[MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez Jaho63 » sobota, 14 kwietnia 2012, 17:13

szymony napisał(a):Widać całkiem sporo, choć brakuje jeszcze podwozia, które nieco zakryje to i owo.

Nie ważne czy zakryje. Po pierwsze ważne jest, że Tobie się podobało, a po drugie, nawet jak nie wszystko widać, to zawsze jest 100 razy lepiej, niż kiedy wieje pustką! ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » środa, 21 listopada 2012, 09:31

No cóż rocznica dawno za nami, a mój model leży i się kurzy, a ja się wkurzam. Nie wiele mi brakowało, by się wyrobić na czas, ale oczywiście musiał nastąpić mały armagedon. O co chodzi? Od ostatniego wpisu, złożyłem i wkleiłem usterzenie. Prace nad podwoziem były zaawansowane. Wystarczyło to wszystko tylko poskładać i pomaziać kolorkami. Niestety podczas różnych przymiarek, oderwałem tablicę przyrządów. Niby wielkiej tragedii nie było, choć wklejenie jej w zamknięty kadłub to upierdliwa sprawa. Odłożyłem to na później. I gdy nadszedł moment składania oszklenia, trzeba było się zająć ową tablicą. Niby operacja się udała, jeszcze tylko minimalna poprawka i.... I cholera sam nie wiem jak to zrobiłem, ale za miast na właściwym miejscu, tablica wylądowała w kabinie, by po chwili dosłownie zginąć w jej czeluściach. Wpadła tak że nie ma mowy o jej wydostaniu na zewnątrz. Nawet jej nie widać, tylko słychać przy obracaniu modelu. Zbudowałem grzechotkę.
Dziś emocje trochę opadły i postanowiłem że jednak skończę tego gniota. Potrzebuję tą nieszczęsną tablicę. Chętnie przygarnę jakąkolwiek nadającą się do użytku. Jeśli nie uda mi się takowej pozyskać, to pewnie będę musiał kupić koleją blachę edka, na co szkoda mi środków.

pzdr
szymony

PS. Jeśli dalszy warsztat/watek nie ma racji bytu w projekcie, to proszę włodarzy o przeniesienie go do ogólnego.
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » niedziela, 17 lutego 2013, 20:10

Monologu ciąg dalszy :-)
Wyrzeźbiłem usterzenie. Imitacja krycia płótnem, wykonana drutem miedzianym i kilogramem sufracera. Jaki będzie efekt przekonam się po malowaniu. Teraz wygląda tak:
Obrazek

Ponieważ nie udało mi się dostać utraconej w kabinie tablicy. Próba jej wyciągnięcia powodowała tylko dalsze szkody. Udało mi się uszkodzić zespół orczyka i urwać zbiornik paliwa. Miałem dwa wyjścia, albo zarzucić projekt, albo podjąć bardziej inwazyjne kroki, modląc się by się udało. W ruch poszła piłka i odzyskałem tablicę przyrządów, mogłem ponownie prawidłowo zamontować zbiornik, oraz jako tako poprawić orczyk.
Obrazek

Po tej operacji złożyłem dziada ponownie. Zaszpachlowałem, wyszlifowałem, namordowałem się przy nitowaniu, tak by pasowało do istniejącego i doszedłem do momentu, w którym już byłem. Po ty chińskich kombinacjach, chwilowo dosyć miałem dłubaniny. Postanowiłem więc trochę pomalować, a resztę zostawić na później. Stan obecny przedstawia się tak:
Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie wszystko poszło tak jak bym sobie tego życzył. Chyba przesadziłem z kulaniem wałków, miały około 1mm średnicy i przejścia kolorów wyszły prawie jak od taśmy. Druga sprawa to na spodzie od maskolu w niektórych wyszły żółte plamy. I trzecia rzecz to gwiazdy malowane od masek. Obrana przez mnie technika chyba okazała się niezbyt szczęśliwa, a sztywna odchodząca folia dopełniła reszty. jakoś będę musiał to poprawić. I właśnie zastanawiam się jak to uczynić i pomalować resztę bym nie musiał poprawiać.

I to by było na razie tyle. Idę działać dalej, bo jak nie skończę do wiosny, to znaczy, że nie skończę do następnej rocznicy :-)
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez spiton » niedziela, 17 lutego 2013, 20:19

Piękna modelarska robota.
Dodam, że bardziej podobny wo oryginału jest Hobby boss. Ale pewniej trudniej go "wydrążyć " ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 18 lutego 2013, 15:29

Warsztat - na życzenie autora - przeniesiony z działu Projektu Grupowego.
Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » środa, 20 lutego 2013, 13:50

Mały update.
Znaki poprawione, położona glazura i prawie wszystkie kalki ( za wiele to ich tu nie ma ). Prawie ponieważ czekam za ostatnim elementem. Do tego czasu prace lakiernicze niestety zostają wstrzymane.
Obrazek
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez RAV » środa, 20 lutego 2013, 14:18

szymony napisał(a):Znaki poprawione...

Masz zdjęcie z takimi znakami? Moim zdaniem, rogi gwiazd powinny leżeć na obwodzie koła. Chyba że to jakiś dziwny wyjątek.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » środa, 20 lutego 2013, 17:07

Tak się kraje jak materiału staje. Niestety u Eduarda to norma. To od jego masek te cudaki. Nie mam już pomału siły poprawiać wszystkich kwiatkòw. Trzeba było nabyć kalki, to malowania mi się zachciało.
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » wtorek, 12 marca 2013, 22:16

Nadal nie mam brakujących kalek, więc prace malarskie stanęły. Powiększyłem tylko gwiazdy do obwodu kół, jakoś poszło.
Trzeba było wrócić do dłubaniny. Z tego:
Obrazek
miało powstać śmigło. Piasta z zestawu i odlew wystruganej łopaty. Jednak ostatecznie nawet piasta została wystrugana.
Efekt umiarkowany przedstawia się tak:
Obrazek

Następnie przyszła pora na instalację wodno-kanalizacyjną z co. czyli coś co ma niby być zespołem podwozia. Z zestawu wykorzystałem tylko to (foto z tel.):
Obrazek
A i ten element został poddany dogłębnej wiwisekcji, z orginału niewiele zostało. Zbudowałem to z wszystkiego co jest dostępne. Blachy, żywica, profile, drut etc. etc. I.... I efekt jest żałosny. Długo się zastanawiałem czy pokazać tą "kotłownię", ale co tam. Tak to na chwilę obecną się przedstawia.
Obrazek
Obrazek
Trochę jeszcze nad tym popracuję. Trochę podszlifuję tu i tam. Psiknę podkładem, znów poszlifuję, przykleję klapy, a i tak wiem że nie będzie zbyt fajnie.
Osobną kwestią jest zamontowanie tego w kadłubie. Szykuje się następny "hardcor".
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez Voltan » środa, 13 marca 2013, 08:46

Jestem pod wrażeniem, szczególnie zakończonej sukcesem walki o odzyskanie tablicy. Powstaje bardzo fajny model. trzymam kciuki i obserwuję.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » wtorek, 2 kwietnia 2013, 23:15

Kalki z kiciusiem w końcu dotarły, więc nastąpił bazgrania ciąg dalszy. Tak wygląda w chwili obecnej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jak daje radę? Mnie się średnio widzi, ale chyba lepiej nie potrafię. Planuję jeszcze tylko jakieś obicia sreberkiem i finito w temacie malarskim. Później tylko montaż pozostałych dupereli, co pewnie potrwa z pół roku i będzie można położyć na półkę.

pozdr
szymony
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez zegeye » wtorek, 2 kwietnia 2013, 23:43

Daje radę i to całkiem nieźle :lol:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez spiton » wtorek, 2 kwietnia 2013, 23:46

Bardzo ładny. Ten leciwy model doczekał się bardzo ładnego wykonania !
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [MidWay] F4F-4 Wildcat (Academy 1/72)

Postprzez szymony » piątek, 26 kwietnia 2013, 13:13

Nadeszła niepokomna hwiła ;-) Po wielkim trudzie i znoju, udało się finalnie ulepić "coś"!
Jestem usatysfakcjonowany, z zakończenia prac. Z efektu nie bardzo.
Tak na szybko dwa obrazki, z galerią jeszcze trochę trzeba poczekać.

Obrazek

Obrazek
pozdr
szymony
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości