PZL P-11a/b różnice

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

PZL P-11a/b różnice

Postprzez Michał R » niedziela, 21 czerwca 2020, 20:29

Witam.
Jako że IBG wypuszcza właśnie na rynek model samolotu PZL P-11b w wersji z szerszym pierścieniem Townenda i kolektorem spalin, mam pytanie czym różnił on się wyglądem zewnętrznym od wersji ''a''.
Są jakieś widoczne różnice czy od wersji ''a'' będzie odróżniał go tylko malowanie ?
Michał R
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2019, 14:52

Reklama

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez rufe » niedziela, 21 czerwca 2020, 21:57

A mamy jakieś dokładniejsze informacje o tym modelu, poza tą, jak będzie wyglądał rysunek na pudełku? Może jestem nadmiernym optymistą, ale fakt, że na rysunku jest akurat wersja z długą osłoną, nie wyklucza, że w zestawie będą dwa typy osłon. Podstawową różnicą między P.11a i P.11b jest typ silnika.
rufe
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 23:45

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez Jostein » niedziela, 21 czerwca 2020, 22:15

Michał R napisał(a):Witam.
Jako że IBG wypuszcza właśnie na rynek model samolotu PZL P-11b w wersji z szerszym pierścieniem Townenda i kolektorem spalin, mam pytanie czym różnił on się wyglądem zewnętrznym od wersji ''a''.
Są jakieś widoczne różnice czy od wersji ''a'' będzie odróżniał go tylko malowanie ?


Płat. W P.11b był bardzo podobny do płata P.7a, tzn. z mniejszym "wycięciem" przy kadłubie. Wiatrochron - były dwa różne, oba różniły się też od stosowanych tak na P.7 jak i na P.11a/c.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez Michał R » niedziela, 21 czerwca 2020, 23:08

rufe napisał(a):A mamy jakieś dokładniejsze informacje o tym modelu, poza tą, jak będzie wyglądał rysunek na pudełku? Może jestem nadmiernym optymistą, ale fakt, że na rysunku jest akurat wersja z długą osłoną, nie wyklucza, że w zestawie będą dwa typy osłon. Podstawową różnicą między P.11a i P.11b jest typ silnika.


Niestety w tym zestawie znajdziemy tylko jedna wersję osłony silnika tj tę dłuższą .
Producent poinformował że wersja z krótszym pierścieniem pojawi się w oddzielnym zestawie który pojawi się w późniejszym terminie.
Ps. Całkiem dobre posuniecie marketingowe.
Michał R
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2019, 14:52

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez rufe » poniedziałek, 22 czerwca 2020, 09:41

Michał R napisał(a):
Niestety w tym zestawie znajdziemy tylko jedna wersję osłony silnika tj tę dłuższą .
Producent poinformował że wersja z krótszym pierścieniem pojawi się w oddzielnym zestawie który pojawi się w późniejszym terminie.
Ps. Całkiem dobre posuniecie marketingowe.

Tak przeczuwałem, że mój optymizm był nadmierny. Doświadczenie powinno mi jednak podpowiedzieć, że będą dwa oddzielne zestawy. Posunięcie marketingowe w sumie typowe.

Jostein napisał(a):Płat. W P.11b był bardzo podobny do płata P.7a, tzn. z mniejszym "wycięciem" przy kadłubie. Wiatrochron - były dwa różne, oba różniły się też od stosowanych tak na P.7 jak i na P.11a/c.

Nie liczyłbym na to, że w modele P.11a i P.11b będą się różniły płatem, czy wiatrochronem.
rufe
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 23:45

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 22 czerwca 2020, 10:35

rufe napisał(a):Nie liczyłbym na to, że w modele P.11a i P.11b będą się różniły płatem, czy wiatrochronem.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez Andzin » poniedziałek, 22 czerwca 2020, 16:27

rufe napisał(a):Nie liczyłbym na to, że w modele P.11a i P.11b będą się różniły płatem, czy wiatrochronem.


Zamiast liczyć albo nie liczyć, mniemać albo nie mniemać, wystarczy obejrzeć rendery, a wiele rzeczy się wyjaśni.
https://www.facebook.com/ibgmodels/photos/pcb.3126110360843920/3126106174177672/?type=3&theater
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez Jostein » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 21:43

rufe napisał(a):Tak przeczuwałem, że mój optymizm był nadmierny. Doświadczenie powinno mi jednak podpowiedzieć, że będą dwa oddzielne zestawy. Posunięcie marketingowe w sumie typowe.


Z jednego pudełka dwóch modeli i tak by Kolega nie zbudował, więc nie rozumiem pesymizmu. A dzięki wydaniu dwóch osobnych zestawów mamy większy wybór malowań do konkretnej wersji.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PZL P-11a/b różnice

Postprzez kojot69 » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 22:11

Jostein napisał(a):
Z jednego pudełka dwóch modeli i tak by Kolega nie zbudował, więc nie rozumiem pesymizmu.


Materiału z pudełka powinno wystarczyć na dobrą kartonówkę w skali 1:50 ;o)

W ostateczności można też tak...

Obrazek

PS tym razem dla niepoznaki się nie podpisał :) ale wiadomo kto ;o)
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości