B-26 Marauder Valkyrie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

B-26 Marauder Valkyrie

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 22 października 2021, 21:11

Po raz kolejny uśmiecham się, proszę i liczę na pomoc :) Nie siedzę w ogóle w tym temacie. Jak mogło wyglądać malowanie tego samolotu? Różnie jest przedstawiane na planszach. Góra powinna być tylko w olive drab czy olive drab z zielonymi wstawkami na krawędziach skrzydeł i statecznika? Pasy inwazyjne na kadłubie widać góra i dół. Na zdjęciach poniżej widać górną część już zamalowaną. To jakiś późniejszy okres po lądowaniu w Normandii (na zdjęciach zima), że białe pasy zamalowano czy od góry były namalowane tylko czarne? Znalazłem zdjęcie innej maszyny w locie, widok z góry. Samolot jest srebrny z pasami białymi zamalowanymi na olive drab- przynajmniej tak opisano. Co z pasami na górze skrzydeł w Valkyrii? Obstawiam że były, sytuacją jak z kadłubem- białe/zamalowano. Poniżej zdjęcia i grafiki jakie udało mi się znaleźć w internecie.
Wiadomo coś więcej o tym samolocie? Gdzieś wyczytałem, że wystartował do misji, ale po jakimś czasie silnik odmówił posłuszeństwa. Pilot zawrócił go do bazy. Niestety nie doleciał. Cała załoga zginęła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: B-26 Marauder Valkyrie

Postprzez Jarpen » poniedziałek, 25 października 2021, 08:46

Generalnie trzymał bym się fotek ,zapodałeś ich całkiem sporo. Wersja pasów inwazyjnych tylko z czarnymi na górnych pow. raczej nie istniała,tym bardziej na kamo.OD. Przynajmniej ja takiej wersji nie widziałem. W tym wypadku pasy na górnych pow. zostały zapaćkane z tym że czarne jakoś słabo. Co do zielonych wstawek to na zimowych fotkach(kiepskiej jakości zresztą) można się ich dopatrzeć na upartego, o ile jest to ta sama maszyna. No to tyle na szybko. Ale to tylko moja interpretacja.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości