Konkurs z Jajem 5 - ankieta

9.03.2012 - 9.04.2012

Moderator: piotr dmitruk

Najlepsze Jajo to:

Ankieta wygasła niedziela, 15 kwietnia 2012, 12:57

Jajo nr 1, autor: MagJaObrazek
8
2%
Jajo nr 2, autor: piotr dmitrukObrazek
94
29%
Jajo nr 3, autor: spitonObrazek
75
23%
Jajo nr 4, autor: SlashObrazek
41
12%
Jajo nr 5, autor: krzysieke14Obrazek
34
10%
Jajo nr 6, autor: :piaskov:Obrazek
77
23%
 
Liczba głosów : 329

Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 10 kwietnia 2012, 12:57

Święta, święta i po świętach. Pora na ankietę w naszym tradycyjnym wielkanocnym

Konkursie z Jajem

Mimo podwyżki cen, jaj w Konkursie nie zabrakło, co bardzo cieszy. I mimo, że to już piąta edycja, nie braknie również świeżych pomysłów. A to cieszy jeszcze bardziej :).

A teraz do dzieła - każdy może wskazać
3 (słownie "trzy") jego zdaniem najlepsze "jaja"!
Zgodnie z ideą Konkursu wypadałoby docenić u autorów i ich jaj przede wszystkim pomysł, także poziom jego realizacji, "jajcarskość" oraz wkład pracy.



A oto i kandydatki:



Jajo nr 1
KOMPANIA
, autor: MagJa
Warsztat, galeria
Obrazek



Jajo nr 2
Nautiljajus
, autor: piotr dmitruk
Warsztat, galeria
Obrazek



Jajo nr 3
Jajo Kolumba
, autor: spiton
Warsztat, galeria
Obrazek



Jajo nr 4
Ju-22M4
, autor: Slash
Warsztat, galeria
Obrazek



Jajo nr 5
Jajkoniarka
, autor: krzysieke14
Warsztat, galeria
Obrazek



Jajo nr 6
Ciągnik rolniczy
, autor: :piaskov:
Warsztat, galeria
Obrazek

WSZYSTKIM JAJCARZOM ŻYCZYMY POWODZENIA W ANKIECIE!

Jak najbardziej można agitować i komentować w trakcie trwania ankiety.
Głosujemy do niedzieli, 15 kwietnia.


Jarek

P.S.
Jeśli któryś z autorów chciałby wstawić inną, niż aktualnie wybrana fotkę "reklamującą" jajo, niech da znać na PW.
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Jaho63 » wtorek, 10 kwietnia 2012, 15:26

No proszę! Myślałem, że "walka" inaczej będzie się kształtowała.
Moim zdaniem, modelarsko Spitonek wypada najlepiej. Jedyny minus tej pracy, to że nie ma jajcowego charakteru.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Slash » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:05

Ja mam wrażenie, że to zależnie od gustu może być nawet najlepsza dotychczas edycja imprezki. W zasadzie każda praca jest inna i tylko jeden warsztat nie doczekał się finiszu o ile w ogóle został zaczęty. Konkurs chyba jest jednym z ciekawszych na forum, a napewno w największym stopniu wyzwala moce twórcze i to u niekoniecznie natchnionych na co dzień userów.

Co do agitacji zagłosowałem oczywiście na siebie oraz na betoniarkę i wesołą kompanię ;o) Dla mnie istotą konkursu jest nadanie formie wydmuszki nowego wymiaru. Ale też bez przesady. Na wirtuozerię w posługiwaniu się modelarską mocą sprawczą konkursów nie brakuje. Moim zdaniem budowanie scenek itd za bardzo odciąga uwagę od sedna-jajka :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez spiton » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:15

Psychologia głosowania w ankiecie w której samemu bierze się udział jest taka, że najczęściej głosuje się na siebie i na prace, które nie mają szans(żeby konkurencji nie dodawać głosów) ,-)))
Należy zatem wziąć głęboki oddech, pohamować emocje i zagłosować z dystansem ,-)).
Ja zagłosowałem na :
traktorek to mój nr1.
jajo nurek to mój nr 2
I slashową sukę nr 3.
Ostatnio edytowano wtorek, 10 kwietnia 2012, 19:20 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Jaho63 » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:18

spiton napisał(a):Psychologia głosowania w ankiecie w której samemu bierze się udział

Ale kiedy to jest towarzyska... aha są nagrody? A to nie, nic.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Okrach » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:22

Spiton - twoja praca zdecydowanie wygralaby kazdy inny konkurs. Nie glosowalem jednak na Ciebie bo ,wedlug mnie, za malo "jaja" w Twoim dziele.

Jajotilus - 1
Sujo 22 - 2
Trakjoj - 3

Super prace! Gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu samozaparcia i konceptu!
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez rollingstones » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:23

A ja zagłosowałem Spiton tylko na Ciebie. Po prostu chciałbym abyś wygrał.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:28

Na wirtuozerię w posługiwaniu się modelarską mocą sprawczą konkursów nie brakuje.

Myślę, że wirtuozeria w tym konkursie nie polega jednak na wykorzystaniu zdolności czysto modelarskich, tylko na wykorzystaniu głowy do wymyślenia oryginalnego tematu. I w tym aspekcie wszyscy uczestnicy wykazali się wirtuozerią moim zdaniem.

A co do "faworytów" ankietowych - bo jak widać takich już mamy - traktor traci chyba sporo z powodu słabych zdjęć w galerii, żaglowiec piękny, ale moim zdaniem jajo Piotra jest "naj" - jajo zostało oprawione w tyle dodatkowych elementów (nawiasem mówiąc zręcznie skomponowanych), a mimo to nie zatraciło "charakteru", nadal pozostało sobą :). Na dodatek uzupełnione zostało świetną scenką, zawierającą kilka smaczków i do tego dowcipnie nawiązującą do "konkurencji".

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Slash » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:39

Spiton, też lubię zabawę w psycholożkę, ale zawsze musisz wziąć po uwagę, że tak samo możesz mieć rację jak i nie mieć odgadując czyjeś intencje. Po prostu postawiłem sobie jakąś tam interpretacje tej zabawy i kieruje się nią wykonując któryś tam jajko model oraz głosując w ankiecie ;o) Taka konsekwencja do bólu. Techniki modelarskie oceniałem w Bytomiu ;o) Czemu w offowej konkurencji mam kierować się klasycznymi zasadami :-> Biorąc pod uwagę psychologię o której piszesz i tak mniej więcej można było wyjściowo oszacować która praca jak zostanie oceniona i to, że pojedynczy przypadek wynaturzonego podejścia do sprawy, jak w moim razie, za wiele nie zmieni :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:45

spiton napisał(a):Psychologia głosowania w ankiecie w której samemu bierze się udział jest taka, że najczęściej głosuje się na siebie i na prace, które nie mają szans(żeby konkurencji nie dodawać głosów) ,-)))

Spiton, dostałeś mój głos.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Jaho63 » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:47

No, ale widzisz Slashu, że nie sprawdza się do końca. Ja myślałem, że Spitonowa żaglówka będzie bezkonkurencyjna, bo naprawdę jako model jest piękna. Potem modelarsko podobał mi się traktor, no i tu jajo widać na całego (to był mój faworyt), potem dopiero plasowałem Piotrowego Jajtiljusa, bo też jajo mocno opakował... Ale widać... słaby ze mnie psycholog. ;o)
piotr dmitruk napisał(a):Spiton, dostałeś mój głos.

No! I tak ma być! Pochwaliłbym więcej prawidłową postawę, ale nie można zbytnio chwalić zielonych... ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez spiton » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:54

Ta obserwacja "psychologii głosowania" była poczyniona na sobie ,-)).
Ja tak kiedyś głosowałem ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Slash » wtorek, 10 kwietnia 2012, 17:05

Janusz, ale widzisz, że pierwsza trójka wyszła Ci dobrze. Co do głosu ciężko przewidzieć wyniki. Póki co i tak jesteś celniejszy od sondaży przedwyborczych ;o)

Seba, cnota i geniusz często wynika z doświadczenia.

Jajko piotra ma najwięcej głosów i prawdopodobnie tak to się skończy bo jest najbardziej kompromisowe. Nie skręca zdecydowanie w żaden jajeczny nurt. Jest detal ale i jajkowy ogół. Jest i forma scenki, ale nie przesłaniające jajka. Jajko natomiast ginie w ciągniku. Modelarsko jest po prostu kawał dioramy, ale praca ta dla mnie ma jeszcze inną ciekawą cechę. Dotychczas wszystkie jajczane twórczości były wesołe. Ta dla mnie w odbiorze emanuje trudem i szarością prawdziwie rolniczego życia :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez Patterson » wtorek, 10 kwietnia 2012, 17:44

Miałem problem z wyborem, bardzo fajne prace w tym roku. Doskonały statek Spitona zdyskwalifikowałem :P jest świetny jako model, ale za mało jajka w jajku.

ostatecz zagłosowałem na:

1. Nautiljajus - bardzo dopracowane dzieło i świetny pomysł, a do tego masa smaczków.
2. Ju-22M4 - dla mnie wielka niespodzianka, jakoś nie zauważyłem tej pracy wcześniej, a oddaje doskonale klimat jajecznego konkursu.

3. Miałem olbrzymi dylemat co do ostatniego miejsca, jajkoniarka i traktor są świetne. Traktor przypomina mi żywcem pojazdy z pewnej gry RPG , za to do jajkoniarki od początku miałem jakiś sentyment, toteż ostatecznie na nią oddałem głos, ale gratuluję Piaskov - ciągnik jest świetny.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs z Jajem 5 - ankieta

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 10 kwietnia 2012, 19:03

Ja bym tak nie demonizował procentów jajkowatości, bo z tego robi się główne kryterium. A pomysł, wykonanie, prezentacja, zdjęcia?


A luzik?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Konkurs z Jajem 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość