Hurricane Mk. IV KX421

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Hurricane Mk. IV KX421

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 15 sierpnia 2019, 12:01

Buduje sobie Hurricana w wersji Mk.IV korzystając z zestawu AZ Model.
Chciałem pomalować go pudełkowym malowaniu oznaczonym jako SEAC Burma 1945
Maszyna o nr KX421.

Obrazek

Ale aby nieco uwiarygodnić swoją pracę zacząłem nieco przeszukiwać internet.

Znalazłem jedno zdjęcie tej maszyny

Obrazek

Maszyna ma inny kolor kołpaka śmigła oraz brak jej jasnego elementu na stateczniku.
Wersja Mk.IV miała skrzydło uniwersalne więc mogła latać z rakietami jak również z działkami.
Ale dalsze poszukiwania nieco poskromiły moje zapędy.


Tutaj mamy informację, że wcale ta maszyna nie latała w Birmie tylko w Indiach i była to maszyna szkolna.

Jest jeszcze gorzej.
Bo wygląda na to, że wcale nie była to maszyna wersji Mk.IV tylko Mk.IID, co potwierdzało by wcześniejsze zdjęcie.

Na forum britmodeller.com znalazłem dość obszerną rozmowę na temat Hurricanów w SEAC
która potwierdza mnie w przekonaniu, że AZ Model poszedł po najprostszej linii i proponowane przez nich malowanie ma mało wspólnego z rzeczywistością.

Sądzę że zasugerowali się ta fotką:

Obrazek

tylko że dali kalki do innej maszyny
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Hurricane Mk. IV KX421

Postprzez Jarpen » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 11:25

No więc sam doszedłeś do sedna. Nie wiadomo czym sugerował się producent modelu. Fotka jednoznacznie daje odpowiedz i tego bym się trzymał, tak jak chodzi o wersję i o oznakowanie.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości