Fw 190 A-4 Erich Rudorffer - Staffelkapitän 6./JG 2

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Fw 190 A-4 Erich Rudorffer - Staffelkapitän 6./JG 2

Postprzez sq9ans » niedziela, 14 grudnia 2008, 12:22

Mam do szanownego grona znawców tematu malowania niemieckich samolotów pytanie.
W monografii Kagero znalazłem taki oto kamuflaż:

Obrazek

Spodobał mi się o tyle, że nie jest on kolejnym "szarym" malowaniem Foki.
Grzebiąć w internecie w poszukiwaniu zdjęć tej maszyny nie dosyć, że nic nie znalazłem to jeszcze zakiełkowało ziarenko niepewności za sprawą tej stronki:

http://www.amv-lilliput.org/MODELLI/aerei/giordano/rudorfer/rudorfer.htm

Niby ten sam samolot, ale rozkład plam inny, brak białych pasów na skrzydłach oraz żółtej belki za krzyżem oraz parę innych drobiazgów.
Może były dwie maszyny o tym samym numerze burtowym?
Czy ktoś z kolegów potrafi rozwiać moje wątpliwości? Może ktoś ma inne malowanie A-4 z Afryki?
sq9ans
 
Posty: 399
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2008, 11:16

Reklama

Re: Fw 190 A-4 Erich Rudorffer - Staffelkapitän 6./JG 2

Postprzez caughtinthemiddle » wtorek, 16 grudnia 2008, 00:10

Tak szczerze mówiąc, to zawsze mnie zastanawiało, skąd w wielu książkach kolorówki z wielobarwnym malowaniem W.Nr 748 Ericha Rudorffer'a...
Patrzę sobie mianowicie na 2 fotki tejże w książce Rodeike i na moje oko kolor górnych i bocznych powierzchni jest jednolity, do podobnych wniosków doszli autorzy książki 'Fw 190 in North Africa' i na ich zlecenie Claes Sundin popełnił tę kolorówkę:
Obrazek
Źródło: LEMB

Warto zaznaczyć, że maszyny malowano na szybko, pokrywając standardowy kamuflaż RLM 74/75/76 barwą RLM 79, przy czym dolne powierzchnie pozostawały w RLM 76. Inna rzecz, że większość Fw 190 w Afryce Północnej przemalowana nie została.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości