PZL P11 prototyp V

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

PZL P11 prototyp V

Postprzez Marcin_Matejko » środa, 17 lutego 2021, 11:27

Cześć Wszystkim,
Ponieważ przygotowuję się do kolejnego modelu, a tym razem chciałem coś prostego zrobić więc wybór padł na P11kę od IBG w 32. No ale żeby nie było zbyt różowo lub raczej nudno i na khaki, to postanowiłem zrobić ten model na kolorowo. Mój wybór padł na pierwszy prototyp P11c czyli prototyp piaty (w starszej literaturze faktu podawany jako czwarty). Interesuje mnie wersja tego samolotu na salon lotniczy w Paryżu 1934 w biało czerwonym malowaniu okolicznościowym. Ponieważ jest to prototyp więc różni się w kilku kwestiach od samolotu seryjnego, co chciałbym w swoim modelu pokazać. Na pewno był inny silnik a co za tym idzie osłona karteru silnika (dłuższa), nieco inny wydech, inny kształt usterzenia poziomego, prawdopodobnie inny kołpak śmigła, owiewki kół podwozia, brak wyrzutników bomb pod skrzydłami, brak radiostacji a co za tm idzie brak luku na radiostację i maszcików antenowych. Pewnie jeszcze kilka niuansów by się znalazło. Bazuję na tym co jest w monografiach AJpresu, i tym co sam wypatrzyłem lub wydedukowałem. Na obecnym etapie poszukuję dobrej jakości zdjęć tego samolotu aby lepiej wyłapać wszystkie detale różniące go od serii. Może coś macie :?:
Obrazek
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PZL P11 prototyp V

Postprzez MarCo » środa, 17 lutego 2021, 12:25

Marcin_Matejko napisał(a):Interesuje mnie wersja tego samolotu na salon lotniczy w Paryżu 1934 w biało czerwonym malowaniu okolicznościowym.

Srebrno-czerwonym ;)
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości