P-38F - kolorystyka kabiny/okolic

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: P-38F - kolorystyka kabiny/okolic

Postprzez Kuba P. » czwartek, 7 maja 2020, 11:39

No więc właśnie sami nie wiemy. Ja mam to, co widziałem na własne oczy w Belgradzie i to nie był IG jaki znamy ale był też jaśniejszy niż Olive Drab na nosie kadłuba. Stąd ja zrobiłem sobie takiego miksa. Mój miks na moje oko i na mój monitor :) wygląda podobnie do tego koloru jaki pokazałeś.
Tyle Ci mogę powiedzieć a jak było tak naprawdę na 100% to sami byśmy chcieli wiedzieć.

Chyba, że Iras coś więcej wynalazł bo temat rozpoznaje fantastycznie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: P-38F - kolorystyka kabiny/okolic

Postprzez iras67 » czwartek, 7 maja 2020, 15:23

groszur napisał(a):Czy pomalowanie kokpitu - P38G Tamyia - Miss Virginia
farbami Khaki Tamyia albo Yellow Green AKRC jest poprawne?
Jest poprawne jak pomalujesz Yellow Green z zestawu AK RC. Tamiya to tylko "mój" przybliżony gotowy kolor . który wcale nie musi być poprawny.Zamieściłem go nie mając/znając zestawu AK RC . A nie raz przez wiele lat przekonałem się że moje postrzeganie kolorów może być zupełnie inne niż kogokolwiek innego. ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: P-38F - kolorystyka kabiny/okolic

Postprzez iras67 » czwartek, 21 maja 2020, 09:26

Temat jest o F ale sporo osób na pewno chce wykonać wersję G-13 -drugie malowanie z Miss Virginia w nowym znakomitym modelu Tamiya. Jeden z najsłynniejszych P-38 z 339FS/347FG Rexa Barbera. Pilot brał udział w akcji i prawdopodobnie według najnowszych badań zestrzelił 18 kwietnia 1943 "Betty" z Admirałem Yamamoto nad Bougenville. Często autorzy opracowań o Lightningu popełniają błędy z podpisami zdjęć dotyczącymi kokpitów w wersji G. Zamieszczam 3 fotografie pochodzące od producenta samolotu na których pokazano wygląd wersji G-13 (LAC C/N 3444).
Na pierwszym zdjęciu zdemontowano na potrzeby sesji zdjęciowej osłonę nad tablicę przyrządów i szkło pancerne. Rurka nawiewu ciepłego powietrza odbija się w szybie.
Obrazek
Obrazek
Jedyna uwaga, ostatnie zdjęcie dotyczy instalacji radiowej SCR-522 używanej częściej w Europie. W Miss Virginia była SCR-274N . Prawa strona kabiny z SCR-274N została pokazana wcześniej w tym wątku.
Obrazek
Dziekuję Tomkowi Gronczewskiemu za ciekawą wymianę informacji ;-).
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: P-38F - kolorystyka kabiny/okolic

Postprzez Tomasz » piątek, 22 maja 2020, 21:55

Cała przyjemność po mojej stronie :).
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości