Malowanie N1K1

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Redspider » czwartek, 23 stycznia 2020, 10:13

Tak już chyba zostawię...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Reklama

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Aleksander » czwartek, 23 stycznia 2020, 22:57

Jak dla mnie, może być - nie jest ani za dużo, ani za mało...
Pamiętaj tylko, że hinomaru były zawsze pomalowane w całości i ponoć mechanicy bardzo o nie dbali, żeby wyglądały porządnie, w odróżnieniu od innych elementów samolotu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Redspider » piątek, 24 stycznia 2020, 09:51

Z tym malowaniem i dbaniem o wygląd znaków przynależności państwowej pozwolę się nie zgodzić. Oglądając zdjęcia, nie zauważam, że hinomaru byłyby odmalowywane. Szczególne dbanie o hinomaru (wg. mnie) wzięło się ze stereotypów kulturowych. Nigdzie nie wyczytałem, że tak faktycznie było. Znaki często są wyblakłe, czasami obdrapane (fakt, że rzadko), widać podobne "zmęczenie" farby jak na pozostałej części płatowca. Raczej skłaniam się ku temu, że ta farba miała inne właściwości mechaniczne (lepiej się trzymała niż zielona). To jest moja osobista opinia. Co do modelu, to czekam na maski, bo zdecydowałem, że będę je malował. Nie przewiduję ich mocnego obdrapania. Raczej będą stonowane niż drapane.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Aleksander » piątek, 24 stycznia 2020, 09:55

Nie twierdzę, że kolory nie blakły, czy się nie wycierały, ale raczej nie było odprysków farby, ubytków czy odrapań na hinomaru - ale zrobisz, jak zechcesz - Twój model :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Redspider » piątek, 24 stycznia 2020, 10:10

Aleksander napisał(a):Nie twierdzę, że kolory nie blakły, czy się nie wycierały, ale raczej nie było odprysków farby, ubytków czy odrapań na hinomaru

Tu się zgadzam. Dlatego nie planuje ich drapania,a raczej tylko tonowanie.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Kuba P. » piątek, 24 stycznia 2020, 13:06

Redspider napisał(a):Z tym malowaniem i dbaniem o wygląd znaków przynależności państwowej pozwolę się nie zgodzić. Oglądając zdjęcia, nie zauważam, że hinomaru byłyby odmalowywane. Szczególne dbanie o hinomaru (wg. mnie) wzięło się ze stereotypów kulturowych. Nigdzie nie wyczytałem, że tak faktycznie było. Znaki często są wyblakłe, czasami obdrapane (fakt, że rzadko), widać podobne "zmęczenie" farby jak na pozostałej części płatowca. Raczej skłaniam się ku temu, że ta farba miała inne właściwości mechaniczne (lepiej się trzymała niż zielona). To jest moja osobista opinia. Co do modelu, to czekam na maski, bo zdecydowałem, że będę je malował. Nie przewiduję ich mocnego obdrapania. Raczej będą stonowane niż drapane.


Oglądacie często samoloty zdekompletowane, porzucone, często stojące miesiącami na złomowisku czy jakimś polowym opuszczonym lotnisku.
Zobaczcie czy te odrapusy nie są czasem ograbione z tego, co się dało łatwo odkręcić i zabrać na pamiątkę. Te zdjęcia są czesto robione przez Amerykanów.

Zdjęć "żywych" samolotów nie ma za wiele, z wiadomych powodów i nie za wiele ich przez mentalność Japończyków trafia do publikacji czy gdzieś do sieci ALE jak już są, to te japońskie maszyny aż takie odrapane i poniszczone raczej nie są :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Redspider » środa, 8 kwietnia 2020, 12:49

Projekt uważam mniej więcej skończony. Zostały światełka pozycyjne,ale nie mam jeszcze farb do nich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Temat ciągnął się...około 10 lat. Dzięki COVID skończony.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Kuba P. » czwartek, 9 kwietnia 2020, 09:34

Wygląda bardzo dobrze, aż mnie zmobilizowałeś żeby swojego jakoś dokończyć i dorobić mu troszkę śladów.
Ciekawa sprawa, że podczas tej pandemii ludzie siedzą w domach i nie rozbabrali nowych modeli a kończą stare, zalegające po półkach od lat. Mi też wpadł taki japończyk swoją drogą i zupełnie nieźle idzie :)

zdrówka!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Malowanie N1K1

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 9 kwietnia 2020, 10:53

Sorry, że dopiero teraz zauważyłem wątek. ale czy on nie miał lotek pokrytych płótnem? Wtedy te zdrapki byłyby be.
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Kuba P. » czwartek, 9 kwietnia 2020, 11:01

Nie tego Shidena pokazałeś ale fakt, na lotkach bez odrapań powinno być.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Malowanie N1K1

Postprzez Redspider » czwartek, 9 kwietnia 2020, 12:15

Dziękuję za dobre słowo.
Lotkę da się poprawić. Zamaskuje to kredką. Będzie odbarwienie w tym miejscu :) Model był malowany srebrnym po całości, a że odpryski chciałem by były jak najbardziej losowo to i tam się zdrapało.
Popełniłem przy nim błędy warsztatowe, ale zawsze kończę z nadzieja, że następny będzie lepszy, to kolejna lekcja.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości