Beaufort OA-X

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Beaufort OA-X

Postprzez Jarpen » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 09:18

Airfix do Beauforta 1:72 uraczył nas dwoma malowankami OA-X z 22 sqn i MW-J z 217 sqn. Owszem atrakcyjne są one ale na żadne z nich nie ma kwitów a przynajmniej ja szukałem i nie znalazłem.Na stronce IWM
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205210129
jest fotka trzech beaufortów w locie w śród których jest OA-X z 22 sqn. Czy jest to maszyna Campbella? Nie wiadomo.Czas w zasadzie by się zgadzał.Pytanie brzmi.Jaki jest kolor dolnych powierzchni maszyny? Przy dużym powiększeniu wydaje się mi że jest jednak czarny. Może ktoś coś wie więcej?
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Reklama

Re: Beaufort OA-X

Postprzez tatatusi » sobota, 7 sierpnia 2021, 10:04

Oglądnąłem zdjęcie i moja interpretacja jest taka: nie stawiałbym na czarny kolor dolnych powierzchni.
Silne słońce "od czoła" powoduje, że krzywizny kadłuba są w cieniu - także częściowo górne powierzchnie skrzydeł - i mogą wydawać się ciemne.
Natomiast osłona karabinu pod "nosem" maszyny jest dość jasna, za jasna na "rozświetlony" czarny kolor.
Ale - podkreślam - to moja interpretacja, chętnie przeczytam o innych.
tatatusi
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 10 listopada 2019, 13:18

Re: Beaufort OA-X

Postprzez Jarpen » sobota, 7 sierpnia 2021, 10:53

Też tak myślałem, ale w porównaniu z Beaufortem lecącym bliżej powierzchnia dolna kadłuba jest wyrażnie ciemna,prawie czarna i jeszcze jeden szczegół nad rurą wydechową OA-X jest wyrażny ciemny pasek kamo dolnej powierzchni czego nie ma w bliżej lecącym Beauforcie.Ale to też tylko moja interpretacja.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości