Morane 406 antena pod kadłubem

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Morane 406 antena pod kadłubem

Postprzez WitK » środa, 4 lutego 2009, 22:27

Witam.
Dziubię (bo inaczej tego nie można nazwać) Morany z Classica/MPMu.
I mam zagadkę. Jak wyglądał mechanizm składania anteny podkadłubowej? I jak ona leżała? Jak oglądam fotki różnorakie to zaczynam nabierać podejrzeń, że francuska myśl techniczna oprócz składania do tyłu dołożyła obrót, tak że antena leży płaską stroną do kadłuba.
Na zdjęciach w locie antena jest dość solidna i szeroka, a na ziemi po złożeniu prawie zlewa się z kadłubem. Może to tylko złudzenie a może nie.
Pozdrawiam
Witold Kozakiewicz
http://pme.org.pl/
WitK
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 17 października 2007, 13:50

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Morane 406 antena pod kadłubem

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 5 lutego 2009, 01:58

WitK napisał(a):Witam.
Dziubię (bo inaczej tego nie można nazwać) Morany z Classica/MPMu.
I mam zagadkę. Jak wyglądał mechanizm składania anteny podkadłubowej? I jak ona leżała? Jak oglądam fotki różnorakie to zaczynam nabierać podejrzeń, że francuska myśl techniczna oprócz składania do tyłu dołożyła obrót, tak że antena leży płaską stroną do kadłuba.
Na zdjęciach w locie antena jest dość solidna i szeroka, a na ziemi po złożeniu prawie zlewa się z kadłubem. Może to tylko złudzenie a może nie.
Pozdrawiam



Raczej szukaj szczeliny w którą się chowała niż próbuj tłumaczyć to jakimś finezyjnym półobrotem:)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Morane 406 antena pod kadłubem

Postprzez WitK » czwartek, 5 lutego 2009, 09:28

O szczelinie też myślałem, ale tuż za anteną zaczyna się część kryta płótnem, co troszkę bardziej komplikuje, ale tylko troszkę. A jeśli tak to czy było tam dodatkowe wzmocnienie? czy szczelina sięgała całej długości anteny czy była krótsza?
Pozdrawiam
Witold Kozakiewicz
http://pme.org.pl/
WitK
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 17 października 2007, 13:50


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości