F4u: Aj press vs Kagero

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

F4u: Aj press vs Kagero

Postprzez Gujos » środa, 27 sierpnia 2008, 13:52

Cześć, powoli zaczynam się przymierzać do F4U1D Trumpetera w 1/32 i chętnie bym nabył jakąś monografie - Aj press lub Kagero.
Czy ktoś z Was może polecić którąś z tych publikacji? Dodam że za Aj pressem przemawia cena: około 55pln, natomiast Kagero rozbiło swoją monografię na dwa tomy, czyli ponad stówa.
pzdr
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: F4u: Aj press vs Kagero

Postprzez Gienek » środa, 27 sierpnia 2008, 15:01

Mam obydwie i polecałbym posiadanie obydwu ;o)
Ale oczywiście do celów modelarskich to być może nadmierne szaleństwo i jeżeli miałbym wybrać jedną to zdecydowanie AJ-Press.
Warto tu wziąć pod właśnie aspekt finansowy (a Kagero to wcale nie więcej - przecież połowa bo dwujęzyczne) oraz bardzo dobry zestaw planów w ML.
Ale jedna uwaga! bardzo ważne! - musi to być wydanie II poprawione (i znacznie rozszerzone).
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F4u: Aj press vs Kagero

Postprzez Gujos » środa, 27 sierpnia 2008, 15:47

Dzięki, myślałem oczywiście o drugim wydaniu.
Pierwsze mam od dawna, jest raczej skromne jak na obecne standardy.
Pozdr
Ps. Dostałem w międzyczasie Monografię Ajpressu, jest bardzo fajna, ale z modelarskiego punktu widzenia na pewno więcej można znaleźć w sieci: fotki z renowecji itp.
Przeglądałem też monografię Kagero, niestety jest słabsza i posiata trochę baboli np. nie jestem ekspertem w dziedzinie Korsaży, ale wiem że F4U1 nie latał późną wersją PW2800, a ta wersja silnika jest w planach zawartych w tej publikacji.
Pozdr
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości