[MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

(4.12.2011-4.06.2012)

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 7 lutego 2012, 00:07

Twoja chęć to już jest zgłoszenie. Załóż wątek warsztatowy i pamiętaj, ze Wildcat ma być w malowaniu maszyn biorących udział w bitwie, której rocznicę chcemy uczcić. Powodzenia :)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez hacz » wtorek, 13 marca 2012, 21:41

Mariusz czy my twórcy projektu "Midway" mamy swoje galerie umieszczać w dziale lotnictwo-galerie? Co prawda ja swoja galerię planuję na 4 maja, ale z powodu pojawienia się już jednej... .
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 14 marca 2012, 00:47

Ja bym był jak najbardziej aby umieszczać galerie w wątku projektowym. I tak na koniec planuje wykonać opis bitwy ilustrowany poszczególnymi zdjęciami z galerii (mam taki pomysł by zdjęcia były umieszczone chronologicznie zgodnie z przebiegiem bitwy czyli na pierwszy rzut pójdą maszyny japońskie z uderzenia na wyspę, później wplecione w dalszy opis przebiegu bitwy zdjęcia maszyn obrońców wyspy itd. Dlatego ważne by było ukończenie chociaż po jednym samolocie z poszczególnej fazy (zdjęcia japońców będą się powtarzać ale z wiadomych powodów ;o) ) A może macie inny pomysł na końcową prezentację?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez marco2607 » środa, 14 marca 2012, 10:46

Niestety moje plany budowy E13a1 Jake zostaną przesunięte na czas nieokreślony. Powód prosty , chcę go zrobić jak najlepiej.
Zakupiłem nawet większego brata :cry: 1/48 ale to kasztan okropny.
Może E8n1 Dave (Choroszy ) lub coś innego, w końcu obiecałem że się przyłączę. :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 14 marca 2012, 12:43

hacz napisał(a):Mariusz czy my twórcy projektu "Midway" mamy swoje galerie umieszczać w dziale lotnictwo-galerie? Co prawda ja swoja galerię planuję na 4 maja, ale z powodu pojawienia się już jednej... .

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Ja bym był jak najbardziej aby umieszczać galerie w wątku projektowym. I tak na koniec planuje wykonać opis bitwy ilustrowany poszczególnymi zdjęciami z galerii (mam taki pomysł by zdjęcia były umieszczone chronologicznie zgodnie z przebiegiem bitwy czyli na pierwszy rzut pójdą maszyny japońskie z uderzenia na wyspę, później wplecione w dalszy opis przebiegu bitwy zdjęcia maszyn obrońców wyspy itd. Dlatego ważne by było ukończenie chociaż po jednym samolocie z poszczególnej fazy (zdjęcia japońców będą się powtarzać ale z wiadomych powodów ;o) ) A może macie inny pomysł na końcową prezentację?

Klient - nasz pan. U góry pod bannerem projektu znajdziecie nowy dział - "MidWay - galeria".
Jest tam na razie link (cień) wątku Skusza z galerią A6M2b. Jeśli miałoby być odwrotnie i rzeczywisty wątek miałby trafić do galerii projektowej, to proszę o info (zakładając, że jednak ten egzemplarz brał udział w BoM).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 30 maja 2012, 20:59

Flota cesarska już w pełnym morzu to oznacza, że finał projektu zbliża się do końca. Jeszcze tylko parę dni..
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 30 maja 2012, 21:27

W kościach czuję, że się nie wyrobię :(
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 30 maja 2012, 22:42

A ja nocki będę zarywał bo z Widcatem poślizg (przez Eduardowskie żaluzje, których łączenie szpachliję już 6 raz i zmarnowany czas poświęcony drugiemu Stukasowi więc adrenalina na poziomie max. Ależ to byłby wstyd :-|
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 30 maja 2012, 23:00

Właśnie siedzę i męcze Val-a. Zostało pare dupereli a kamuflaż zmywam i wymyślam kolejny raz. Jak się wyrobię to będzie polewka, że malowanie (SF) z kalosza wyciągnięte.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez marco2607 » czwartek, 31 maja 2012, 07:32

Jako krytyk kolorystyki ijn obiecuję że nie będę się czepiał. Zresztą dałem to chyba odczuć w tym projekcie , większość zrobionych a6m2 z tego okresu ma złe barwy. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 31 maja 2012, 09:37

Nie tyle kolorystyka (tu mam upatrzone kolorki) co brak wiedzy na temat oznakowania konkretnych samolotów IJN mnie martwi.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez marco2607 » czwartek, 31 maja 2012, 09:42

Nie ty jeden masz z tym kłopoty, bo wiedza poszła na dno razem z lotniskowcami. :!:
Możemy gdybać lub polegać na wiedzy z poprzednich misji , PEARL HARBOR.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 31 maja 2012, 09:45

marco2607 napisał(a):...większość zrobionych a6m2 z tego okresu ma złe barwy. ;o)

Czyli moje zero (spoza projektu) pewnie też
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez marco2607 » czwartek, 31 maja 2012, 13:38

Sam widzisz że ten kolor na karmelkowy nie wygląda. Często producent modeli wprowadza w błąd i potem widzimy całą masę
szarych zer z tego okresu.
Miałem w swoich zapiskach mieszankę na fs16350 ale po zrobieniu kolorek okazał się za jasny więc dodałem 10% thaki i wygląda jak na skalę 1/72 dość poprawnie.
Zresztą z lektury wynika że podany fs też jest wartością przybliżoną. Kiedyś badano próbki z PH i najbliższe prawdy są
( mój wniosek po analizie paru wątków na różnych forach i przeczytaniu kilku książek) :cry:

Obrazek

Pierwszy kolor po wyblaknięciu, drugi nówka nie śmigana. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Bitwa o Midway 70 rocznica

Postprzez pik » czwartek, 31 maja 2012, 18:22

Moim zdaniem najbardziej zbliżony jest FS 16360 (lub 26360), przynajmniej tak wygląda z próbek FS położonych obok fragmentu Zero z PH.

Obrazek
(z http://www.j-aircraft.com/research/jimlansdale/pearl/jimlpearl.htm )

Anyway, ekstrapolacja koloru z jednego (czy nawet kilku egzemplarzy) do wszystkich maszyn A6M biorących udział w ataku jest lekkim nadużyciem IMHO.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MidWay - 4 czerwca 1942 - 70. rocznica bitwy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość