MiG-17 zapomniany strażnik nieba ZSRR

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-17 zapomniany strażnik nieba ZSRR

Postprzez mihalich » wtorek, 22 stycznia 2019, 18:12

Dzień dobry, modelarze! Chcę ci pokazać jedną z moich prac. Przepraszam za tekst, używam tłumacza.

Cichy świadek i bezpośredni uczestnik w tworzeniu reaktywnej ery lotnictwa ZSRR. Niepostrzeżenie zapomniane, czasem zgubione części i zgromadzenia, pomnik radzieckiego geniuszu technicznego i współczesna beztroska. Spalone słońcem, poobijane przez wiatry i opady żołnierza radzieckiego lotnictwa, do tej pory nie zachowały śladu dawnego połysku. Samolot, który dał drogę do nieba nie dziesięciu pilotom w klubach DOSAAF, w dzisiejszej rzeczywistości pozostał bez pracy. Zapomniana tablica ze śladami wandalizmu i obojętności. Samolot, który został dostarczony do ponad czterdziestu krajów świata i brał udział w wielu konfliktach zbrojnych, nie może po prostu stać na tyłach imperium w zapomnieniu. Oczywiście, postęp, pozytywny wektor rozwoju nauki i technologii, ekonomicznej wykonalności wykorzystania i utrzymania stanu technicznego, ale także nie zapomnij o swojej historii.

Tego właśnie potrzebuję. Wiele różnych technologii można znaleźć na naszych rozległych przestrzeniach w mniej więcej tym samym stanie. Niezależnie od tego, czy jest to pomnik w jakimś długo rozwiązanym garnizonie, parku zapomnianych przez Boga składowisk, czy po prostu za rogiem parkingu; nie ważne. Ważna postawa i przerażająca obojętność. Tylko jedna naddźwiękowa przeszłość, dla samochodu lat pięćdziesiątych, wartego szacunku. W odpowiednim czasie zespoły projektowe i produkcyjne biura projektowego i fabryk zainwestowały całą swoją wiedzę i umiejętności w rozwój i produkcję tej maszyny, wszak projektant włożył serce w tę maszynę. A dzisiaj ...

Pomysł stworzenia winiety na ten temat od dawna siedzi mi w głowie. Ale nie odważyłem się wziąć tego wcielenia z powodu różnych czynników. I pewnego dnia, mając pod ręką zestaw wieku emerytalnego od Kitech, postanowiłem eksperymentować. Szczegółowość i dokładność zestawu nie świecą. Kokpit jest reprezentowany przez łaźnię z gładką ścianą, podwozie nie jest ulga, ale silny; Przebijanie to rodzaj wewnętrznego wykopu, geometria całego urządzenia nie jest szczególnie prawdziwa.

Prace rozpoczęły się od udoskonalenia kokpitu. A ponieważ mam zamiar przedstawić "niezupełnie nowy" samolot, modyfikacje były odpowiednie. Z arkuszy z tworzywa sztucznego i wyciągniętych wlewków przedstawiono tablice przyrządów (bez centralnej), prowadnice i mocowania siedzenia pilota, RUD i rurociągów. Zamiast oprzyrządowania wiercone otwory. Próbował również zobrazować fragment zestawu mocującego skrzydło z rodzajem rurociągu, wywierconych luk technologicznych i wybrał nadmierną grubość plastiku. Nie pretenduję do stuprocentowej autentyczności, kolektywnego obrazu, że tak powiem.

Potem wziął kil i ogon samolotu. Przecięłam klapę na przeciwległej ścianie kilu za pomocą ciągnionego wlewu, naśladując zasilacz i przewody. Potem przyszła kolej na malowanie zwłok pacjenta. Zdmuchnął parę ręcznie wykonanych artykułów w aluminiowym pudełku od Revella, na wierzchu zakamuflowano ją rozpuszczalną w wodzie Akane. Aluminiowa warstwa dolna do dalszego nakładania wiórów i zarysowań na metal. Po wyschnięciu wykonał pranie na akrylu gwiazdowym, wyrysował szablony jasnych plam, wypalił gwiazdy i nakleił kalkomanię niebieskim numerem ogona ze starych zapasów.
Następnie następuje etap nakładania pigmentów i myć, aby symulować starzenie się, wypalenie i inne problemy dla LPC; Ogólnie rzecz biorąc, fantazyjny lot, czerpiący z fotografii zapomnianych samolotów. Zrobił też rozdartą antenę z nitki z kapronu i zwisające rurociągi w niszach podwozia.

Następnym w kolejności było wykonanie bazy. Jako podstawę podjąłem zwykłą ramkę fotograficzną o wymiarach 13x18 cm, początkowo na sklejce znajdującej się na tylnej stronie ramki wkleiłem sztuczną warstwę trawy od "Gwiazdy". Aby naśladować wysoką trawę, użyłem białego sztucznego futra, trochę je ocieniając zielonym i oliwkowym Akanem. Następnie, na miejscu samolotu swobodnego, wyciąć "łysiny" w trawie. Aby zasymulować użyty gips, przesiać przez sito.
Aby skonsolidować gips, wciągnął cały szczyt czystą wodą. Następnie rozpoczął się proces sadzenia chwastów ze sztucznego futra. Zielona trawa Zvezdovskaya jest zbyt jasna, musiała ją wyciszyć z zieloną i oliwkową Akane. Po meczu w młodym Michurinecie ustaw samolot na miejscu. W celu niezawodnego zamocowania w miejscu kontaktu głównego podwozia i ziemi przykleiłem małe igły z igieł i wywierciłem koła.

I na zakończenie chcę powiedzieć. Oglądanie takich "pomników" jest smutne i smutne, a przez te lata ich liczba wzrasta. Postawa wobec chwalebnej przeszłości jego kraju i jego przedstawicieli, nie tylko w odniesieniu do lotnictwa, pozostawia wiele do życzenia. Są oczywiście odosobnione przypadki, kiedy poszczególne próbki są przywracane, doprowadzane do stanu roboczego i stają się żywą personifikacją historii.
Ale jak dotąd są to pojedyncze przypadki, a najprawdopodobniej wyjątek, a nie reguła. Generalnie będziemy optymistami i mamy nadzieję, że takie pomniki nowoczesności już wkrótce będą widoczne tylko w skali.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 22 stycznia 2019, 19:21 przez mihalich, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
mihalich
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 15 marca 2014, 10:51

Reklama

Re: MiG-17 zapomniany strażnik nieba ZSRR

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 22 stycznia 2019, 18:41

Прежде всего вам нужно исправить файлы изображений, которые мы не видим (пожалуйста, проверьте цитатой моего поста, вы увидите, как их добавить).

Obrazek

так что вернитесь к модели, отличная работа, она действительно выглядит как настоящая, эффекты такие, какие они должны получить, чтобы получить естественную отделку. Мне это очень нравится, решительная работа.

извините, я использую переводчик также;)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: MiG-17 zapomniany strażnik nieba ZSRR

Postprzez mihalich » wtorek, 22 stycznia 2019, 19:24

astarott napisał(a):Прежде всего вам нужно исправить файлы изображений...


Dziękuję, załatwione z twoją pomocą!
Avatar użytkownika
mihalich
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 15 marca 2014, 10:51


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości