SB2U Vindicator różnice

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

SB2U Vindicator różnice

Postprzez hacz » poniedziałek, 14 października 2019, 19:12

Hej
Panowie są jakieś zewnętrzne różnice miedzy wersjami 1-2-3 :?: . Mam SB2U-3, a z chęcią bym zrobił jakieś żółte skrzydełka :mrgreen:
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Reklama

Re: SB2U Vindicator różnice

Postprzez potez » poniedziałek, 14 października 2019, 19:56

3 maila wieksza rozpietośc statecznika poziomego - trzeba odciąc te cześci które są w rzucie z góry prostokątem. Do tego usunąc wlew do dodatkowych zbiorników paliwa i zmienic silnik na wczesniejsza wersję. Trochę roboty jest...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: SB2U Vindicator różnice

Postprzez hacz » poniedziałek, 14 października 2019, 20:54

Dzięki Potez. Z tymi statecznikami to w sumie nie tak strasznie, a co do wlewów- które to ? Z kolei odnośnie silnika widzę, że AM dawało ten sam do wczesnych zestawów więc chyba różnicy aż tak dużej nie ma.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: SB2U Vindicator różnice

Postprzez potez » poniedziałek, 14 października 2019, 23:14

Zbiorniki sa w środku kabiny, w wersji 3 były dodatkowe, których nie powinno być w 2. Trzeba by w instrukcjach pogrzebać, to powinna byc jaka s wariantowa cześc albo do wycięcia. Jeszcze trzeba zaslepic karabiny maszynowe. w 3 sa 4 w skrzydle w 2 tylko jeden tuz prz nasadzie skrzydła w prawym skrzydle.
popatrz do in action tam jest to wszystko rozrysowane i obfocone.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: SB2U Vindicator różnice

Postprzez uruk-hai » sobota, 7 grudnia 2019, 22:11

Nawiązując. Jak zdobędziesz In Action to jak kolega wyżej napisał będzie wiadomo co i jak. A tak na pierwszy rzut oka widać że "3" ma długi 'dolot' powietrza do gaźnika. w "3" również praktykowano pomysł z jednym gunem w skrzydle - to była jedna pólcalówka - zamiast 4 półcalówek. Oprócz AM mam jeszcze inny model, wynalazek HiPM. W pudle są spakowane dwie osłony silnika do wersji "1" i "3". Obie mają większą średnicę niż model AM. A (osłony) różnią się połozeniem i kształtem otworu na kolektor spalin oraz nieco inaczej wyglądają klapki z tyłu osłony...
uruk-hai
 
Posty: 167
Dołączył(a): środa, 13 lutego 2008, 16:46
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości