Lloyd C.V

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » środa, 1 września 2021, 16:03

Witam
Od kilku lat przeglądam to Forum , podziwiam Wasze prace , a nawet czasami sam coś sobie skleję ( niestety nie wychodzi tak ładnie jak Wam) . I teraz też mnie zebrało na lepienie.
Ale ad rem.Pytanie brzmi nastepująco - czy Lloyd C.V miał osłony silnika metalowe , czy tez był "osklejkowany" takze w tym miejscu. Na logike i zdrowy rozsądek winna tam byc blacha . Ale czy na pewno?
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lloyd C.V

Postprzez KayFranz » środa, 1 września 2021, 17:25

Możesz zamieścić jakieś zdjęcia, skany instrukcji ub inne wiarygodne materiały, sugerujące taką możliwość?
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 404
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 16:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » środa, 1 września 2021, 17:37

KayFranz napisał(a):Możesz zamieścić jakieś zdjęcia, skany instrukcji ub inne wiarygodne materiały, sugerujące taką możliwość?



Gdybym wiedział jak to zrobic - niewatpliwie . Z tych zdjeć które przeglądałem w sieci tak naprawdę niewiele wynika.
Np:http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1645/126/Lloyd-C-V-Fornir2
https://pl.pinterest.com/pin/416020084326294827/
Malowanie "pudełkowe" sugeruje metal , dzieła kolegów modelarzy - nie. Windsock International sugeruje także metal. No chyba ze sklejkę w tym miejscu malowano na szarozielony kolor ( sugestia instrukcji modelu).
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez potez » środa, 1 września 2021, 20:34

Były metalowe od góry. W Revi znajdziesz 3 czesciowa monografie, tam są dobrej jakosc8 zdjecia.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » środa, 1 września 2021, 21:31

Potez - dzieki serdeczne za info. Czyli bedę mógł oprócz "wszechobecnej" sklejki urozmaicic model innymi kolory ;-)). A bedę go robił w barwach PL jako maszyna nr 46.37.
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez potez » środa, 1 września 2021, 23:24

Tu masz wzór jak go malowac: https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=6670 ten nasz akurat nie maila zalozonej metalowej oslony silnika od góry.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » środa, 1 września 2021, 23:44

potez napisał(a):Tu masz wzór jak go malowac: viewtopic.php?f=13&t=6670 ten nasz akurat nie maila zalozonej metalowej oslony silnika od góry.


Myślałem że te osłony siegają ciut głębiej , tzn wraz z bocznymi osłonami - co wydaje sie logicznym rozwiązaniem, chociazby przez wzgląd na rury wydechowe , czyli rozwiązanie techniczne jak- mniej więcej- w Oeffagu.
BTW: większość modeli ze znakami austro więgierskimi jest wykonywanych w wersji z osłonami sięgającym boków , np: Lloyd Grigata , wszystkie modele z szachownicą - wszystkie jakie oglądałem via Forum- mają boki "okołosilnikowe" w sklejce . Z czego wynika ta rozbiezność interpretacji -w sumie nie najwyższej jakości -zdjęć?
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez potez » środa, 1 września 2021, 23:55

Z tego co widac na zdjeciach. Zdjecie z pintersta jakie zalaczyles pokazuje o co chodzi. Jasnoszara czesc z pozioma linia w polowie wysokosci skosu boku to metalowa nakladka oslona silnika od gory. Boki sa dosyc wysoko pociagniete i widac jak sie na nich odcina oslona metalowa otworu inspekcyjnego, kadlub i boki ze skosem sa ze sklejki. Z czego to wynika? Zapwene z oryginalnosci projektantow Lloyda- robili dość dziwne samolotu, ze względu na kształt steru kierunku nazywane „kukuryku”
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » czwartek, 2 września 2021, 14:30

Potez - dzięki za pomoc i informacje.
Pozdrawiam
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » piątek, 3 września 2021, 21:47

Pzrepraszam za post pod postem ale .....

Miałem okazje dziś przejrzec Revi no 75 . faktycznie jakośc zdjęć jest zdecydowanie lepsza od tych prezentowanych w sieci. Na stronach 18 i 19 ( niestety nie potrafię załączać zdjęc) widac dokładnie przebieg linii róznicującej rodzaje - jak mniemam - surowca. Tej blachy było chyba jednak zdecydowanie więcej, niz na podlinkowanym przez Ciebie modelu.Smiem twierdzić że "oblaszenie" siegało włacznie z osłona kabiny pilota. Ale moze żle interpretuje zdjęcie.
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez potez » piątek, 3 września 2021, 22:34

Revi 108, 109, 111 tam znakdziesz 3 części monografi Lloyda. Nie ma tych numerow w necie. Boki i osłona silnika były sklejkowe do ( albo od zalezy z ktorej strony patrzeć) tablicy przyrządów, to akurat jest praktycznie standard w kadłubach c i k samolotów, podobnie było w brandenburgach, oeffagach czy ufagach
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » sobota, 4 września 2021, 13:37

jeszcze raz dzieki Potez. Za Twoja cierpliwości i zrozumienie dla mojej indolencji. Po prostu wydawało mi sie alogicznym "łaczenie" sklejki i rozgrzanego metalu .
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez GrzeM » sobota, 4 września 2021, 16:58

Zaiste dziwaczna to konstrukcja i nie masz się co tłumaczyć ze swoich wątpliwości. Ja też je mam - nadal - choć jednak skłaniam się do wersji sklejkowej.
Te zdjęcia są ciekawe, widać rząd małych gwoździków na dolnej krawędzi górnej osłony boków i przodu kabiny, co sugeruje sklejkę.

Obrazek

Jednocześnie dość trudno mi przyjąć że ze sklejki uformowano taki obły kształt jak na przodzie kadłuba nad kołpakiem:
Obrazek
...zwłaszcza że to cienki element i myślę że byłby ekstremalnie wrażliwy na złamanie przy zdejmowaniu (a chyba nie widać tam dzielenia).

Starsze Lloydy mają tam raczej blachę - na zdjęciach są srebrne.
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Lloyd C.V

Postprzez boberm1 » sobota, 4 września 2021, 18:15

GrzeM - moim skromnym zdaniem , a modelarz ze mnie "niedzielny" - zastrzegam , że nie mam praktyki w analizie fotograficznej - osłony tak kabiny pilota jak i silnika w górnej częsi wanny kadłubowej nie sprawiają wrażenia sklejkowych. Cos mi się zdaje, że chyba odetnę boczne osłony całkowicie i zrobię "rozbebeszoną wersję" - silniczek Mercedesa kompletny mam ze złomu . I problem się rozwiąże :P .
No chyba że są "kwity" w postaci dokumentacji technicznej . Bo analiza zdjęc, to takie troche wróżenie z fusów . jak już wielokrotnie bywało .
BTW: Panowie - w jaki sposób wklejac zdjęcia do Forum? Można w jakiś sposób - jak np: na Forum DWS - bezpośrednio z dysku?
Pozdrawiam
boberm1
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:21

Re: Lloyd C.V

Postprzez Łukasz_K » sobota, 4 września 2021, 18:48

boberm1 napisał(a):BTW: Panowie - w jaki sposób wklejac zdjęcia do Forum? Można w jakiś sposób - jak np: na Forum DWS - bezpośrednio z dysku?
Pozdrawiam

Niestety oprócz kilku wyjątków trzeba wstawiać z serwisów hostujacych, lub internetu. Posiadając link do pliku graficznego trzeba go wkleić w treść postu, zaznaczyć i kliknąć na ikonkę Img nad oknem dialogowym, powinno to wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały
[img]https://i.pinimg.com/originals/10/00/6e/10006e92b65cc7b7a0477b4dfb28f4b4.jpg[/img]


Wtedy zdjęcie wyświetli się prawidłowo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości