nawet jak niedociągnięcia są to Radek na pewno jest ich świadomy. Po prostu życie nie kończy się na tej jednej dioramie, a nasz forumowy kolega już sobie spokojnie struga kolejną.

Wiem, że takie słowa w moim poście to coś dziwnego, nie mniej sam staram się ze swoim malkontenctwem walczyć :P a teraz wracam do moich zasmarkanych ulepów, ukłony.


:->
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 19:18

Sherman napisał(a):Przeca ślady są. Tak bardziej generalnie, to nawet jak niedociągnięcia są to Radek na pewno jest ich świadomy. Po prostu życie nie kończy się na tej jednej dioramie, a nasz forumowy kolega już sobie spokojnie struga kolejną.

Wiem, że takie słowa w moim poście to coś dziwnego, nie mniej sam staram się ze swoim malkontenctwem walczyć :P a teraz wracam do moich zasmarkanych ulepów, ukłony.


:->


Generalnie to wygląda jak zaorane ciapowate pole - a jeśli są jakieś ślady to nie wyraźne bardziej jak bruzdy na polu. Nie ma śladów.

PS. On tak zawsze bierze wszystko do siebie?
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 29 stycznia 2016, 19:18

Mamelon napisał(a):Ciekawe jak by wyglądała ta trawa w kolorze na tych zdjęciach? Pewnie nie tak jednolicie. A może to nie trawa tylko ozimina? :-/

Ty się nie czepiasz... . Proszę masz w kolorze trawę:
https://www.facebook.com/100001419172923/videos/g.480610742011816/981395561917740/?type=2
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 19:37

Paweł Leszczyński napisał(a):
Mamelon napisał(a):Ciekawe jak by wyglądała ta trawa w kolorze na tych zdjęciach? Pewnie nie tak jednolicie. A może to nie trawa tylko ozimina? :-/

Ty się nie czepiasz... . Proszę masz w kolorze trawę:
https://www.facebook.com/100001419172923/videos/g.480610742011816/981395561917740/?type=2


"Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna"
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Sherman » piątek, 29 stycznia 2016, 20:08

Sądzę, że Radek, tego nie bierze do siebie, ale sam kolego popłynąłeś z tym washem z Humbrola ;o) Mimo wszystko piszesz to jednemu z najlepszych polskich malarzy figurkowych. Dyskusję o prawilności śladów po gąsienicach uważam w tym wypadku za bezsensowną dyskusję akademicką.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 29 stycznia 2016, 20:33

Mamelon napisał(a):"Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna"

Trzeba być zalogowanym na FB, ale możesz mi wierzyć jest jednolicie zielona bez "plam" - film kolorowy z kwietnia 1945 r. Niemcy

Sherman napisał(a):(...)za bezsensowną dyskusję akademicką.

Może to czepialstwo? ;D
Ostatnio edytowano piątek, 29 stycznia 2016, 20:34 przez Paweł Leszczyński, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Mamelon » piątek, 29 stycznia 2016, 20:33

Sherman napisał(a):Sądzę, że Radek, tego nie bierze do siebie, ale sam kolego popłynąłeś z tym washem z Humbrola ;o) Mimo wszystko piszesz to jednemu z najlepszych polskich malarzy figurkowych. Dyskusję o prawilności śladów po gąsienicach uważam w tym wypadku za bezsensowną dyskusję akademicką.


To po właściwie on tu jest ??? My pozostali również się tu uczymy. Jak jest "najlepszy" same ochy i achy ... co by nie zrobił to jest SUPER i broń Boże zwrócić uwagę bo się chłopczyk obrazi. To może niech albumy wydaje tam przynajmniej jego EGO nie ucierpi. No sorry ale to jakaś dziecinada, z tego co piszesz.

To jest forum również dyskusyjne gdybyś nie zauważył i każdy ma prawo się wypowiedzieć. Po co w ogóle tu pisać w takim razie zrobić sobie fotki i zamieszczać na stronie bez możliwości komentowania i będzie cacy. :lol:
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenne porządki, Niemcy, Marzec 1945

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 29 stycznia 2016, 20:36

Mamelon napisał(a):To po właściwie on tu jest ??? My pozostali również się tu uczymy. Jak jest "najlepszy" same ochy i achy ... co by nie zrobił to jest SUPER i broń Boże zwrócić uwagę bo się chłopczyk obrazi. To może niech albumy wydaje tam przynajmniej jego EGO nie ucierpi. No sorry ale to jakaś dziecinada, z tego co piszesz.

Dziecinadą to raczej nazwał bym twoje czepialstwo.

Mamelon napisał(a):To jest forum również dyskusyjne gdybyś nie zauważył i każdy ma prawo się wypowiedzieć. Po co w ogóle tu pisać w takim razie zrobić sobie fotki i zamieszczać na stronie bez możliwości komentowania i będzie cacy. :lol:

Tylko tobie nawet fotki z okresu nie wystarczają i szukasz dziury w całym... .
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości