Oscar z 23th Hiko-Sentai

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez PiotrS » środa, 4 lutego 2009, 22:13

Poszukuję zdjęć Oscara z 23th Hiko-Sentai z Chiba, a konkretnie maszyny z tych masek:
http://www.montex-mask.com/images/1_48/K48015.jpg

W stareńkim Ospreyu jest kolorowanka ale na żadnych fotek. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez PiotrS » poniedziałek, 9 lutego 2009, 18:17

Halo, koledzy nie wierzę że nikomu nie rzucił się w oczy taki piękny plamisty sokół :) Pomóżcie mi proszę bo guglowanie nie daje rezultatów.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 9 lutego 2009, 18:48

Poproś na pw Daniela z Martoli. On jest kopalnią materiałów wiedzy dalekowschodniej. Tylko czy będzie miał czas.. :-| Ewentualnie zadaj pytanie na forum DWŚ bo sporo jest ludzi niesklejających a mających ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Gienek » poniedziałek, 9 lutego 2009, 19:13

Abyś nie czuł się "olany" - dwa dni wertowałem całą moją biblioteczkę i dziesiątki fotografii.
Niestety, nie znalazłem tej maszyny. W monografiach istnieją dwie fotografie Oscarów II z obrony kraju (czyli też białe bandaże), ale nie Twój egzemplarz :?
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Daniel-Martola » wtorek, 10 lutego 2009, 00:15

Jak Gieniu: pokopałem i nie znalazłem nic poza planszami barwnymi i czarnobiałymi.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez PiotrS » wtorek, 10 lutego 2009, 09:49

Panowie, dzięki za zlikwidowanie mojego poczucia osamotnienia. ;o) Natomiast wasze odpowiedzi wpędziły mnie w lekką depresję, nie spodziewałem się że mój sokół jest białym krukiem. Wielka szkoda bo bandaże plus małe plamki to mało oklepany schemat. Nie tracę jeszcze nadziei bo skoro są kolorowanki to przynajmniej jedno zdjęcie powinno istnieć, może w zasobach naszych braci ze wschodu coś uda mi się wygrzebać.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Gienek » wtorek, 10 lutego 2009, 10:51

Mam wrażenie, że na palcach jednej ręki można policzyć malowania Oscarów fotograficznie dobrze udokumentowane (takiego to wybrał do projektu 3xTora głównodowodzący Yarek).
Wybrany przez ciebie nie jest żadnym białym krukiem. Zapewne istnieje jakieś zdjęcie ale równie dobrze może to być jakiś mały fragment np. statecznik pionowy (jak w przypadku wybranego przeze mnie malowania Oscara Hirohaty). Reszta to domysły i podobieństwa do samolotów z jednostki, rejonu itp.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 10 lutego 2009, 11:55

Ja też szukałem, co prawda nie tak długo, jak Gienek, ale jednak :).
Tylko głupio mi pisać - tak jak i w przypadku kolorów Ha-115 - takie zwykłe, krótkie 'Sorry, nie znalazłem' ;o).

Jedyne, co znalazłem/nieznalazłem tak na siłę, to to:

Obrazek

Ale doszukiwanie się na tej fotce białego pasa, to dość naciągana sprawa, więc w tym przypadku to tylko 'chciejstwo', według zasady 'na bezrybiu i rak ryba'.
Co prawda, na stateczniku widać coś podejrzanego - być może fragment emblematu 23 Sentai, ale ręki, nawet paznokcia - nie dałbym sobie za to obciąć.

Myślę, że najprostszym rozwiązaniem problemu będzie email lub telefon do Montexu z pytaniem, czym się podpierali tworząc te akurat maski.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez PiotrS » środa, 11 lutego 2009, 16:14

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie. Zgodnie z radą Jarka napisałem maila do montexu i dostałem grzeczną choć smutną odpowiedź że te maski były projektowane kilka lat temu i niestety jedyne co pamięta autor to to że zdjęcie było w jakiejś japońskiej książce. Od siebie mogę dodać, że nie było to ani Famous Aircraft of the World ani Aero Detail bo tam sprawdzałem. Przekopując się przez rozmaite książki znalazłem pojedyncze sztuki ewidentnie plamiste i z bandażami choć niestety żaden nie był z 23 Sentai. Prawdę mówiąc nie znalazłem żadnego Oscara z 23 Sentai, najwyraźniej jednostka szybko przezbroiła się na Franki. Mimo wszystko zakładam że montex nie kłamie i za chwilę zabieram się za sokoła broniącego własnego gniazda ;o)
Na koniec taka mała dygresja lingwistyczna, bardzo dziwiła mnie mała ilość informacji jakie wyguglałem na temat 23th Sentai. Dopiero po kilku dniach oświeciło mnie, że prawidłowe zaklęcie dla google to 23rd Sentai. Warto jednak zachowywać staranność językową. :)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Gienek » środa, 11 lutego 2009, 17:13

PiotrS napisał(a):znalazłem pojedyncze sztuki ewidentnie plamiste i z bandażami choć niestety żaden nie był z 23 Sentai

I bardzo miło bo chciałem już skanować (a teraz nie muszę ;o) )

Jeżeli nawet prawdą jest, że maski powstały w oparciu o tajemnicze zdjęcie to i tak 3/4 z tego to dorabianie teorii do kawała czarno-białego zdjęcia.
Ogólnie jak wspomniałem, jest to jak najbardziej typowa sytuacja dla wykonywania malowań samolotów JIA :P
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez łsobota » środa, 11 lutego 2009, 20:57

Gienek napisał(a):(...) malowań samolotów JIA :P

IJA ;o)
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 11 lutego 2009, 23:03

Już chyba wiem, z jakich 'fotek' mógł korzystać Montex :).

Obrazek

Obrazek

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Gienek » czwartek, 12 lutego 2009, 10:11

Jarek Gurgul napisał(a):Już chyba wiem, z jakich 'fotek' mógł korzystać Montex :)
PiotrS napisał(a):i niestety jedyne co pamięta autor to to że zdjęcie było w jakiejś japońskiej książce

A może to była Encyklopedia Powszechna PWM? Też czasem trzymam kalkomanie w książkach aby się nie zniszczyły a tu format na te kalki by się zgadzał :P :D

łsobota napisał(a):IJA ;o)

Tak, tak....
...ale za wytykanie czeskich błędów Japońskie Imperium Ci tego nie zapomni Obrazek
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez PiotrS » czwartek, 12 lutego 2009, 17:15

Jarek Gurgul napisał(a):Już chyba wiem, z jakich 'fotek' mógł korzystać Montex :).


HA!! Jarku jesteś wielki! Aeromaster podaje referencje do źródeł, teraz przynajmniej wiem czego szukać. Domo arigato Jarek-San :)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Oscar z 23th Hiko-Sentai

Postprzez Cichociemny » czwartek, 12 lutego 2009, 18:32

PiotrS napisał(a):HA!! Jarku jesteś wielki! Aeromaster podaje referencje do źródeł, teraz przynajmniej wiem czego szukać. Domo arigato Jarek-San :)

Referencje... taaa...
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości