Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez Arcturus » piątek, 27 marca 2020, 20:03

W czasach samoizolacji wyciągam z pudeł rozgrzebane wyrzuty sumienia sprzed lat. Jest wśród nich MIrage IIIc z żywiczna konwersją Shahak with Moshel nose.
Obrazek
Zielony jestem w tym temacie, więc chcę zapytać mądrzejszych - jakie podwieszenia wchodzą w grę w takiej maszynie (z dołożonym "rozpoznawczym" nosem)? Czy można swobodnie dobierać co pasuje?...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

Re: Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez MKWJTC » środa, 15 kwietnia 2020, 00:13

Nieczęsto zaglądam, więc odpisuję dopiero teraz,
też kiedyś szukałem tych informacji (ale do dwóch Tazmitów z długimi nosami) i wyszło mi, że były dedykowanymi zwiadowcami. Bez pokładowych działek (w ich miejsce przesunięto elektronikę) i podwieszanego uzbrojenia, pojawiały się ewentualnie z dwoma Sidewinderami do obrony oraz zbiornikami paliwa.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 15:46
Lokalizacja: CK

Re: Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez Arcturus » środa, 15 kwietnia 2020, 07:32

Dzięki, to już coś. Taki zestaw już jakoś będzie wyglądał :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez potez » środa, 15 kwietnia 2020, 18:56

Jesli rozpoznawczy i z dywizjonu 101 to AIM-9D pod skrzydłami i nic więcej praktycznie nie wchodzi w grę.
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez Mecenas » środa, 15 kwietnia 2020, 19:11

Czy te rozpoznawcze maszyny powstawaly przez przeróbkę myśliwskich? Coś dużo ma "killów" jak na maszynę uzbrojoną tylko do celów samoobrony...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez potez » środa, 15 kwietnia 2020, 19:19

Tylko przez przerobke i akurat najpierw ten nos zalozyli na jednego z najbardziej "celnych" Miragy. Najwięcej było chyba 13 i 1/2.
Potem te nosy (po 1974) zdjęli z Mirage III i załozyli na lokalne koszerne mutacje Miraga. Ciekawy temat ale bardzo skąpo obecny w literaturze.
EDIT: to był drugi w kolejności 12 pewnych i jedno prawdopodobne. W 1982 roku sprzedany do Argentyny latał tam jako C-714 a teraz robi za pomnik bohaterów walki o Falklandy przy lotnisku w Cordobie ;o)
Obrazek
Te Mirage to były twarde samoloty :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Koszerny Mirage IIIc - uzbrojenie

Postprzez MKWJTC » środa, 15 kwietnia 2020, 21:21

Wymontowywano działka, w ich miejsce przesuwano awionikę, przemieszczono systemy nawigacyjne, wymieniono elektrykę, zamontowano nowy komputer do obsługi kamery i systemów szpiegowskich. Nosy z 5, potem 6 rożnymi systemami były wymienne, jak napisał Potez.
Profil misji raczej wykluczał zabawy z celami naziemnymi, zwłaszcza po połowie lat 80. gdy zamontowano nowy system do zdjęć z większej niż przedtem odległości i kątem
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 15:46
Lokalizacja: CK


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości