Kolorystyka polskich samolotów w 1939r.

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Kolorystyka polskich samolotów w 1939r.

Postprzez iras67 » wtorek, 1 maja 2012, 10:35

Paweł Wymysłowski napisał(a):Nie masz na myśli chyba kabiny załogi?

Od tylnego stanowiska strzelca po koniec ogona,komory bomb, i luki podwozia- ten z instrukcji obsługi był srebrny. Ten ciemny kolor wewnątrz też jest zagadkowy, uznawany za khaki może być teraz zupełnie innym.
Paweł Wymysłowski napisał(a):Rozumiem, że te stwierdzenia to na podstawie "wykopków"?

Tak, autor opiera to na obserwacji wielu fragmentów poszycia rozbitych Łosi pod Radzyminem. Zastanawia mnie jednak taka wiara w wytrzymałość na zmianę odcienia z biegiem lat tego brązowego koloru, wyraźnie podkreślona w opracowaniu w nowej "Gapie".
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Kolorystyka polskich samolotów w 1939r.

Postprzez jasio-g » wtorek, 1 maja 2012, 14:35

W MLP ustalono po badaniach jedenastki kolor jako FS 34118 czyli dark earth w/g angoli. I na dodatek błyszczący. Samolot w hangarze wygląda na brązowy, po wyciągnięciu przed hangar jest zielony khaki, zależy to od oświetlenia. Więc nie dziwię się tylu pomysłom na kolor. A swoją drogą bardziej wierzę muzeum niż redaktorom z TV szukającym poklasku i oglądalności.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości