Znaki rozpoznawcze Ukrainy Zaporoskiej i Rosjan Bałachowicza

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Znaki rozpoznawcze Ukrainy Zaporoskiej i Rosjan Bałachowicza

Postprzez GrzeM » wtorek, 7 maja 2019, 21:08

Kolega Ukrainiec podesłał mi skan przedstawiający znaki petlurowskiej Ukrainy i Rosjan Bałachowicza walczących po polskiej stronie z bolszewikami w 1920 roku. Ukraińcy używali m.in. otrzymanych od Polaków Sopwithy Dolphinów i pancernych Albatrosów J.I.
Skąd pochodzi ten skan??? Podobno jest to jakiś artykuł Morgały w którymś z czasopism, ale nie jestem w stanie nic ustalić. Pomożecie?
Obrazek
Interesuje mnie zarówno czasopismo/książka z której to pochodzi, jak i sam oryginalny rozkaz.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Reklama

Re: Znaki rozpoznawcze Ukrainy Zaporoskiej i Rosjan Bałachow

Postprzez potez » wtorek, 7 maja 2019, 21:30

Skrzydlata Polska albo Aeroplan na bank, tej czcionki i piaskowego koloru poza nimi nikt nie uzywa, nie pamietam numeru.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Znaki rozpoznawcze Ukrainy Zaporoskiej i Rosjan Bałachow

Postprzez GrzeM » czwartek, 9 maja 2019, 08:27

Dzięki! A nie pamiętasz dokładnie? Kolega zagraniczny potrzebuje to do swojej publikacji. A może ktoś inny pamięta?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Znaki rozpoznawcze Ukrainy Zaporoskiej i Rosjan Bałachow

Postprzez potez » czwartek, 9 maja 2019, 09:33

Jakbym pamiętał to bym ci podał. Miałem to w rękach stosunkowo niedawno, nie wykluczam, że mam to gdzieś w zbiorach stron ze skrzydlatej luzem z interesującymi mnie tematami ale jako stary bałąganiarz nie zrobiłem sobie indeksu i binlioteka nie działa;) Poszukam w weekend, może trafię na jakiś ślad.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Znaki rozpoznawcze Ukrainy Zaporoskiej i Rosjan Bałachow

Postprzez KayFranz » czwartek, 9 maja 2019, 09:44

To jeszcze może też być fragment z Lotnictwo - Aviation International (tych starych edycji, z lat 90.) Tam również stosowano taki kolorek podkładu do tekstu i opisy do ilustracji były podobnym fontem.
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 404
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 16:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości