Walrus G-AHFN

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Walrus G-AHFN

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 21 czerwca 2008, 10:45

Witam
Może szanowni koledzy posiadają zdjątka tej maszyny.
W sieci znalazłem zdjątko zrobionego modelu...troche mało.
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Reklama

Re: Walrus G-AHFN

Postprzez LordDisneyland » sobota, 21 czerwca 2008, 14:32

W Scale Aviation Modeller International vol13 iss4 , z kwietnia 2007 roku , jest artykuł o modelu właśnie tej maszyny zrobionym przez faceta nazwiskiem George Wright z zestawu Classic Airframes 1\48. Streszczę- maszyna była zapasowym samolotem dla firmy United Whalers Ltd , 3 inne były używane do wypatrywania wielorybów {!!!} ze statku "Balaena". W 1946 pilot John Grierson wygrał lecąc nim Folkestone Aero Trophy na lotnisku Lympne w hrabstwie Kent . Potem trafiła na lotnisko Prestwick, latała z Loch Ryan, w 1955 roku zniszczył ją sztorm w Stanraer. Może podczas poszukiwań te fakty coś pomogą, ale łatwo chyba nie będzie. :-/ Może coś znajdziesz w monografii Mushroom o Walrusie i Stanraerze?
Aha- Wright tym modelem wygrał jedną z kategorii w Telford 2006. Robi naprawdę fajne modele, sporo samolotów wyścigowych - a tych nigdy nie za wiele :D
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez LordDisneyland, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walrus G-AHFN

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 21 czerwca 2008, 15:49

Wielkie dzięki
Model Georgea Wrighta widziałem na zdjęciach.
W SAMI była dokładna relacja z budowy?- da sie na podstawie niej zrobić kalki?
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: Walrus G-AHFN

Postprzez LordDisneyland » sobota, 21 czerwca 2008, 18:27

Litery i numer startowy wyciął z Trimfilm - nie wiem, co to za cudo, logo Utd Whalers [ledwie widoczny napisik pod kabiną] kumpel mu wydrukował , tak więc mało to przydatne. A relacja dość dokładna, jakieś 5 stron. Niestety, to tyle z mojej strony - muszę zwrócić ten numer pisemka , a nie mam jak go zeskanować. Ale może w sieci już jest - najpewniej u ruskich korsarzy ;o) Mam nadzieję, że cuś pomogłem, powodzenia 8-)
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walrus G-AHFN

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 21 czerwca 2008, 18:41

Dzięki poszperam w necie może znajdę ten numer.
Trimfilm- to chyba kalka produkowana przez Microscale(podkład w różnych kolorach)
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości