Junkers Ju 88 B3+BL

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Mr Orange » piątek, 24 stycznia 2020, 22:59

Rozumiem że jest to 48 jeżeli Revel.

Nie, krasnoludzie. To 1/72. Ale Techmod ma też tę wersję dla 1/72, tylko że mnie nie przekonuje, zwłaszca te falki na spodzie mnie zniechęcają.
Najbardziej pasowały mi te od Muśtaxa (ale to inna wersja) lub S-F Techmodu (ale brak potwierdzenia. Na marginesie, skąd oni to wzięli?).
Authentic Decals miał ciekawy zestaw kalek (AUT7234), ale rzecz nie do dostania, więc nawet nie potwierdzałem autentyczności malowań.
Mr Orange
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 26 kwietnia 2015, 17:58

Reklama

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Murek » sobota, 25 stycznia 2020, 00:48

Mr Orange napisał(a):Najbardziej pasowały mi te od Muśtaxa (ale to inna wersja) lub S-F Techmodu (ale brak potwierdzenia. Na marginesie, skąd oni to wzięli?)

Napisz do nich i zapytaj.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Jarpen » sobota, 25 stycznia 2020, 09:27

Murek napisał(a): Mr Orange napisał(a):
Najbardziej pasowały mi te od Muśtaxa (ale to inna wersja) lub S-F Techmodu (ale brak potwierdzenia. Na marginesie, skąd oni to wzięli?)


Napisz do nich i zapytaj.

Heh.Dokładnie.Takich schematów SF jest dużo powielanych już od wielu lat bezkrytycznie przez kolejnych autorów. Niektóre powstały na podstawie relacji ustnych pilotów lub fantazji autorów.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Murek » niedziela, 26 stycznia 2020, 00:16

Jarpen napisał(a):
Murek napisał(a): Mr Orange napisał(a):
Najbardziej pasowały mi te od Muśtaxa (ale to inna wersja) lub S-F Techmodu (ale brak potwierdzenia. Na marginesie, skąd oni to wzięli?)


Napisz do nich i zapytaj.

Heh.Dokładnie.Takich schematów SF jest dużo powielanych już od wielu lat bezkrytycznie przez kolejnych autorów. Niektóre powstały na podstawie relacji ustnych pilotów lub fantazji autorów.


W mojej sugestii nie było kpiny. Kiedyś rozmawiałem z panem Kazimierzem Łatą, właścicielem Techmodu, i wiem, że jeśli on projektował kalkomanię to opierał się na zdjęciach. Nie wiem jak wygląda sprawa kiedy ktoś inny opracowuje temat dla tej firmy...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Jarpen » niedziela, 26 stycznia 2020, 13:05

Murek napisał(a):W mojej sugestii nie było kpiny. Kiedyś rozmawiałem z panem Kazimierzem Łatą, właścicielem Techmodu, i wiem, że jeśli on projektował kalkomanię to opierał się na zdjęciach. Nie wiem jak wygląda sprawa kiedy ktoś inny opracowuje temat dla tej firmy...

Nie będę się spierał,ale schemat B3-BL był już w Profile Publication z lat bodaj siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a nikt nie widział żadnej fotki.Podobna sprawa jest z Hurricane IIc AK-G z kalek Techmodu, śledziłem wątek kiedyś na forum angielsko języcznym, wszyscy szukali jakiejś fotki i nikt nie znalazł nigdzie. A więc jeżeli opierał się na zdjęciach to niech pokaże albo poda żródło. Swoją drogą właściciel powinien weryfikować to co wydaje.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Muśtax » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 09:50

Jak Junkers ma być w łaty a nie falki to jeszcze taki są
Stab II./KG77 (3Z+AC)
Obrazek

Ju 88A-11 of 2. Staffel II/LG1 (L1+OK)
Obrazek
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Mr Orange » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:29

Napisz do nich i zapytaj.


Napisałem, a co. Chociaż na odpowiedź nie liczę.
Z tymi malowaniami Ju 88 to ogólnie niezły paradoks. Niby jest dużo różnych ciekawych camo na zdjęciach, ale za to nie ma do nich kalek. Z kolei jak są jakieś kalki, to schematy nie mają odzwierciedlenia w zdjęciach rzeczywistych. I wychodzi na to, że jak chcesz mieć model rzeczywistej maszyny z dostępnymi kalkami, skazany jesteś na malowanie RLM 70/71 lub całkowicie piaskowe RLM 79. No, oprócz wyjątku w postaci B3+AM.
Mr Orange
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 26 kwietnia 2015, 17:58

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Jarpen » wtorek, 28 stycznia 2020, 14:49

Techmod robi litery i cyfry kodowe w kolorze czarnym i białym. Wprawdzie dla USAF ale krój podobny.Możesz spróbować coś dopasować.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Muśtax » wtorek, 28 stycznia 2020, 14:50

Do 3Z+AC były kalki w monografii Ju88 od Kagero, aktualnie nawet na portalu na A. są dostępne, do L1+OK w ich topdrawings są, może ktoś ma i mu niepotrzebne
Obrazek
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Mr Orange » środa, 29 stycznia 2020, 12:30

Dzięki panowie za odzew.
Jeszcze jedno pytanie: czy jest tylko to jedno zdjęcie 3Z+AC?
Mr Orange
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 26 kwietnia 2015, 17:58

Re: Junkers Ju 88 B3+BL

Postprzez Muśtax » środa, 29 stycznia 2020, 14:11

Ja znam aby to jedno zdjęcie, jest zamieszczone w "Junkers Ju 88 Kampfgeschwader in North Africa and the Mediterranean" Osprey
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości