PZL.37B ŁOŚ IBG OSŁONA OGONA

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

PZL.37B ŁOŚ IBG OSŁONA OGONA

Postprzez tommyk » środa, 26 stycznia 2022, 13:45

Witam Szanownych Forumowiczów
Przyglądam się modelowi Łosia B z IBG i jedna rzecz nie daje mi spokoju. Na końcu kadłuba, już na wysokości ruchomych, pozimowych powierzchni sterowych ogona, zgodnie z instrukcją należy nałożyć osłonę/okucie (PE6), które wydaje mi się istotnie ograniczać ruch poziomych powierzchni sterowych. Jeżeli zamocujemy je na końcówce kadłuba to nie ma możliwości ruchu w ani dół ani w górę, bo będzie blokować powierzchnie sterowe. Jak na powierzchniach sterowych usterzenia, to z kolei ruch w dół jest wyłączony.
Zdjęcie które zamieścił kolega CeCha przy swoim warsztacie wskazuje, właśnie na mocowanie na powierzchniach sterowych usterzenia, co wyłącza ruch tych powierzchni w dół.
A może to tylko tymczasowa osłona, zdejmowana przed lotem?
Nie chcę przy budowie popełnić błędu a nie wiem czy Łoś nie stoi w kolejce na warsztat :). Przyglądałem się warsztatom w necie i nie każdy to montuje. Z kolei fotka źródłowa wydaje się jednoznaczna.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Reklama

Re: PZL.37B ŁOŚ IBG OSŁONA OGONA

Postprzez GrzeM » środa, 26 stycznia 2022, 22:05

To była ruchoma klapka. Gdy stery wysokości się unosiły, unosiła się z nimi, gdy opuszczały, zostawała na stożku końcówki kadłuba.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: PZL.37B ŁOŚ IBG OSŁONA OGONA

Postprzez tommyk » środa, 26 stycznia 2022, 22:35

Pięknie dziękuję za wyjaśnienie i fotki obrazujące sytuację :) . Teraz wszystko jasne.
Pozdrawiam
T.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości