Ar-196 zardzewiały submarine 1/72

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ar-196 zardzewiały submarine 1/72

Postprzez mihalich » środa, 23 stycznia 2019, 18:11

Dobry wieczór, chcę podzielić się jeszcze jedną moją pracą. Postanowiłem trochę poeksperymentować światłem i pigmentami.

Proponuję, aby każdy z was wykorzystał całą swoją wyobraźnię, a przynajmniej trochę, ale poczuj się jak Jacques-Yves Cousteau, schodząc poniżej poziomu morza i stając się pionierem historii II wojny światowej. Nawet dziś wiele technologii opiera się na dnie morskim, w większości przypadków nie są one badane i nieodkryte z powodu różnych czynników.

Wyobraź sobie więc, co to jest płetwonurek; powiedzmy, że Francuz nurkuje w Zatoce Biskajskiej; udało się złapać szczęście za ogon. A kiedy pewnego dnia nurkował, miał szczęście znaleźć taki artefakt na dole, mianowicie niemiecki samolot patrolowy Arado, który leżał na dnie siedemdziesięciu kilku lat.
Ar-196. Na pierwszy rzut oka bezkształtna kupa organizmów żelaznych i morskich nie jest bardzo podobna do Ar-196, szkód wyrządzonych podczas bitwy i podczas twardego lądowania oraz, oczywiście, skutków czasu i wody morskiej.
Montaż modelu nie spowodował żadnych szczególnych problemów, zestaw Revell jest bardzo stary i nie ma wielu szczegółów.
Zebrał się na piętnaście minut na kolanie, odłamał jeden pływak, lekko zgiął śrubę, imitując uszkodzenia uderzając w wodę. Gięte stojaki pływają, przecinają lotki i ster. Wykonane z imitacji plastikowego bloczka z zestawu mocującego lotki, a także z wyżarzanej folii spożywczej próbującej naśladować resztki płótna, zrobiły to samo na steru.

Następnie kolorystyka, oryginalnie malowana zgodnie z instrukcją (prawie) w odcieniach zieleni,
Co więcej, kalkomania, zastosowane tylko główne elementy, nie zaczęła wyrzeźbić technicznych - wszystko to, nie byłoby z tego sensu. Malowanie wykonano farbami akrylowymi. Aby imitować rdzę, korozję, a także organizmy morskie i polipy,
Użyłem sody z klejem PVA-M i białą farbą, technologia jest prosta: dawałem klej w małej ilości wody, dodano biały akryl, a następnie soda. Zwłaszcza nie mieszany, aby mieszanina była niejednorodna.
Szeroki pędzel w kilku wizytach uderzył w całość na modelu okazało się białawe nierówno pokryta powierzchnia. Następny lot fantazji i zabawa kolorami. Imitacja wody to sześcian sklejony z cienkiego szkła, który nakleiłem niebieskim, przezroczystym filmem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zadowolony z oglądania, chętnie usłyszę twoją opinię.
Avatar użytkownika
mihalich
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 15 marca 2014, 10:51

Reklama

Re: Ar-196 zardzewiały submarine 1/72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 23 stycznia 2019, 23:18

Ciekawy pomysł, ale zdjęcia trochę małe i nieostre.

A masz model jakiegoś nowego samolotu, nie wraku? ;o)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ar-196 zardzewiały submarine 1/72

Postprzez dk1970 » poniedziałek, 22 lipca 2019, 19:18

realistyczny, kto nurkuje ten skojarzy ten kolor
dk1970
 
Posty: 471
Dołączył(a): środa, 26 października 2016, 15:14

Re: Ar-196 zardzewiały submarine 1/72

Postprzez HubertKendziorek » poniedziałek, 22 lipca 2019, 19:51

piotr dmitruk napisał(a):Ciekawy pomysł, ale zdjęcia trochę małe i nieostre.

Woda mętna, to zdjęcia nieostre :mrgreen:

Ciekawa koncepcja i wykonanie, ma klimat odpowiedni do zamierzenia.
Miejsce strzelac/obserwatora puste, a co z pilotem?

Z pozdrowieniami
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Ar-196 zardzewiały submarine 1/72

Postprzez KR77 » poniedziałek, 22 lipca 2019, 20:51

HubertKendziorek napisał(a):Miejsce strzelac/obserwatora puste, a co z pilotem?



Od 23 stycznia tego roku pewnie rybki zjadły :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości