Do335A Pfeil

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Do335A Pfeil

Postprzez Stratocaster » środa, 18 czerwca 2008, 17:19

Witam!
Mam pytanie o prawidłowy schemat malowania Do335A-1. Który zastosować:
1. RLM 81/82/76
2. RLM 70/71/65

Pierwszy został wprowadzony obligatoryjnie, ale przeczytałem że zastępowano go drugim (ze względu na dostępność w magazynach tych właśnie farb). Wiadomo, jak było. Koniec wojny i bałagan. Na starym forum znalazłem ciekawą dyskusję na ten temat. Tylko bez szczegółowych wniosków. Dlatego chcę się dopytać.

Proszę kolegów o pomoc. dzięki!
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Do335A Pfeil

Postprzez dzejo » piątek, 27 czerwca 2008, 18:45

czesc

Zadałes niełatwe pytanie ;-) sam sie nad tym zastanawiam.
wersja pierwsza jaka podałeś była stosowana dla pierwszych prototypów, pózniej zgodnie z dyrektywani RLM zaczęto zastępowac to wersja 2, ktorą podąłes , ale do czasu skonczenia kolorów mogły powstawac nieżłe mixy , których niestety nie jestesmy dzis w stanie rozstrzygnąć. Ja na swój zdecydowałem sie 81/82/65 , czyli mały mix góra późna , a spód jeszcze z zapasów starej farby ;-).
Spory opis jest przedstawiony w publikacji AJPRESS, ale tez nie rozwiązuje on jednoznacznie problemu. Najprosciej jest jedynie z pierwszymi prototypami :P

Popraw błędy ortograficzne i pisz staranniej !!!
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez dzejo, łącznie edytowano 2 razy
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 397
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości